XXIV Prova Cangur de la SCM. 2019

Mencions de l'1% de millors puntuacions
Seus de Catalunya


Pàgina de premis del Cangur 2019


  • En cada nivell, fins a l'1% de participants amb millors puntuacions reben un diploma de menció honorífica, un petita publicació elaborada per la comissió Cangur de la SCM  i un llibre del Cangur 2018, aportació de la Fundació Cellex, Els centres escolars podran recollir aquests obsequis al corresponent CRP, quan rebin l'avís corresponent.
  • En aquesta pàgina es fan constar els nois i les noies que obtenen aquesta distinció que, tnmateix, no inclou la invitció a l'acte d'entrega de premis. Es tracta d'una distinció, no d'un premi en el sentit estricte.
    • S'indica la posició obtinguda. En els empats, indicats amb ex aequo, tots els participants amb la mateixa puntuació tenen la mateixa posició en la classificació i es presenten en una ordenació fixa, que s'ha fet aleatòriament.



Nivell de 5è d'EP del Cangur-SCM-2019 (15.737 participants)

18.- Joana Ubach Quintana (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa), amb 116 punts.
 
19.- ex aequo: Maria Triginer Salvatella (Betània-Patmos, Barcelona),
Cecília del Llano Ponce (Sant Lluís, Barcelona),
Enzo Mitjavila Larrotcha (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
Saúl Gomez Carazo (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
Elia Iniesta Palacio (Mare de Déu del Carme, El Prat de Llobregat),
Víctor Lozano Marín (Sagrada Família, Sabadell),
Arlet Farrés Grau (Escola Joan Casas, Sant Antoni de Vilamajor),
Mireia Villegas del Blanco (Escola Bernat de Mogoda, Santa Perpètua de Mogoda),
Jan Sala Tarré (Escola Joan Maragall, Ripoll),
Mas Labarta Nil (Escola Puig de les Cadiretes, Llagostera),
Roger Sans Miró (Escola Timorell - ZER Vall de l'Aranyó, Castelldans),
Noa Rasero Saura (Escola Barcelona, Barcelona),
Josep Noel Arnó Novell (Lestonnac-l'Ensenyança, Lleida), amb 115 punts.
 
32.- ex aequo: Roger Pous Dolz (Thau, Barcelona),
Clara Díaz Gonàlez (Thau, Barcelona),
Ivan Eduardo Creus (Sagrada Família-Horta, Barcelona),
Vera Morancho Bargas (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Carla Garrido Sánchez (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
Iago Moreno Hornas (Escola Castell d'Òdena, Òdena),
Denis Romero González (Escola Pompeu Fabra, Parets del Vallès),
Francesca Villagrasa Umbert (Tabor, Santa Perpètua de Mogoda),
Marc Roura Rivera (FEDAC-Súria, Súria),
Pol Ibarra Bach (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
Hugo Matesanz Toribio (Escola Honorable Josep Tarradellas, El Prat de Llobregat),
Mark Frantz Cassadó (Escola Antoni Brusi, Barcelona),
Mario León Vega (Escola Reixac, Montcada i Reixac),
Paula Oriol Zapata (Àgora, Sant Cugat del Vallès),
Marçal Sansó Busquets (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Xènia Solé Sánchez (Escola Lola Anglada, Sant Quirze del Vallès),
Queralt Ventura Fà (Escola Lacustària, Llagostera),
Laia Darnaculleta Rey (Escola Migdia, Girona),
Jordi Bardají Baldomà (Escola Pia de Balaguer, Balaguer),
Carles Sarri Oriola (Escola El Vinyet, Solsona),
Joan Rocamora Escatllar (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
Dani Domínguez Roger (Escola Bernardí Tolrà, Vila-rodona),
Valentina Perdrix Firpo (Aura, Reus),
Mireia Romero Manzano (Escola Joan Rebull, Reus), amb 113,75 punts.
 
56.- ex aequo: Biel Eixarch Gascón (FEDAC-Horta, Barcelona),
Jan Rosselló Fonollosa (Montcau-La Mola, Matadepera), amb 112,5 punts.
 
58.- ex aequo: Bruna Basas Jaumandreu (Vedruna, Artés),
Gerard San José Caba (Thau, Barcelona),
Víctor Ramon Barradas (Sagrada Família-Horta, Barcelona),
Eva Medel García (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat),
Eloi Casafont Guilanyà (Arrels I, Solsona),
Naüt Lahoz Pérez (La Salle Bonanova, Barcelona),
Martina Almazán Alonso (Sant Jordi, Vilassar de Dalt),
Marçal Puig Vivó (Escola Annexa - Joan Puigbert, Girona), amb 111,25 punts.
 
66.- Gabriel Rodríguez Valenzuela (Escola Antoni Brusi, Barcelona), amb 111 punts.
 
67.- ex aequo: Lluc del Pozo Expòsito (Escola Sant Martí, Arenys de Munt),
Roger Soler Galindo (Escola Sant Martí, Arenys de Munt),
Daniel Jiménez Jauregui (La Salle Bonanova, Barcelona),
Mar Masip Parodi (Mare de Déu de la Salut, Sabadell),
Javier Sancho Mármol (Escola Honorable Josep Tarradellas, El Prat de Llobregat),
Emma Canals Marcos (Escola La Cabana, Les Cabanyes),
Jordi Rodríguez Alberich (Teresià, Tortosa),
Lluc Peris Giralt (Montagut, Vilafranca del Penedès),
Jordi Barba Serarols (Escola Annexa - Joan Puigbert, Girona),
Naiara Bermúdez Lafuente (Sant Lluís, Barcelona),
Marc Roig Martínez (Escola Misericòrdia, Canet de Mar),
Roberto Llorens Dueñas (Nazaret, Esplugues de Llobregat),
Maria Banús Sagret (Escola Mossèn Cinto, Folgueroles),
Oriol Budia Vallès (Escola Bages, Manresa),
Noa Besora Peña (Escola Charles Darwin, El Prat de Llobregat),
David Cabero Prieto (Bell-lloc del Pla, Girona),
Orson Ereza Ipushima (Escola Can Puig, Banyoles),
Adrian Lorente Casanova (Escola Sant Miquel, Deltebre), amb 110 punts.
 
85.- ex aequo: Jan Díaz Domingo (Vedruna Balaguer, Balaguer),
Marta Carles Favà (Escola El Temple, Tortosa), amb 109,75 punts.
 
87.- ex aequo: Maria Soler Rodríguez (Thau, Barcelona),
Joan Ballester (Infant Jesús, Barcelona),
Serrallonga Mercader Suyesh (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
Cofré Ramirez Ada (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
Ruoxi Wu (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
Rita Iglesias Zaragoza (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
Vinyet Canyameres Morante (Canigó, L'Hospitalet de Llobregat),
Félix Líndez de Miguel (Mare de Déu del Carme, El Prat de Llobregat),
Miquel Riera Roldós (La Salle, Premià de Mar),
David García Pérez (Amor de Déu, Sant Adrià de Besòs),
Joel García Rodríguez (Ateneu Instructiu, Sant Joan Despí),
Abril García Lacambra (Tecnos, Terrassa),
Laia Amaré Arnàez (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
Daniel Gallego Bilyalov (Llor, Sant Boi de Llobregat),
Aleix González Ricart (Escola Antoni Brusi, Barcelona),
Sira Batlles Cabré (Escola Pompeu Fabra, Barcelona),
Eric Reina Aznar (Àgora, Sant Cugat del Vallès),
Miguel Rodelas de la Maza (Ginebró, Llinars del Vallès),
Biel Soriano Garcia (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Aitor Velasco de Heras (Escola Campderrós, Vallirana),
Jana Guezala Ruana (Àgora-Masia Bach, Sant Esteve Sesrovires),
Daniel Pruaño Flores (Escola Pompeu Fabra, Lloret de Mar),
Niue Prieto Diez (Escola Ramon Faus i Esteve, Guissona),
Pau de Llorens Gonzàlez (Escola Josep Fusté, Alforja),
Joana Pérez Salvat (Escola Les Muralles, Montblanc),
Bruna Navarro Zabala (Escola Carles III, Sant Carles de la Ràpita),
Sara Prat Junquera (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
Cristina Moncusí Juan (Escola Santa Caterina, Vinyols i els Arcs),
Hugo Rios Martínez (Sant Felip Neri, Barcelona),
Albert Folch Serra (Escolania de Montserrat, Monistrol de Montserrat),
Núria Fonollosa Maillo (Tecnos, Terrassa),
Yue Fei (FEDAC-Vic, Vic),
Enric Pensí Oliva (Arrels I, Solsona), amb 108,75 punts.
 
120.- ex aequo: Jan Ramírez Robledo (Sant Domènec Savio, Badalona),
Daniel Pascual Abraldes (Mare de Déu del Carme, El Prat de Llobregat),
Roger Viñas Cardona (Elisabeth, Salou),
Nil Lajara Martín (Badalonès, Badalona),
Mariona Ginés Murciano (Thau, Barcelona),
Teo González Rodríguez (La Salle Bonanova, Barcelona),
Eulàlia Torrent Merino (Nostra Senyora de Lurdes, Barcelona),
Conrad López (Infant Jesús, Barcelona),
Esteban Barangé Onecha (Montserrat, Barcelona),
Bruna Vázquez Barrio (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona),
Sonia Rubio García (El Clot, Barcelona),
Jordi Pujol Salgado (La Salle Horta, Barcelona),
Genís Soldevila Sala (Escola Mossèn Cinto, Folgueroles),
Irene Rodriguez Marin (Escola Jaume Balmes, Sant Feliu de Codines),
Martí Hernaiz Martí (Ateneu Instructiu, Sant Joan Despí),
Marc Gras Melchor (Brianxa, Tordera),
Laura Santanera Morcillo (Escorial, Vic),
Joan Llop Acién (Montagut, Vilafranca del Penedès),
Inés Cejas Gil (Escola Vall de Palau, Sant Andreu de la Barca),
Paula Bello Díez (Escola Progrés, Badalona),
Mireia Llorens Cabarrocas (Escola Les Moreres, Flaçà),
Albert Gómez Puga (Escola Pla de Girona, Girona),
Àlvar Boadas Hereu (Bell-lloc del Pla, Girona),
Iago García Marcote (Escola Migdia, Girona),
June Traveria Gonzalo (Escola El Morrot, Olot),
Robert Andrei Dina (Escola Ramon Faus i Esteve, Guissona),
Jana Teruel Cucurull (FEDAC-Guissona, Guissona),
Rubèn Berruezo Miró (Escola Bernardí Tolrà, Vila-rodona), amb 107,5 punts.
 
148.- ex aequo: Berta Fluvià Alfonso (Thau, Barcelona),
Marcel Gutierrez Fabregat (Escola Sant Martí, Barcelona),
Jaume Grau Homs (Escola Joan Perich i Valls, Sant Joan Despí),
Eloy Uceda Cosialls (Escola Països Catalans, Lleida),
Marc Oliva Sánchez (Nostra Senyora de Lurdes, Barcelona),
Anna Chen Ji (Vedruna-Berga, Berga),
Unai Lozano Catalan (Escola Creu Alta, Sabadell),
Ryan Batalla Fermosel (EIC, Salou),
Biel Lescano Mestre (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès), amb 106,25 punts.
 
157.- Lucia Bajerski Toranzo (Escola Dolors Martí i Badia, Igualada), amb 105,75 punts.
 

Inici 

Nivell de 6è d'EP del Cangur-SCM-2019 (15.767 participants)

Per si pot ser d'interès, informació i convocatòria del projecte Estalmat, promoció 2019-2021

17.- ex aequo: Sofia Larrosa Romanillos (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Martina Olmedo Santos (Escola Puiggraciós, La Garriga),
Blai Armengol Vàzquez (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
Bru Ubach Quintana (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa),
Oriol Sicilia Martin (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Miquel Castander Masachs (Escola Taula Rodona, Sant Quirze del Vallès),
Mariona Ortiz Andreu (Escola Sant Martí, Barcelona),
Àlex Sánchez Varela (Escola Poble Nou, Pineda de Mar),
Maria Lasierra Escudero (Montserrat, Barcelona),
Miguel Morales Alós (La Salle Horta, Barcelona),
Laia Pasarisa de la Fuente (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
Matias Trepat la Iglesia (Escola Pia de Mataró, Mataró),
Joan Rifer Gil (Salesians Sabadell, Sabadell), amb 115 punts.
 
30.- ex aequo: Roger Rius Ayala (Thau, Barcelona),
Han Jin (St. Peter's School, Barcelona),
Maria Borrell Ferrero (Nostra Senyora de Lurdes, Barcelona),
Haobo Zhou (Madres Concepcionistas de la Enseñanza, Barcelona),
Hèctor Collado Soriano (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
Núria Martí Viñas (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
Júlia Muñoz Armengou (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
Dina Markhovskaya (Joan Roca 1953, Barcelona),
Nina Claveria Petit (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
Biel Fugardo Cortada (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
Marc Parcerisa Barbany (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
Erola Rodríguez Vila (Sagrats Cors, Centelles.),
Marc Maydeu Novell (Escola Les Escoles, Gurb),
Daniel Rodríguez Peña (Igualada, Igualada),
Cesc Romero Torras (Igualada, Igualada),
Yi Shu Chen (Escola Pia de Mataró, Mataró),
Javier Vico Fernández (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
Albert Cobo Gramunt (Ateneu Instructiu, Sant Joan Despí),
Rita Vides Miranda (Escola Montserrat, Sant Just Desvern),
Àlex Ilarza Guasch (Escorial, Vic),
Max Abelaira Raventós (Montagut, Vilafranca del Penedès),
Sofia Ginesta Sobero (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
Carla Roca Canals (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat),
Miguel Torres López-Almansa (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat),
Jan Rius Bertrán (Oak House British School, Barcelona),
Mireia Vilaseca Porta (Escola Creu Alta, Sabadell),
Iván Prada Díaz (Escola Maria-Mercè Marçal, Mataró),
Cristina Lagresa Grabulosa (Escola Sant Andreu de Borrassà, Borrassà),
Blai Palahí Fco.-Busquets (Escola Verd, Girona),
Santi Clua Olives (Escola Dos Rius-ZER El Jonc, Camarasa),
Anna Olives Gómez (Escola Dos Rius-ZER El Jonc, Camarasa),
Òscar Valiente Dalmases (Escola Vall de Lord, Sant Llorenç de Morunys),
Guillem Vilaró Cortés (Arrels I, Solsona),
Pilar Borés Casas (Arrels I, Solsona),
Irene Jiménez Milán (Cardenal Vidal i Barraquer, Cambrils),
Edgar Marín Aixendri (Escola Mestre Marcel·lí Domingo, Roquetes),
Lidia Sierra Magrazó (Escola Montsant, Reus), amb 113,75 punts.
 
67.- Ariadna Laborda Gabarró (Montagut, Vilafranca del Penedès), amb 112 punts.
 
68.- ex aequo: Eric de Gregorio Paredes (Thau, Barcelona),
Lluna Santamaria Ferré (Gravi, Barcelona),
Pau Ortiz Bahíllo (Cardenal Vidal i Barraquer, Cambrils),
Ona Casals Coderch (Escola Pereanton, Granollers), amb 111,25 punts.
 
72.- ex aequo: Marta Molina Diez (Sant Miquel, Barcelona),
Irene Pacha Galvez (Escola Pia de Mataró, Mataró),
Jana Castro Bosch (Sagrada Família, Sabadell),
Roger Mir Daza (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès), amb 111 punts.
 
76.- Sergi Moreu (Infant Jesús, Barcelona), amb 110,75 punts.
 
77.- ex aequo: Clàudia Isart Castellano (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Jan Bonillo Puebla (Escola Macià-Companys, Agramunt),
Anna Bertran Nogales (Escola Macià-Companys, Agramunt),
Víctor Álvarez Torres (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
Mohamed Karim el Khayat el Imrany (Escola El Turó, Montcada i Reixac),
Paula Escolà Gironés (Escola Dos Rius-ZER El Jonc, Camarasa),
Enric Nadal Vidal (Escola Sant Martí, Arenys de Munt),
Rita López Tomás (Betània-Patmos, Barcelona),
Jordi Morales Cordonasu (Col·legi Sagrat Cor-Esclaves, Barcelona),
Bruno Alba Marcos (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
Ferran Romero Pujol (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
Jan Palacín Durán (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Ariadna de Vet García (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
Blanca Feixa Solsona (Escola Timorell - ZER Vall de l'Aranyó, Castelldans),
Ingrid Zapata Casals (Escola Pràctiques II, Lleida),
Maria Avellaneda Grases (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
Gilles Doneux Martin (Ginebró, Llinars del Vallès),
Carla Castelló Mora (Vedruna, Palamós), amb 110 punts.
 
95.- Arnau Barquet Vilar (Aula Escuela Europea, Barcelona), amb 109,75 punts.
 
96.- ex aequo: Nicolàs Molins Rosell (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
Alexandra Álvarez Suñé (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
Clàudia Guasch Sampol (Inmaculada Concepción, Gavà),
González Gómez César (Santo Ángel, Gavà),
Roger Gómez Català (FEDAC-Gironella, Gironella),
Carla Costa Casanovas (Escola Les Escoles, Gurb),
Carla Flores Ruíz (Sagrada Família, Sabadell),
Xavier Abio Buil (Escola Sant Pau, Sant Pol de Mar),
Arnau Casanovas Gonzàlez (Santa Teresa de Jesús, Vilanova i la Geltrú),
Cèlia Torrescasana Oliva (Casa Nostra, Banyoles),
Laura Martí Sala (Escola de Llers, Llers),
Tanit Pons Vázquez (Escola de Llers, Llers),
Mar Sayol Torres (Escola Pia d'Olot, Olot),
Pol Gómez Romero (Vedruna, Palamós),
Aissata Diarra (Escola Macià-Companys, Agramunt),
Berta Mir Garcia (María Inmaculada, Tremp),
Lluís Porta Isant (Escola Sant Jordi, Oliana),
Oriol Molluna Llona (Escola Les Savines, Cervera),
Roger Alzamora Espasa (Escola Dr. Piñol i Aguadé - ZER Montsant-Serra de Prades, Cornudella de Montsant),
Pol Barberà López (Sant Pau Apòstol, Tarragona),
Yaselin López Romero (Escola El Temple, Tortosa),
Maria Gil Sáez (Escola Mestral, Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant),
Marvin Montragull Kruse (Escola Bernardí Tolrà, Vila-rodona),
Nina Pijuan Vela (Maristes Champagnat, Badalona),
Santiago Poveda Busquí (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona),
Joan Ribera Caro (Palcam, Barcelona),
Irene Trabal Morató (Escola L'Era de Dalt, Tona),
Aleix Ramos Real (Escola Antoni Brusi, Barcelona),
Leire Perianes Cillero (Escola Reixac, Montcada i Reixac),
Arnau Garcia Romero (Escola Mestres Montaña, Granollers),
Emma Camps Ramallo (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Cloe Mestres Justel (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Paula Contreras Ortega (Escola Vila-romà, Palamós),
Jan Peries Duran (Escola Pia de Balaguer, Balaguer),
Roger Llobera Figueres (Escola Sol Ixent, Corbins),
Isaac del Pino Ramon (Escola Les Savines, Cervera), amb 108,75 punts.
 
132.- Jan Fernández Gironella (FEDAC-Horta, Barcelona), amb 108 punts.
 
133.- ex aequo: Carla Piera Lopez (Escola Montserrat, Sant Just Desvern),
Lluc Soler Manich (Thau, Barcelona),
Rita Gibert Montaña (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
Enrique Peña Pérez (Betània-Patmos, Barcelona),
Luis García de la Red (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona),
Alejandro Fernández Torres (Proa, Barcelona),
Aroa Casado Celaya (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
Lluc Ruano Blazquez (IPSI, Barcelona),
Pablo Gordún Gastey (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Daniel Suárez Díaz (Oms i de Prat, Manresa),
Martí Muela Vidal (Escola Enric Casassas, Sabadell),
Alèxia García Jiménez (Sagrada Família, Sabadell),
Clara Martí Renom (Sagrada Família, Sabadell),
Jordi Vilarasau Rallo (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès),
Iván González Castillo (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
Bernat Arnau Portabella (Escola Montserrat, Sant Just Desvern),
Arnau Simó Martí (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa),
Marta Àlvarez Auguet (Tecnos, Terrassa),
Biel López Morales (Lumen, Terrassa),
Albert Puigarnau Ortin (L'Avet, Terrassa),
Roger Vicen Artés (L'Avet, Terrassa),
Pol Garro Albert (Escola El Cim, Teià),
Pere Molist Costa (Escorial, Vic),
Elena Oliva Planas (Escorial, Vic),
Daniel Delgado Pascual (Sant Gabriel, Viladecans),
Anna Bundó Morgades (Montagut, Vilafranca del Penedès),
Nora Urpí Montserrat (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
Carlota Anfruns Almirall (Escola Sant Domènec, Santa Margarida i els Monjos),
Martí Alfonso Buqueras (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
Bruna Da Silva Cuenca (Escola L'Arjau, Vilanova i la Geltrú),
Alex Viladomiu Gispert (Oak House British School, Barcelona),
Queralt Tardío Hernández (Escola Roc Blanc, Viladecavalls),
Jessica Ji (Hamelín-Internacional Laie, Montgat),
Jia Jing Zhang (SEK-Catalunya, La Garriga),
Miguel Cuadrado Pérez (Doctor Masmitjà, Girona),
Maria Fernández Pastó (Vedruna, Palamós),
Marc Tamares Colon (Escola Ardenya, Sant Feliu de Guíxols),
Josep Gironés Peig (Santa Teresa, Móra d'Ebre),
Jordi Duran Colomé (Teresià, Tortosa),
Arnau Fabra Barceló (Escola Sant Llorenç - ZER Montsià, La Galera),
Jiani Sun (Aura, Reus),
Pau Arévalo Brull (Escola Pax, Tarragona),
Èric González Clua (Escola Pax, Tarragona), amb 107,5 punts.
 

Inici  

Nivell de 1r d'ESO del Cangur-SCM-2019  (26.727 participants)

Per si pot ser d'interès, informació i convocatòria del projecte Estalmat, promoció 2019-2021

19.- David Herencia Ruiz (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat), amb 138,25 punts.
 
20.- ex aequo: Carlos Medina Gálvez (Institut Frederic Mompou, Sant Vicenç dels Horts),
Maria Vivancos Serra (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
Cristina Vera Salardón (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
Arnau del Río Sanz (Maristes Igualada, Igualada),
Ferran Obradors Calveras (Diocesana, Navàs),
Laia Cañada Le Guillou (Institut Fort Pius, Barcelona),
Jofre Ciberta Font (Institut Puig Cargol, Calonge), amb 137,5 punts.
 
27.- ex aequo: Nil Gaspar Sabaté Torné (Sec. d'Institut Begues, Begues),
Nil Torras Cabot (IPSI, Barcelona),
Ryhr Mateu Jordi (Joan Pelegrí, Barcelona),
Joaquim Font Costa (Bell-lloc del Pla, Girona),
Roger Bernadó López (Escola Pia de Sabadell, Sabadell), amb 136,25 punts.
 
32.- Lucía España Parra (Sagrat Cor, El Vendrell), amb 136 punts.
 
33.- ex aequo: Núria Torrijos Vera (Sec. d'Institut de Vallbona d'Anoia, Vallbona d'Anoia),
Eva Torner Alonso (Sant Miquel, Barcelona),
Adrià Navajas González (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
Stefano Rosa (Sant Ferran, Castelldefels),
Anna Trinh Corbalan (Lestonnac, Mollet del Vallès),
Laia Villalonga Llord (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès),
Guillem Solanelles Masot (Institut Joan Solà, Torrefarrera), amb 135 punts.
 
40.- Júlia Fité Araújo (Sadako, Barcelona), amb 134,75 punts.
 
41.- ex aequo: Oriol Tort Lluch (Sadako, Barcelona),
Einar Ganzer Thornes (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
Enric Fiestas Mascaró, (Maristes La Immaculada, Barcelona),
Lluc Sàbat Ferreté (Llor, Sant Boi de Llobregat),
Oriol Cano García (Institut Montserrat Roig, Terrassa),
Angel Fabregat Barreda (Institut de La Sénia, La Sénia),
Dídac Bonet Estudillo (Institut de Tecnificació, Amposta), amb 133,75 punts.
 
48.- ex aequo: Luis de Carlos García (Abat Oliba Loreto, Barcelona),
Arés Colet Mira (Institut Alt Penedès, Vilafranca del Penedès),
Jan Sarkar Cuadrado (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès),
Giol Vinyals Roca (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Nadia Kryuchkova (EIC, Salou),
Adriana Aguiló Martinez (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Clara Ouhdouch Guitart (Centre Educatiu Projecte, Barcelona), amb 132,5 punts.
 
55.- Marta Mon Gomis (Aula Escuela Europea, Barcelona), amb 132,25 punts.
 
56.- ex aequo: Álvaro Hernández Rodríguez (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
Feng Chen (Mare de Déu del Roser, Barcelona),
Georgina Isla Mas (Aula Escuela Europea, Barcelona), amb 131,25 punts.
 
59.- ex aequo: Alba Anguera Gironés (Sant Miquel, Barcelona),
Gerard Griñó Domingo (Puigcerver, Reus),
Erick Rosales Castillo (Institut Pere Barnils, Centelles), amb 130,75 punts.
 
62.- Natalia Ribó Cusí (Institut Matadepera, Matadepera), amb 130,25 punts.
 
63.- ex aequo: Xènia Costa i Bergé (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Roberto Mateo Neyra Rengifo (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
Berta Vicens Barneda (Institut Ermessenda de Girona, Girona),
Iker Farré Sanjoaquin (Institut de Tremp, Tremp),
Adrià Meda Cruz (Institut Manuel de Pedrolo, Tàrrega),
Max Martin Tolós (Proa, Barcelona),
Jimenez Fernandez Alvaro (Joan Pelegrí, Barcelona),
Oscar Blanco Coronado (Institut Francesc Macià, Cornellà de Llobregat),
Aina Esteve Adrogué (Vedruna, Malgrat de Mar),
Roger Armengol Subirà (Institut Rafael Campalans, Anglès), amb 130 punts.
 
73.- Marta Sayol Pruna (Institut Lluís Domènech i Montaner, Canet de Mar), amb 129,75 punts.
 
74.- ex aequo: Abel Riba Alcón (Jesús, Maria i Josep, Barcelona),
Ricard Tribó Lleal (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
Nil Marimon Rubià (Institut Valldemossa, Barcelona), amb 129,5 punts.
 
77.- ex aequo: Chiara Smith Calvo (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona),
Lautaro Rosales Becerra (Sant Ferran, Castelldefels),
Sergi Sánchez Montull (Oms i de Prat, Manresa),
Martina Romero Morillo (Institut Baldiri Guilera, El Prat de Llobregat),
Arnau Sanclement Medina (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei),
Gabriel Ros Morales (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona),
Diego Piminchumo Jara (Institut Secretari Coloma, Barcelona),
Yong Qi Lin (Montessori-Palau, Girona),
Arnau López Berrospi (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
Elena Ferrer Gutiérrez (Proa, Barcelona),
Carlota Domènech Costa (Betània-Patmos, Barcelona),
Hernán Sardelli Calvo (Institut Príncep de Girona, Barcelona), amb 128,75 punts.
 
89.- ex aequo: Lola Dagà Cruañas (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Anna Martínez Veciana (Institut Quatre Cantons, Barcelona), amb 128,5 punts.
 
91.- Martí Isern Miranda (Institut Montserrat, Barcelona), amb 128,25 punts.
 
92.- Raúl Eguinoa de Miguel (Sagrado Corazón, Barcelona), amb 128 punts.
 
93.- ex aequo: Georgina Grau Tomas (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
Oriol Quintana Calero (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Nil Rico Grau (Institut Nou de Vilafranca del Penedès, Vilafranca del Penedès),
Mario González Abril (Institut Joan Boscà, Barcelona),
Maia Falguera Ruiz (Institut Pla Marcell, Cardedeu),
Roger Margalef Vendrell (La Salle Bonanova, Barcelona),
Aleix Ruf Martin (La Salle, Premià de Mar),
Rafael Viñas Alonso-Rodríguez (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
Urien Fernández Galiñanes (Montseny-Poblenou, Barcelona),
Ting Ting Ni (Institut Fort Pius, Barcelona),
Adrià Vila Plana (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
Hugo Guerrero Villar (Institut Polinyà, Polinyà),
Elsa Hernández Domingo (SEK-Catalunya, La Garriga),
Isaac Solsona de la Encarnación (Institut Vacarisses, Vacarisses),
Joan Cantal Massaguer (Bell-lloc del Pla, Girona),
Joaquin Millán Aldaz (Maristes Montserrat, Lleida),
Marc Nieto Ruiz (Institut La Serra, Mollerussa),
Oriol Mestres Santander (Institut Baix Penedès, El Vendrell),
Maria Alfonso Berni (Col·legi Sagrat Cor-Esclaves, Barcelona), amb 127,5 punts.
 
112.- ex aequo: Joan Solana Raduà (Sant Josep, Reus),
Judith Pascual Lozano (Institut Jaume I, Salou), amb 127,25 punts.
 
114.- ex aequo: Héctor Rosa Rubio (Puigcerver, Reus),
Lluc Torío Orfila (Institut de Viladecavalls, Viladecavalls),
Bruno Tricas Santolaria (Institut Front Marítim, Barcelona),
Héctor Bertólez Ocón (Institut Ramon Berenguer IV, Santa Coloma de Gramenet), amb 127 punts.
 
118.- Sara Calpe Escobar (Aula Escuela Europea, Barcelona), amb 126,75 punts.
 
119.- ex aequo: Mario Garcia Nieto (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Laia Parramon Codina (Maristes Rubí, Rubí),
Ferriol Piquer Pla (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
Cielo Martinez Porcel (Vedruna Sant Elies, Vilafranca del Penedès),
Judit Xiaomi Barat Serra (Escolàpies Figueres, Figueres),
Quer Vidal Sanmartí (Institut Quatre Cantons, Barcelona),
Candela Osberger Serrano (Institut Can Record, Sant Esteve de Palautordera),
Laura Sanz Krutter (Maristes Montserrat, Lleida),
Marc Puiggròs Castelló (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida),
Marc Jordà Marzà (Institut de Tecnificació, Amposta),
Marti Nesplé Andreu (Sec. d'Institut Gurb, Gurb),
Oleguer Esteban Galtés (Escolania de Montserrat, Monistrol de Montserrat),
Joseph Mac Manus Recasens (Viaró, Sant Cugat del Vallès), amb 126,25 punts.
 
132.- ex aequo: Júlia Guasch Roig (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
Joan Poblet Albiol (Institut Ernest Lluch i Martí, Cunit), amb 126 punts.
 
134.- ex aequo: Marc Vertut i Viladrich (Montessori-Palau, Girona),
Daniel Pérez Ramírez (Institut Torredembarra, Torredembarra), amb 125,75 punts.
 
136.- Zhen Tao Lin (Maristes Champagnat, Badalona), amb 125,5 punts.
 
137.- ex aequo: Pol Villaret Abio (Institut de Sant Pol de Mar, Sant Pol de Mar),
Aina Esteba Luque (Prats de la Carrera, Palafrugell),
Mireia Mato Martínez (Valldaura, Barcelona),
Joan Ripoll Viñolas (Escola Pia de Calella, Calella),
Alejandro Ayen (Institut Fort Pius, Barcelona),
Pau Pinyol Darder (Institut Dertosa, Tortosa),
Anna Galeano Ribó (Sagrat Cor, El Vendrell),
Tomás Albarral Silván (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
Arnau Luengo Laporta (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Santiago Téllez Ortíz (Virolai, Molins de Rei), amb 125 punts.
 
147.- ex aequo: Lara García Lenguaza (Institut El Castell, Esparreguera),
Pol Grau López (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus), amb 124,75 punts.
 
149.- Diyana Dimitrov Dimova (Institut Cendrassos, Figueres), amb 124,5 punts.
 
150.- ex aequo: Arnau Person Requena (Proa, Barcelona),
Erin Ruso Bonet (Sant Ramon Nonat-Sagrat Cor, Barcelona),
Lola Rodríguez Alcántara (Institut Joan Brossa, Barcelona),
Guillem Vallejos Clavell (Institut El Til·ler, Les Franqueses del Vallès),
Joaquim Garcia Flórez (Institut de Llagostera, Llagostera),
Marc Pardo Torne (EIC, Salou),
Honor Ines Phillips (Betània-Patmos, Barcelona),
Pedro González Sendino (Llor, Sant Boi de Llobregat),
Júlia Gaig Sala (La Presentació, Arenys de Mar),
Mateo Plaza Duban (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
Magí Ràfols Olmos (Institut Nou de Vilafranca del Penedès, Vilafranca del Penedès),
Nour Achghouyab el Morabit (Institut Ridaura, Castell-Platja d'Aro),
David Carmona Muñoz (Institut de Tecnificació, Amposta),
Maria Lozano Piquer (Institut Les Corts, Barcelona),
Martí León Blanch (Institut La Sedeta, Barcelona), amb 123,75 punts.
 
165.- Jacob Villafranca Lucas (Maristes Montserrat, Lleida), amb 123,5 punts.
 
166.- ex aequo: Aina Murtra del Corral (IPSI, Barcelona),
Laia Faig Fabre (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
Marcos Jiménez Manero (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida), amb 123,25 punts.
 
169.- Ona Folgado Pimas (Institut de Pineda de Mar, Pineda de Mar), amb 123 punts.
 
170.- ex aequo: Júlia Izquierdo Cebrian (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona),
Ricardo Téllez Lucero (Institut Celestí Bellera, Granollers),
Marta Majó Rudé (Institut Santiago Sobrequés i Vidal, Girona),
Maria Negredo Palacín (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
Jan Sabaté Tusell (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
Bernat Tuells Miralles (Institut Fort Pius, Barcelona),
Alba Sanchez Vidal (Thau, Sant Cugat del Vallès),
Tim Tamet (Institut Cabrils, Cabrils),
Arnau Noguera Moreno (Institut Esteve Albert, Sant Vicenç de Montalt),
Jofre Villena Albertí (Institut de Llagostera, Llagostera),
Víctor Carballo Prat (Institut Olivar Gran, Figueres),
Maria Borràs González (Aura, Reus),
Carolina Cheng (EIC, Salou),
Manuel Díaz Chambon (Empordà-San José, Roses),
Berta Giral Ramió (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
Gustavo Oliveira Da Mota (Institut Badalona VII, Badalona),
Laura Gasquet de Sagarra (Pare Manyanet, Barcelona),
Emma Cano Cascales (Institut Santa Eulàlia, L'Hospitalet de Llobregat),
Eric Mateu Lanero (Institut Leonardo da Vinci, Sant Cugat del Vallès),
Aina Subirana Trulls (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
Marina Surís Coll-Vinent (Institut Cabrils, Cabrils), amb 122,5 punts.
 
191.- ex aequo: Arnau Costa Alsina (Institut Vescomtat de Cabrera, Hostalric),
Oriol Morón Pizarro (Institut Ramon Berenguer IV, Santa Coloma de Gramenet),
Jan Puig Palau (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona), amb 122,25 punts.
 
194.- ex aequo: Alejandro Vivero Puga (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
Luca Carbonell Lesire (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès), amb 122 punts.
 
196.- ex aequo: Júlia Cors Arroyo (Institut Ermessenda de Girona, Girona),
Carla Fiorillo Garcia (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès), amb 121,75 punts.
 
198.- ex aequo: Jan Alcaraz Ruíz (Sec. d'Institut Turó d'en Baldiri, Teià),
Fan Chen (Mare de Déu del Roser, Barcelona),
Adrià García Romero (Institut Les Vinyes, Cubelles), amb 121,5 punts.
 
201.- ex aequo: Dani Figueras Geiszinger (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
Alèxia Rexach Bertran (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Miquel Pareta Pallí (Institut La Bisbal, La Bisbal d'Empordà),
Javier Encío Ruíz-Lopetedi (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
Leo Castán de Lama (Institut Joan Boscà, Barcelona),
Joan Tura Desuyo (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Lluc Falceto Fernández (Institut Ramon Berenguer IV, Cambrils),
Oriol Plana Monclús (Puigcerver, Reus),
Martí Jiménez Covas (Escola Pia de Mataró, Mataró),
Xavier Rodríguez Valentín (Llor, Sant Boi de Llobregat),
Adrià Rovira Rissech (Institut de Llagostera, Llagostera),
Pau Oliveres Peñarroya (Institut Ermessenda de Girona, Girona),
Pau Solans Espuña (Institut Ernest Lluch, Barcelona), amb 121,25 punts.
 
214.- Albert Gallart Brull (Lestonnac-l'Ensenyança, Tarragona), amb 121 punts.
 
215.- ex aequo: Júlia González Rubio (Institut Severo Ochoa, Esplugues de Llobregat),
Víctor Medina Pacheco (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
Iván Rubio Pérez (Joan XXIII, L'Hospitalet de Llobregat),
Albert Ferrer Elias (Tecnos, Terrassa),
Arnau Arribas Lladonosa (Thau, Barcelona), amb 120,75 punts.
 
220.- ex aequo: Laura Rodríguez Arias (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
María Puig Pedrosa (Sant Ferran, Castelldefels), amb 120,5 punts.
 
222.- ex aequo: Bernat Brujons Inchausti (La Salle, Girona),
Salvador Álvarez Bonet (Institut de Masquefa, Masquefa),
Nil Àvila Sabaté (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
Eric Palacios Roger (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
Daniel Lorenzo Veciana (La Presentació, Reus),
Laia Rioja Espinosa (El Clot, Barcelona),
Martí Borrega Zambudio (Maristes Igualada, Igualada),
Joel Pestana Cano (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
Júlia Arumí Colell (Institut de Sant Llorenç de Morunys, Sant Llorenç de Morunys),
Anna Martí Felip (Salesians Sabadell, Sabadell),
Adrià Robles (Institut Ramon Coll i Rodés, Lloret de Mar),
Gòdia Lagunilla Bet (Sagrada Família-Horta, Barcelona), amb 120 punts.
 
234.- ex aequo: Aina Picas Mateu (Institut de Pineda de Mar, Pineda de Mar),
Ainhoa Guerrero Moreno (Maristes Champagnat, Badalona),
Blai Tolós Campàs (Sagrat Cor, Amposta),
Pep Roura Cortada (Institut Cendrassos, Figueres),
Andrea Soler Marcos (Proa, Barcelona),
Marín Alamo Jofre (Institut Joan Segura i Valls, Santa Coloma de Queralt), amb 119,75 punts.
 
240.- ex aequo: Arnau López Cañameras (Institut Príncep de Girona, Barcelona),
Roger Casals Gutiérrez (Escola Pia de Calella, Calella),
Mireia Carrasco López (Empordà-San José, Roses), amb 119,5 punts.
 
243.- Jana Coll Areny (Sec. d'Institut Sunsi Móra, Canet de Mar), amb 119,25 punts.
 
244.- ex aequo: Alex Moral Monell (Institut de Viladecavalls, Viladecavalls),
Victor Caro Prats (Casa del Roure, Barcelona),
Pablo Cañas Martínez (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
Bruno de San Roque Cucurella (Institut Lluís de Peguera, Manresa),
Ricard Bach Gonzàlez (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès),
Pau Palomar Oliver (Institut d'Auro, Santpedor),
Martí Ribau Fabrellas (Institut La Bisbal, La Bisbal d'Empordà),
Bertrand Bo Vidal (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
Berta Armengol Canet (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
Oriol Escobar Vidal (Marillac, Barcelona),
Maria Fondevilla Listan (IPSI, Barcelona),
Biel Batalla Goma (Institut Escola Industrial, Sabadell),
Sergi Estruch Izquierdo (Institut Jaume Salvador i Pedrol, Sant Joan Despí),
Roger Vallès Rius (Institut d'Alella, Alella),
Hamza Achahbar el Harchi (Institut Mediterrània, El Vendrell),
Laura Pérez Luque (Institut Celestí Bellera, Granollers),
Arnau Verdaguer Arderiu (Thau, Barcelona),
Nicolás Ian San Miguel Carnegie (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
Jordi Ye Liu (Sant Miquel, Barcelona),
Guillem Cabeza Costa (Institut Cal Gravat, Manresa),
Jessica Villaret Flórez (Escola Pia de Calella, Calella),
Martina del Cura Perlado (Institut Lacetània, Manresa),
Lope Ruiz Jiménez (Amor de Déu, Sant Adrià de Besòs),
Marc Forés Gal-Boguñá (Institut La Sedeta, Barcelona),
Pau Palacios Busquets (Casa Nostra, Banyoles),
Marc Orri Llagostera (Vedruna, Ripoll),
Marc Català Aloy (Esc.Fam.Agr.Campjoliu, L'Arboç), amb 118,75 punts.
 

Inici  

Nivell de 2n d'ESO del Cangur-SCM-2019 (24.302  participants)

18.- Max Augusto Goldenberg Josende (Betània-Patmos, Barcelona), amb 139,75 punts.
 
19.- ex aequo: Ivan Ferrer Gil (Institut Pla Marcell, Cardedeu),
Timothy Skipper (Institut Cabrils, Cabrils),
Nil Castaño Álvarez (Llor, Sant Boi de Llobregat),
Oriol Blancafort Guardiola (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
Miguel Rodríguez López (Sant Ramon Nonat-Sagrat Cor, Barcelona),
Blanca Mira Fradera (Sant Ignasi, Barcelona),
Martí Pérez Rodríguez (Institut Isaac Albéniz, Badalona), amb 138,75 punts.
 
26.- ex aequo: Clàudia Sallès Gallo (Hamelín-Internacional Laie, Montgat),
Daniel Hurtado Labandeira (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
Jaume Clot Ribas (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern),
Gerard Garcia Cañas (Institut Pere Vives i Vich, Igualada),
Tomàs Parramón Tahull (Institut Emperador Carles, Barcelona),
Helena Folia Cots (Institut Jaume Balmes, Barcelona), amb 137,5 punts.
 
32.- ex aequo: Carles Viñas Margalef (Institut Matadepera, Matadepera),
Aniol Saura Wenzl (Institut Pau Vila, Sabadell), amb 137 punts.
 
34.- ex aequo: Xavier Díaz Austrich (Montessori-Palau, Girona),
Adrià Salvador Biosca (Institut Les Corts, Barcelona),
Patricia Oltra Sisternas (La Salle Bonanova, Barcelona), amb 136,25 punts.
 
37.- ex aequo: Jordi Armenteras Negredo (Institut Joan Mercader, Igualada),
Claudia Gallego Torralbo (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès), amb 136 punts.
 
39.- ex aequo: Adrià Roig Ferro (Institut Martí Pous, Barcelona),
Alba Cartró Peris (Montagut, Vilafranca del Penedès),
Efran García Rodriguez (Sagrada Família, Gavà),
Pablo Rodríguez Manzano (Col·legi Sagrat Cor-Esclaves, Barcelona), amb 135 punts.
 
43.- Iván Morales Alemany (Hamelín-Internacional Laie, Montgat), amb 134,75 punts.
 
44.- ex aequo: Laia Abio Buil (Institut de Sant Pol de Mar, Sant Pol de Mar),
Marina Carro Mascaró (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
Martí Vallhonesta Rodríguez (Mare de Déu dels Dolors, Sant Boi de Llobregat),
On Sakamoto Lorente (Institut Verdaguer, Barcelona),
Paula Torreblanca Costa (La Salle Bonanova, Barcelona), amb 133,75 punts.
 
49.- Víctor Ruiz Aguilera (Institut Aiguaviva, Mollet del Vallès), amb 133,5 punts.
 
50.- ex aequo: Xavier Parés Albareda (Mare Nostrum, Tarragona),
Tomàs Combemorel Suero (La Salle, Girona),
Joan Vidal Garcia (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú),
Daniel Escorriola Faneite (Jesús, Maria i Josep, Barcelona),
Arman Moradi Petersen (Col·legi Sagrat Cor-Esclaves, Barcelona), amb 132,5 punts.
 
55.- Eric Fernández Barrido (Institut de Castellar, Castellar del Vallès), amb 132 punts.
 
56.- ex aequo: Mael Steve Vert-Louis (Empordà-San José, Roses),
Lanka Vaccaro (El Carme, Sabadell),
Pau Sala Sisó (Aula Escuela Europea, Barcelona), amb 131,25 punts.
 
59.- Miguel Ardite Casilla (Institut Francesc Macià, Cornellà de Llobregat), amb 131 punts.
 
60.- ex aequo: Cristina Martín Ferran (Nostra Senyora de Montserrat, Parets del Vallès),
Martí Piñol Caldera (La Salle-Berga, Berga), amb 130,75 punts.
 
62.- ex aequo: Ana Belén Alonso Sáez (Institut Berenguer d'Entença, Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant),
Mingle Wang (La Salle, Reus),
Bernat Moreno Lucena (El Carme, Sabadell),
Pietro Bordas Barchi (Súnion, Barcelona),
Santiago Ballester Massague (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona), amb 130 punts.
 
67.- ex aequo: Jofre Faraudo Domínguez (Crea Nova, Creativitat i Innovació, Sant Cugat del Vallès),
Isona Esquerrà Giné (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès),
Lucía Plana León (Institut L'Estatut, Rubí),
Lucas Luna Rodríguez (Cingle, Terrassa),
Luis Díaz (Thau, Barcelona), amb 129,75 punts.
 
72.- ex aequo: Aarón Millán Iglesias (Institut Can Margarit, Corbera de Llobregat),
Diego Elía Miravalles (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Ines Gomez Carmona (Institut Can Planas, Barberà del Vallès),
Èlia Sallent Fernández (Àgora, Sant Cugat del Vallès),
Teo Lentini Amoros (Institut Leonardo da Vinci, Sant Cugat del Vallès),
Raúl Cedó Marco (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
Pere Maeso Casas (Sagrada Família, Sabadell),
Alexánder Macià Alcántara (La Salle, Premià de Mar),
David Galán Cardona (Institut Francesc Macià, Cornellà de Llobregat),
Laia Bosoms Solé (Institut Guillem de Berguedà, Berga),
Daniel Salazar Parés (Súnion, Barcelona),
Albert Montesinos Blanco (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Jordi Fernández Alba (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona), amb 128,75 punts.
 
85.- ex aequo: Lluc Borràs Ayats (Institut La Bisbal, La Bisbal d'Empordà),
Carla Segura Brancés (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
Gil Robert Badias (Institut Badia i Margarit, Igualada),
David Rabadan Arroyo (Sant Bonaventura, Vilanova i la Geltrú),
Carlos Palomino Ríos (Jesús, Maria i Josep, Barcelona), amb 128,5 punts.
 
90.- ex aequo: Yassin el Yahyaoui (Institut de Constantí, Constantí),
Unai Tamosinas Gombau (Institut Dertosa, Tortosa),
Artur Colomés Plana (Institut Aubenç, Oliana),
Enric Flores Torres (Institut Marta Mata, Montornès del Vallès),
Júlia Prades Dalmases (Anoia, Igualada),
Jana Claraco Andrés (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
Gerard Martos Montañés (Institut Jaume Almera, Vilassar de Dalt),
Eduardo Oliver Soriano (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
Pablo Rey de Olano (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
Ivet Ortiga Martínez (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
Joan Villalba Rull (Institut Poeta Maragall, Barcelona),
Adrià Armengol Artigas (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
Anjie Sun (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
Jana Arroyo Tercero (IPSI, Barcelona),
Sergi Malaguilla Bombín (Sagrada Família, Barcelona),
Francesc Díaz Comellas (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
Tanja Moret Günther (Garbí Pere Vergés, Badalona), amb 127,5 punts.
 
107.- ex aequo: Abel Luján Canet (Institut d'Auro, Santpedor),
Aitor Ilincheta Raventós (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona),
Roger Gargallo Galindo (IPSI, Barcelona), amb 127,25 punts.
 
110.- ex aequo: Amal Dokkar el Hamoudi (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
Joina Comellas Farràs (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
Ivan Díaz Álvarez (Anna Ravell, Barcelona), amb 127 punts.
 
113.- Xavier Malpartida Tous (Institut Joan Mercader, Igualada), amb 126,75 punts.
 
114.- ex aequo: Gerard Gómez Anglès (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
Jhan Carla Tapia Zenteno (Institut de Llagostera, Llagostera),
Ruben Carpenter (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
Sebastián Blázquez Velasco (Institut d'Alella, Alella),
Pau Tarrado Verdú (Institut d'Alella, Alella),
Abdel Zarfani (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei),
Nora Garrell Calsamiglia (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),
Nil García de Miguel (Tecnos, Terrassa), amb 126,25 punts.
 
122.- ex aequo: Àlex Manero Tomàs (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
Martina Escolar Bassa (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
Pau Sanz Alemany (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
Antonio Javier Ortiz Gil (Sagrada Família, Barcelona),
Joel Pijuan Vela (Maristes Champagnat, Badalona), amb 126 punts.
 
127.- ex aequo: Massimo Wenlian Hu (Institut d'Alcarràs, Alcarràs),
Joana Català Font (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
Oriol Orbea Suari (Institut Esteve Albert, Sant Vicenç de Montalt),
Laia Sánchez Clavera (Institut Pla Marcell, Cardedeu),
David Muñoz González (Institut de Pallejà, Pallejà),
Anna Casafont Gorchs (Institut de Puig-reig, Puig-reig),
Javier Álvarez Pérez (Institut Dr. Puigvert, Barcelona),
Maria Roldán Revilla (Institut Badalona VII, Badalona),
Aran Oliveras (Institut Baix Montseny, Sant Celoni),
Rubén García Lorenzo (Virgen de la Salud, Sant Feliu de Llobregat),
Gerard Torras Sancho (La Salle, Premià de Mar),
Miquel Salvadó González (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Marc Garduño Bigas (Institut Isaac Albéniz, Badalona), amb 125 punts.
 
140.- ex aequo: Roc Tonietti Davies (Institut Alexandre Deulofeu, Figueres),
Berta Sala Samarra (Institut Matadepera, Matadepera),
Montse Folqué García (Salesians Sant Vicenç dels Horts, Sant Vicenç dels Horts),
Nil Leg Bogunyà (Escola Pia de Terrassa, Terrassa),
Pere Fradera Puxan (Institut Menéndez y Pelayo, Barcelona), amb 124,75 punts.
 
145.- Joel Filella Santamaría (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona), amb 124,5 punts.
 
146.- ex aequo: Abril Urdiain Miret (Institut Pons d'Icart, Tarragona),
Carla Alcántara Collado (Santa Anna, Lleida),
Joel Corominas Baix (Institut Pla de l'Estany, Banyoles),
Francesc Fernández Manzanera (Montessori-Palau, Girona),
Thomas Gauci Pomar (Institut de Sant Pol de Mar, Sant Pol de Mar),
Sílvia García Domínguez (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
Núria Mestre Prat (Àgora, Sant Cugat del Vallès),
Laia Oleart Rabanal (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
Antonio Beneroso Arnalot (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
Victòria Subirats Figueras (L'Escola Jaume Viladoms, Sabadell),
Héctor Ruiz Pujol (Mireia, Montgat),
Martí Mach Aymerich (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
Nora Bonafonte Pardàs (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Martí Climent López (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
Marc Cascant Sancho (Betània-Patmos, Barcelona),
Alejandro Herrera Sánchez (Sant Pau, Barcelona),
Clàudia Moya Pérez (Sant Domènec Savio, Badalona), amb 123,75 punts.
 
163.- ex aequo: Núria Marguí Solà (Institut Montsacopa, Olot),
Bruno Pescador Hugas (Institut Can Margarit, Corbera de Llobregat),
Laia Soler Urbano (Institut XXV Olimpíada, Barcelona),
Sílvia Monfort Moya (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
Daniel Vera Galvez (Institut El Calamot, Gavà),
Eulàlia Alcoverro Brunel (Institut Lluís de Requesens, Molins de Rei), amb 123,5 punts.
 
169.- ex aequo: Joan Reynés Lobo (Institut El Castell, Esparreguera),
Belén Macías Pérez (Sant Miquel dels Sants, Vic), amb 123,25 punts.
 
171.- Irene Álamo (Institut Baix Montseny, Sant Celoni), amb 123 punts.
 
172.- Dúnia Pérez Sala (Institut Alexandre Deulofeu, Figueres), amb 122,75 punts.
 
173.- ex aequo: Joel Sisó Giribet (Institut Canigó, Almacelles),
Núria Galera Ester (Arrels II, Solsona),
Guillem Manresa Martori (Bell-lloc del Pla, Girona),
Oriol Rico Vilar (Sec. d'Institut Gurb, Gurb),
Marc Lopez Espada (Institut Castellet, Sant Vicenç de Castellet),
Pau Torra Solé (Escola Pia de Sabadell, Sabadell),
Èric Gálvez Lacort (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
Nicolás Jiménez Muñoz (Tecla Sala, L'Hospitalet de Llobregat),
Thais Araceli López Orbegoso (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
Andreu López Pérez (Proa, Barcelona),
Andreu Fidalgo Alvarez (Sant Ignasi, Barcelona), amb 122,5 punts.
 
184.- Jan Pedrós Balcells (Institut Alfons Costafreda, Tàrrega), amb 122,25 punts.
 
185.- Iván Utrilla Fernández (Institut Joan Oliver, Sabadell), amb 122 punts.
 
186.- Xènia Riera Armengou (Sec. d'Institut Les Margues, Calldetenes), amb 121,75 punts.
 
187.- Charlotte Daisy Donadoni (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), amb 121,5 punts.
 
188.- ex aequo: Marc Rozas Bellido (Institut Tarragona, Tarragona),
Pau González Gutiérrez (Institut Manuel de Pedrolo, Tàrrega),
Berta Luján Franco (Institut Escola Francesc Cambó i Batlle, Verges),
Miquel Esquirol Mestre (Sec. d'Institut Turó d'en Baldiri, Teià),
Martí Gasol Cos (Institut de Viladecavalls, Viladecavalls),
Martina Gaspar López (Institut Manolo Hugué, Caldes de Montbui),
Set Catalán Ribolleda (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
Jan Molina Vilaseca (Institut Alexandre de Riquer, Calaf),
Judith Avilés Ponce (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
Andrea Bretcha Botella (Institut Antoni Cumella, Granollers),
Viñas Salvà Adrià (Joan Pelegrí, Barcelona),
Yang X Alex (Joan Pelegrí, Barcelona),
Pablo de Oza Careaga (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
Lluís Gutiérrez Perea (Minguella, Badalona), amb 121,25 punts.
 
202.- ex aequo: Jennifer Michelli Fernández Röver (Institut La Plana, Vic),
Júlia Fontserè Homs (Institut Cirviànum de Torelló, Torelló),
Arnau Chico Egea (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès),
Alex Mangues Rubia (Institut Icària, Barcelona),
Èric Mateos Coll (Freta, Calella),
Clàudia Solé Fàbrega (La Salle-Berga, Berga), amb 121 punts.
 
208.- ex aequo: Hanna Casorrán Kappert (Institut Maria Espinalt, Barcelona),
Maryam Naseer (Institut Lluís de Peguera, Manresa),
Eduard Roig Hoces (Institut Joan Boscà, Barcelona),
Jan Martínez Vicens (Sant Ignasi, Barcelona), amb 120,75 punts.
 
212.- Aina Vilaseca Aguiló (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell), amb 120,5 punts.
 
213.- Yaoyao Guo (Institut de Sales, Viladecans), amb 120,25 punts.
 
214.- ex aequo: Jan Colomé Torrent (Institut Vall de Llémena, Sant Gregori),
Marc Hitar Alférez (Institut Vinyes Velles, Montornès del Vallès),
Jan García Comas (Llor, Sant Boi de Llobregat),
Josep Sadurní Fabrellas (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
Clara de Latorre Lluch (La Vall, BELLATERRA),
Carla Solà Tudela (Institut Pere Vives i Vich, Igualada),
Joel Boil Pérez (Cervetó, Granollers),
Cesc Llinàs Rodríguez (Institut Menéndez y Pelayo, Barcelona),
Ya Qi Liu (El Clot, Barcelona), amb 120 punts.
 
223.- ex aequo: Francesc Puig Algué (Vedruna, Palamós),
Fèlix Inglada Ferragutcasas (La Salle, Girona),
Jack Hayes Perez (Institut Joan Ramon Benaprès, Sitges),
Unai Fuica Valls (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú),
Javier Díaz Soley (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
Ariadna Ruíz Cols (Institut Escola Industrial, Sabadell),
Oriol Morros Vilaseca (Oms i de Prat, Manresa),
Adrià Canudas Perarnau (Institut Guillem de Berguedà, Berga),
Óscar Bosch Spada (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Marc Caballero Navarrete (Sant Miquel, Barcelona),
Álvaro Elias Rojas (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona),
Laura Vilà Modolell (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona), amb 119,75 punts.
 
235.- ex aequo: Darius Natan Santa (Institut Baix Empordà, Palafrugell),
Álvaro Trigueros Alonso (Thau, Sant Cugat del Vallès),
Marta Física Regatero (Sagrada Família, Barcelona), amb 119,5 punts.
 
238.- Gala Pareja Martín (Institut Júlia Minguell, Badalona), amb 119,25 punts.
 
239.- Irene Valdes Martin (Institut Juan Manuel Zafra, Barcelona), amb 119 punts.
 
240.- ex aequo: Laia Subirats Valls (Institut Cristòfol Despuig, Tortosa),
Martí Guasch Rius (Institut Torredembarra, Torredembarra),
Martí Canut Sumarroca (Institut La Valira, La Seu d'Urgell),
Martí Canyelles Blanco (Institut Montgrí, Torroella de Montgrí),
Wassa Coulibaly Diarra (Sant Josep, Sant Feliu de Guíxols),
Txell Vich Cursà (Institut Montilivi, Girona),
Oriol Portet Batlle (Sec. d'Institut Gurb, Gurb),
Júlia Marco Celaya (Institut Gallecs, Mollet del Vallès),
Roger Velilla Torras (Institut El Castell, Esparreguera),
Cristian Gil Marente (Institut de Viladecavalls, Viladecavalls),
Mariona Argemí Cutiller (Institut Olorda, Sant Feliu de Llobregat),
Clara Gómez Moltó (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
Ángel Sanz Serrano (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Alejandro Valero Genicio (Institut Ausiàs March, Barcelona),
Víctor Rocha Jiménez (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
Marc García García (Sant Lluís, Barcelona),
Wiro Martin Gasau (Sant Ignasi, Barcelona), amb 118,75 punts.
 
Inici  

Nivell de 3r d'ESO del Cangur-SCM-2019 (21.543 participants)

18.- Àlex Grau Gelmà (Vedruna, Malgrat de Mar), amb 134,75 punts.
 
19.- ex aequo: Ton Blanco Ferran (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
Vittorio Scarani (Sant Jordi, Fornells de la Selva),
Emilio Martín Castillo (Institut Els Pallaresos, Els Pallaresos), amb 133,75 punts.
 
22.- Jan Trota Aymerich (Institut Santiago Sobrequés i Vidal, Girona), amb 133 punts.
 
23.- ex aequo: Lluis Panal Majó (Minguella, Badalona),
Xavier Llorens Iglesias (Casa del Roure, Barcelona),
Nil Macià Codera (Lestonnac, Barcelona),
José Ignacio Urrego Gil (Sant Ramon Nonat-Sagrat Cor, Barcelona),
Jia Jian Ni (Sant Josep, Vilafranca del Penedès),
Pol Stein Florensa (Institut Lo Pla d'Urgell, Bellpuig),
Mauro Puig Roma (Hamelín-Internacional Laie, Montgat),
Olau Vinyals Roca (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Jordi Teixidó Moro (Crea Nova, Creativitat i Innovació, Sant Cugat del Vallès), amb 132,5 punts.
 
32.- Hug Fortià Bonvehí (Institut La Bisbal, La Bisbal d'Empordà), amb 132,25 punts.
 
33.- Pasqual Toral Sabaté (Institut Salvador Vilaseca, Reus), amb 132 punts.
 
34.- Ash Mcguire Ripoll (Institut Quatre Cantons, Barcelona), amb 131,75 punts.
 
35.- Bernat Pagès Vives (Institut Montgròs, Sant Pere de Ribes), amb 131,25 punts.
 
36.- ex aequo: Joan Cintas Navarro (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Joaquim Bosch Oliveda (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona), amb 131 punts.
 
38.- ex aequo: Alba Sentoll Pubill (Institut Ronda, Lleida),
Lucía López Pérez (Institut Front Marítim, Barcelona), amb 130 punts.
 
40.- ex aequo: Ignacio Vallés Rico (Montserrat, Barcelona),
Adrià Pérez Moreno (Institut Alexandre Satorras, Mataró),
Pol Espinach Camacho (Institut Fontanelles, Les Borges del Camp),
Anna Pujol Martori (Institut Domènec Perramon, Arenys de Munt),
Laia Perez Argemi (Institut La Sedeta, Barcelona), amb 129,75 punts.
 
45.- ex aequo: Dídac García Pascual (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú),
Marc Wegbrans Giró (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern),
David Víctor Juanas (Institut L'Alzina, Barcelona),
Pau Martí Biosca (Institut Eugeni d'Ors, Vilafranca del Penedès),
Zachary Bradford Walker (Institut La Sedeta, Barcelona), amb 128,75 punts.
 
50.- ex aequo: Joseph Thomas Francisco Phillips Hutchinson (Betània-Patmos, Barcelona),
Iker Salas Gallardo (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
Lucas Vilaseca Berenguer (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
Guifré Albets Mortés (Arrels II, Solsona), amb 127,5 punts.
 
54.- ex aequo: César Cervera Curto (Institut Roquetes, Roquetes),
Martí Antolín Canteria (Sec. d'Institut Turó d'en Baldiri, Teià), amb 127,25 punts.
 
56.- Candela Lloveras Llotje (Institut Montsoriu, Arbúcies), amb 127 punts.
 
57.- ex aequo: Oriol Rafel Tur (Jesús, Maria i Josep, Barcelona),
Ana López Bruballa (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
Antonio Serrano Cruz (Institut Polinyà, Polinyà),
Bruno Fernández Lopez (Institut El Sui, Cardedeu),
Aleix Dilmé Riera (Bell-lloc del Pla, Girona),
Sophie Ida Brown (Lleó XIII, Barcelona), amb 126,25 punts.
 
63.- ex aequo: Maite Blasi Garolera (Canigó, Barcelona),
Ferran Pujol Ció (Institut Miquel Bosch i Jover, Artés),
Anna Esteve Gallifa (Vedruna, Puigcerdà),
Mar Blanco Fos (Institut Moisès Broggi, Barcelona),
Gerard Grau García (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
Irina Espasa Gomis (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus), amb 126 punts.
 
69.- ex aequo: David Adell Cortés (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Marc Martí Koritke (Betània-Patmos, Barcelona),
Ilià Antonishyn (Institut Baix Camp, Reus),
Marc Canadell Segalés (Institut Jaume Callís, Vic),
Judit Batlles (Institut Escola Municipal de Treball, Granollers),
Martina Tolós Campàs (Sagrat Cor, Amposta),
Carlos de Paladella de Alfonso (Sant Ignasi, Barcelona),
Elena De-Juan García (Casa del Roure, Barcelona),
Judith Vázquez López (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
Lluc Andrada Nonell (Institut Bosc de la Coma, Olot),
Piort Jan Filarowski (Institut Camarles, Camarles), amb 125 punts.
 
80.- ex aequo: Pol Sánchez Alaix (Institut Front Marítim, Barcelona),
Biel Vila Boix (Sec. d'Institut Gurb, Gurb),
Isolda Esquerra Diago (Maristes Igualada, Igualada), amb 124,75 punts.
 
83.- ex aequo: Saúl Gómez Turro (Arrels-Esperança, Badalona),
Marina Sorribas Basiana (Institut Emperador Carles, Barcelona),
Guillem Piñol Batista (Sec. d'Institut Begues, Begues),
Pau Roman Rull (Institut Maria Espinalt, Barcelona),
Ferran Rocamora Martorell (Meritxell, Mataró),
Sergi Hernández Clotet (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
Alejandro Andrés Díaz (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
Jorge Pascual Gonzalo (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona),
Màrius Fabra Bolaños (Institut Esteve Albert, Sant Vicenç de Montalt),
Albert Marcelino Rialp (Institut Almatà, Balaguer),
Clàudia Caselles Bodet (Institut Josep Vallverdú, Les Borges Blanques), amb 123,75 punts.
 
94.- Guillem Sturlese Ruíz (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat), amb 123,5 punts.
 
95.- Emma Rodríguez Otero (FEDAC-Vic, Vic), amb 123 punts.
 
96.- ex aequo: Oscar Sureda Cuevas (FEDAC - Sant Narcís, Girona),
Guillem Guilera Aulet (Lestonnac, Barcelona),
Ferran Vizuete Tenías (Institut Miramar, Viladecans),
Mar Sánchez Pérez del Pulgar (Canigó, Barcelona),
Yerai Abad M Muñoz (Institut Josep Lluís Sert, Castelldefels), amb 122,5 punts.
 
101.- ex aequo: Biel Campeny Simon (Escola Pia de Mataró, Mataró),
Marcel·La Puig Farré (Institut Jaume Balmes, Barcelona), amb 122,25 punts.
 
103.- ex aequo: Martí Sol Culleré (Institut Joan Oró, Lleida),
Enric Rosinach Salafranca (Mater Salvatoris, Lleida), amb 122 punts.
 
105.- Zoe Lienas Bonafonte (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona), amb 121,75 punts.
 
106.- ex aequo: Álvaro Montuenga Ríos (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
Carlos Pla (Santa Teresa de Lisieux, Barcelona),
Rodríguez Sansaloni Miquel (Joan Pelegrí, Barcelona),
Cristóbal Pérez del Castillo (Santa Dorotea, Barcelona),
Max Mira Garcia (Institut Montserrat, Barcelona),
Álvaro Pintado Sataulària (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
Ibai Martínez (Institut Arquitecte Manuel Raspall, Cardedeu),
Roger Escribà Grau (Institut Moianès, Moià),
Pol Aguilera Fandiño (Institut Dr. Puigvert, Barcelona),
Teresa Ferrer de Noguera (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
Sonia Maria Duma (Institut Mediterrània, El Vendrell),
Cristina Pi Riera (La Salle Bonanova, Barcelona),
Laia López Parés (Mireia, Montgat),
Daniel Sansó Sánchez (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
Lluís Pujadas Prat (Institut Jaume Balmes, Barcelona), amb 121,25 punts.
 
121.- ex aequo: Haizea Alday Rodríguez (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
David Martínez Marsillach (La Presentació, Reus),
Raúl Box Velasco (Palcam, Barcelona), amb 121 punts.
 
124.- ex aequo: Arnau García González (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat),
Quim Riera Lauri (Sant Miquel dels Sants, Vic), amb 120,75 punts.
 
126.- Rubén Alvarez Aragonés (Sant Gabriel, Viladecans), amb 120,25 punts.
 
127.- ex aequo: Oriol Monge (Thau, Barcelona),
Marc Herrando Vilamala (FEDAC-Horta, Barcelona),
Martina Muñoz Mercadal (Institut Pere Vives i Vich, Igualada),
Marc Herrero Lázaro (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),
Tània Martínez Ubeda (Institut Pere Barnils, Centelles),
Ivonne Montero Arjona (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès),
Pau Boldó Rivera (Institut El Pedró, L'Escala),
Jordi Labartra Estrella (Institut Alfons Costafreda, Tàrrega),
Mireia Schaafstal Callau (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus),
Diego Parejo-Merino Fernández (Viaró, Sant Cugat del Vallès), amb 120 punts.
 
137.- ex aequo: Berta Exposito Redondo (Institut Joan Miró, Cornellà de Llobregat),
Pau Monfort Esteban (Nuestra Señora de la Consolación, Tortosa),
Iago Blanchar Trujillo (Lestonnac, Barcelona),
Joaquim Leal Losa (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
Albert Botanch Aguado (Institut Les Corts, Barcelona),
Marc Polonio Cullell (Institut Cendrassos, Figueres),
Roger Bargalló Roselló (Institut Salvador Vilaseca, Reus),
Irene Pumares Benaiges (El Cim, Terrassa), amb 119,75 punts.
 
145.- ex aequo: Sabio Kefrén Leguizamon (Institut Font del Ferro, Palafolls),
Gerard García Barniol (Llor, Sant Boi de Llobregat),
Arnau Segarra Garrido (Tecnos, Terrassa),
Bernat Ferrer Cadafalch (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès), amb 119,5 punts.
 
149.- ex aequo: Alexandre Rosales Dalmau (Sant Gregori, Barcelona),
Pau Jolis Pérez (Lestonnac, Barcelona),
Pol Crespiera Rodoreda (Escolàpies Sant Martí - Barcelona, Barcelona),
Guim Rovira Galofré (Institut Moisès Broggi, Barcelona),
Ainhoa Haro Prunell (Institut Jaume Balmes, Barcelona), amb 119 punts.
 
154.- ex aequo: Carla Pons Nadal (Institut Bosc de la Coma, Olot),
Gerard Molina Collell (Bell-lloc del Pla, Girona),
Oriol Riera Brufau (Montessori-Palau, Girona),
Iker Martín Hernández (Sant Antoni Maria Claret, Cornellà de Llobregat),
Pau Albesa Vives (Nuestra Señora de la Consolación, Tortosa),
Iker Gracia Torres (Institut Pic del Vent, Caldes de Montbui),
Santiago Espada Echeverry (Institut Pere Borrell, Puigcerdà),
Pau Puigoriol Puigdellívol (Casa del Roure, Barcelona),
Mihailo Stosic (Institut Ramon Coll i Rodés, Lloret de Mar),
Maia Cot Gasull (Institut Menéndez y Pelayo, Barcelona),
Aleix Escobosa Segura (Tabor, Santa Perpètua de Mogoda),
Joan Gómez Català (Institut Pere Fontdevila, Gironella),
Ángel Arístides Flores Pérez (Institut Aiguaviva, Mollet del Vallès), amb 118,75 punts.
 
167.- ex aequo: Pau Crespiera Piella (Institut Moianès, Moià),
Cloe Contreras Lladós (Sant Ignasi, Barcelona),
Ricard Calvo Bombí (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Sara Gómez Palau (Institut Valldemossa, Barcelona),
Cesc Fontanet Esteban (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès), amb 118,5 punts.
 
172.- ex aequo: Biel Pons Zaragozà (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
Bruno Vela Loew (Crea Nova, Creativitat i Innovació, Sant Cugat del Vallès), amb 118,25 punts.
 
174.- ex aequo: Jordi González Antolín (Institut Roquetes, Roquetes),
Martí Baeza Guasch (Institut de Terrassa, Terrassa), amb 118 punts.
 
176.- ex aequo: Aleix Moragas Roig (Sadako, Barcelona),
Joan Jiménez Cristià (Sagrada Família, Gavà),
Berta Vigo Blázquez (Institut Joan Boscà, Barcelona),
Fardin Arafat (Institut Consell de Cent, Barcelona), amb 117,75 punts.
 
180.- ex aequo: Eliot Gravellier (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona),
Clara Chivite Domènech (Institut Valldemossa, Barcelona),
Niccoló Di Giorgi (St. Peter's School, Barcelona),
Jeroni Cabezas Timchenko (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
Xavier López Asensio (Institut El Cairat, Esparreguera),
Jonatan Perianes Fernández (Institut Rovira-Forns, Santa Perpètua de Mogoda),
Daniel Molina Martínez (Institut Can Vilumara, L'Hospitalet de Llobregat),
Nil Navarro Lladó (Institut Miquel Bosch i Jover, Artés),
Laia Royo Rion (Institut Montserrat Roig, Sant Andreu de la Barca),
Sergio Pedreira Polo (El Carme, Tarragona),
Miguel Beaus Iranzo (Sant Ignasi, Barcelona),
Victor Nicolau Rivas (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
Emma Valsells Mitjans (Aula Escuela Europea, Barcelona), amb 117,5 punts.
 
193.- ex aequo: Iván González Forner (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
Gerard Mameng Abante (Anna Ravell, Barcelona),
Carlos Fernández Loran (La Salle Bonanova, Barcelona),
Hug Vallhonrat Soto (Institut de Terrassa, Terrassa),
Nora Sha Falip (Institut d'Auro, Santpedor),
Abril Castillo Camacho (La Mercè, Martorell), amb 117,25 punts.
 
199.- ex aequo: Angel Martínez Pérez (Mare de Déu de la Salut, Sabadell),
Joan Salazar Ribera (Sant Gregori, Barcelona),
Eduard Morera Nadal (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
Candela Hernández Domingo (SEK-Catalunya, La Garriga),
Mireia Valls Giner (Institut Frederic Mompou, Sant Vicenç dels Horts),
Veronica Ros de Diego (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona), amb 117 punts.
 
205.- ex aequo: Maria Caldart Deu (Sant Gregori, Barcelona),
Guillem Torres Duran (Monalco, Igualada), amb 116,75 punts.
 
207.- ex aequo: Nils Duran Laplaza (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
Jianyi Lin (Marillac, Barcelona),
Eva Boado Báez (Sant Ramon Nonat-Sagrat Cor, Barcelona),
Mireia Sánchez (Institut Arquitecte Manuel Raspall, Cardedeu),
Aina Cirilo Llorca (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
Laura Pérez García (Institut Front Marítim, Barcelona),
Brandon Valenzuela Garcia (Institut Pic del Vent, Caldes de Montbui),
Arnau Rodon Comas (Escola Pia de Mataró, Mataró),
Lola Peñaranda González (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Marta Pérez Toledano (Institut Puig Castellar, Santa Coloma de Gramenet), amb 116,25 punts.
 


Inici    

Nivell de 4t d'ESO del Cangur-SCM-2019 (11.306 participants)
16.- ex aequo: Martina Rivero Garcia (Badalonès, Badalona),
Alex Carreras Agüera (Jesuïtes Gràcia - Kostka, Barcelona), amb 123,5 punts.
 
18.- ex aequo: Pau Goberna Díaz (Institut Valldemossa, Barcelona),
Jonathan Rodríguez Barja (Institut Can Mas, Ripollet), amb 122,5 punts.
 
20.- ex aequo: Núria Sendra Rubió (La Salle, Manresa),
Guillermo Resina Martínez (Institut Bellulla, Canovelles),
Maria Vilajoana Martín (Institut Quatre Cantons, Barcelona), amb 122,25 punts.
 
23.- Laia Marín Tebé (La Salle Bonanova, Barcelona), amb 121,75 punts.
 
24.- ex aequo: Joan Vila Miñana (Sadako, Barcelona),
Óscar Pérez Romero (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
Óscar Arranz Villegas (Institut Les Corts, Barcelona),
Joel Argudo Panes (Institut Les Vinyes, Cubelles),
Jordi Juanchic Oliva (Institut Montilivi, Girona), amb 121,25 punts.
 
29.- ex aequo: Jan Roca Zamora (Badalonès, Badalona),
Gabriel Rodríguez Gener (Sant Pau, Barcelona), amb 121 punts.
 
31.- Josep Farrés Palomeras (Institut El Pedró, L'Escala), amb 120 punts.
 
32.- ex aequo: Paula Juan Royo (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Irene Llobera Querol (Institut Joan Oró, Lleida), amb 119,75 punts.
 
34.- ex aequo: Alberto Hernández García (IPSI, Barcelona),
Olaf Llàcer Salgado (Institut Ausiàs March, Barcelona),
Artjoms Antonovs (Institut Bernat Metge, Barcelona),
Pau Insa Fajardo (Institut Salvador Dalí, El Prat de Llobregat),
Josep Rosell Lladós (Claver, Lleida), amb 118,75 punts.
 
39.- ex aequo: Jordi Gispert Pereira (Santa Anna-Eixample, Barcelona),
Ferran Serra Vancells (Petit Estel - La Nova, Terrassa),
Bernat Ibáñez Martínez (Sant Miquel dels Sants, Vic),
Vidal Perea Cívico (Institut La Garrotxa, Olot), amb 117,5 punts.
 
43.- ex aequo: Asal Mehrabi (Sil, Barcelona),
Carles Lleida Serra (Guinardó, Barcelona), amb 117,25 punts.
 
45.- ex aequo: Miquel Llobera Pol (Vedruna, Malgrat de Mar),
Marc Salvador Carreté (Llor, Sant Boi de Llobregat),
Júlia Olivé Planas (Institut Pla de l'Estany, Banyoles),
Marta Noguera Segura (Institut Antoni Torroja, Cervera), amb 116,25 punts.
 
49.- ex aequo: Carlos García Escaño (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
Pol Tobella Jacomet (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern),
Manel Paredes Jaime (Bell-lloc del Pla, Girona), amb 116 punts.
 
52.- ex aequo: Roger Salvador Carreté (Llor, Sant Boi de Llobregat),
Guillem Carrasco Bernat (Institut Vila de Gràcia, Barcelona),
Joan Palou Fortea (Empordà-San José, Roses), amb 115 punts.
 
55.- Andreu Fitó Castellví (La Salle Bonanova, Barcelona), amb 114,75 punts.
 
56.- Guillermo Ramos Ramiro (Daina Isard, Olesa de Montserrat), amb 113,75 punts.
 
57.- Joel Ros Peropadre (Institut Terres de Ponent, Mollerussa), amb 113,25 punts.
 
58.- Blanca Gasparín José (Institut Sòl de Riu, Alcanar), amb 113 punts.
 
59.- ex aequo: Andreu López Martínez (Badalonès, Badalona),
Ander Parra Bernadette (La Salle Bonanova, Barcelona),
Óscar Perales de la Cruz (Sagrada Família-Horta, Barcelona),
Albert Puigdevall Rubert (Institut Pla de l'Estany, Banyoles), amb 112,5 punts.
 
63.- Ada Julbe Canals (Institut Montilivi, Girona), amb 112,25 punts.
 
64.- Antón Soler i Garcia (Institut Joaquim Mir, Vilanova i la Geltrú), amb 111,5 punts.
 
65.- ex aequo: Eduard Cano Vila (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
David Canle Briongos (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona),
Víctor Sempau Garcia (Vedruna, Palamós),
César Reyero Alarcón (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
Pau Milà Pasano (Institut Tarragona, Tarragona), amb 111,25 punts.
 
70.- ex aequo: Sergi Urbieta Garcia (Pare Manyanet, Barcelona),
Jordi Cerro Mateos (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat), amb 111 punts.
 
72.- ex aequo: Marc Garcia Martin (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès),
Sergi García Cabrera (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
Nadia Khier (Institut Jaume I, Salou), amb 110 punts.
 
75.- ex aequo: Andrey Khazanov (St. Peter's School, Barcelona),
Carla Caro Villanova (Institut Salvador Dalí, El Prat de Llobregat),
Mariona Brusi Ferrés (Institut Montilivi, Girona),
Natacha Czech (Institut Ramon de la Torre, Torredembarra), amb 109,75 punts.
 
79.- Nil Yerro Fenoy (Institut Mig-Món, Súria), amb 109,5 punts.
 
80.- ex aequo: Valeria Darnell Pascual (La Salle Bonanova, Barcelona),
Adrià Gorina Castaño (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona), amb 109 punts.
 
82.- Mireia Raventos Amado (Sant Josep, Sant Sadurní d'Anoia), amb 108,75 punts.
 
83.- ex aequo: Xavier Bielsa Bartolí (Badalonès, Badalona),
Javier Rández Ciordia (SEK-Catalunya, La Garriga),
Francisco Javier del Moral Quintanar (Institut Marius Torres, Lleida), amb 108,5 punts.
 
86.- ex aequo: Carme Hervàs Tomàs (Sant Gervasi, Mollet del Vallès),
Laia Romano Puig (Institut Les Corts, Barcelona),
Unai Olalla Campaña (Institut Ramon de la Torre, Torredembarra), amb 108,25 punts.
 
89.- ex aequo: Maria Sanmartin Puig (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Marina Suárez Domènech (La Salle, Girona),
Enric Jaume Masferrer (Institut de Santa Coloma de Farners, Santa Coloma de Farners), amb 108 punts.
 
92.- Pol Pifarré Cots (Claver, Lleida), amb 107,75 punts.
 
93.- ex aequo: Bernat Pons Batet (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
David de la Torre Mestre (Jesuïtes Gràcia - Kostka, Barcelona),
Marc Jordi Casanoves (Guinardó, Barcelona),
Arnau Quirante Viladrich (Institut Moianès, Moià),
Rafael Jiménez Parra (Institut S'Agulla, Blanes), amb 107,5 punts.
 
98.- ex aequo: Diego Rebés Navarro (Sant Ignasi, Barcelona),
Héctor Sancha Nogales (IPSI, Barcelona),
Guillermo Aguilar (Súnion, Barcelona),
Alfonso González de la Hoz (Sant Gervasi, Mollet del Vallès),
Héctor Gil Santafé (Sec. d'Institut Pla del Bosc, Canyelles),
Natalya Golembyovska (Sant Josep, Sant Feliu de Guíxols), amb 107,25 punts.
 
104.- ex aequo: Thomas González Saito (Immaculada Concepció Barcelona, Barcelona),
Àlex Serrano Terré (Pare Manyanet, Barcelona),
Miquel Farré Benseny (Institut Vall de Llémena, Sant Gregori), amb 107 punts.
 
107.- ex aequo: Daniel Gonzalez Martinez (Joan Pelegrí, Barcelona),
Joan Rubio Durán (Institut Torre Roja, Viladecans),
Alma Sierra Delgado (John Talabot, Barcelona),
Emma Pastor Goodingham (SEK-Catalunya, La Garriga),
Berta de Ciurana Sitjà (Institut Santiago Sobrequés i Vidal, Girona), amb 106,25 punts.
 
112.- ex aequo: Guillem Mata Carmona (Badalonès, Badalona),
Joan Parejo Lopez (John Talabot, Barcelona), amb 106 punts.
 


Inici    

Nivell de 1r de batxillerat del Cangur-SCM-2019 (6.114 participants)

16.- Guerau Dasca Martí (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus), amb 117,25 punts.
 
17.- Albert Gómez Cabedo (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat), amb 116,25 punts.
 
18.- Rosa Minguella Rafecas (Institut de L'Arboç, L'Arboç), amb 116 punts.
 
19.- Joan Ainaud Fondevila (Aula Escuela Europea, Barcelona), amb 115,75 punts.
 
20.- ex aequo: Roger Jordi Martinez Pardell (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida),
Albert Canales Ros (Institut Marius Torres, Lleida), amb 114,5 punts.
 
22.- ex aequo: Sohee Park (Institut Les Aimerigues, Terrassa),
Bernat Vidal Gumí (Escola Pia de Sabadell, Sabadell), amb 113,75 punts.
 
24.- ex aequo: Hao Zhou (Hamelín-Internacional Laie, Montgat),
Alvaro Alcaide Martinez (Joan Pelegrí, Barcelona), amb 112,25 punts.
 
26.- ex aequo: Pau Blasco Roca (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
Blai Bernadó Rabell (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida), amb 112 punts.
 
28.- Pablo Cánovas Montes (Institut Joanot Martorell, Esplugues de Llobregat), amb 111 punts.
 
29.- Albert Fugardo Cortada (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui), amb 109,75 punts.
 
30.- Mireia Farré Escudé (Sant Ignasi, Barcelona), amb 108,75 punts.
 
31.- Oriol Ologaray Arasa (Institut Dertosa, Tortosa), amb 108 punts.
 
32.- ex aequo: Luis Gonzaga Pretus García-Escudero (Aula Escuela Europea, Barcelona),
Carles Encinas Turró (Institut de Terrassa, Terrassa),
Miguel Alcañiz Moya (Institut Salvador Espriu, Barcelona), amb 107,25 punts.
 
35.- Danilo Maši? Orive (Institut Joan Boscà, Barcelona), amb 106,75 punts.
 
36.- ex aequo: Gerard Comas Quiles (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
Cristina Camacho Rivas (Jesús, Maria i Josep, Barcelona),
Arnau Pineda Pascual (Institut Escola Industrial, Sabadell),
Mauro Moisés López Hernández (Institut Pompeu Fabra, Martorell), amb 105 punts.
 
40.- ex aequo: Mikhail Maximchuk (Hamelín-Internacional Laie, Montgat),
Júlia Serrano Marina (Institut Premià de Mar, Premià de Mar), amb 104,75 punts.
 
42.- Pau Guri Viura (Institut Vil·la Romana, La Garriga), amb 104,5 punts.
 
43.- ex aequo: Guiu Altès Moré (Institut Francesc Ribalta, Solsona),
Isaac Jones Sanchez (Institut La Mitjana, Lleida), amb 104 punts.
 
45.- ex aequo: Víctor Sort (Lestonnac, Barcelona),
Arnau Marzabal Gatell (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona), amb 103,75 punts.
 
47.- ex aequo: Marta Tapiolas Fábregas (Institut Pla de les Moreres, Vilanova del Camí),
Neri Ruiz Lupón (Àgora, Sant Cugat del Vallès), amb 103,25 punts.
 
49.- Jordi Porredon Blàzquez (Institut Francesc Ribalta, Solsona), amb 102,75 punts.
 
50.- Julia Ejarque Deu (La Salle, Girona), amb 102,5 punts.
 
51.- Eloi Navarro Díaz (Vedruna Balaguer, Balaguer), amb 102,25 punts.
 
52.- Roger Garrido Vilallave (Institut El Pedró, L'Escala), amb 101,75 punts.
 
53.- Adrià Castelló Martí (Institut Puig Cargol, Calonge), amb 101,5 punts.
 
54.- Esaú Gálvez Gimeno (Institut de Terrassa, Terrassa), amb 101 punts.
 
55.- ex aequo: Anna Farrés Esteban (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
Jordi Vila Bartoló (Institut Castell del Quer, Prats de Lluçanès),
Mar Gonzàlez Català (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), amb 100,75 punts.
 
58.- Alberto Velasco García (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès), amb 100,5 punts.
 
59.- ex aequo: Pau Boncompte Carré (Àgora, Sant Cugat del Vallès),
Ivan Morales González (La Salle Bonanova, Barcelona), amb 100,25 punts.
 
61.- ex aequo: Roger Viles Leandro (Institut Alfons Costafreda, Tàrrega),
Arnau Tehas Asencio (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),
Sergi Marsol Torrent (IPSI, Barcelona), amb 100 punts.
 
Inici  


Nivell de 2n de batxillerat del Cangur-SCM-2019 (3.932 participants)

16.- Biel Majó Cornet (Institut Pius Font i Quer, Manresa), amb 100,5 punts.
 
17.- Hug Camps Regàs (Institut Moisès Broggi, Barcelona), amb 99,5 punts.
 
18.- Àlex Jaumà Lluch (Institut Maria de Bell-lloc, Bigues i Riells), amb 97,25 punts.
 
19.- David Olivar Lacambra (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès), amb 95,5 punts.
 
20.- ex aequo: Jofre Costa Delgado (Institut Pere Alsius i Torrent, Banyoles),
Jan Gasulla Rabionet (Institut Rafael Campalans, Anglès), amb 95 punts.
 
22.- ex aequo: Shen Chen (Sant Jordi, Fornells de la Selva),
Adrià Canellas Sellarès (La Salle, Manresa),
Nasar Roca Olivé (Institut El Sui, Cardedeu),
Jon Bárcena de las Heras (Aula Escuela Europea, Barcelona), amb 94,75 punts.
 
26.- Daniel Vilardell Regué (Sant Gregori, Barcelona), amb 93,75 punts.
 
27.- Abiel Teixidó Bonfill (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus), amb 93,5 punts.
 
28.- Enrique Rivero Vorokova (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), amb 92,5 punts.
 
29.- Ignacio Merino Araujo (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona), amb 92 punts.
 
30.- Martí Juanola Ametller (Institut Josep Brugulat, Banyoles), amb 91,75 punts.
 
31.- Amadeu Carceller Pardina (Aula Escuela Europea, Barcelona), amb 91,25 punts.
 
32.- Joel Campo Moyà (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida), amb 89 punts.
 
33.- Àngel Parcerisa Pujol (Viaró, Sant Cugat del Vallès), amb 88,75 punts.
 
34.- Martín Rodríguez Muñoz (The American School of Barcelona, Esplugues de Llobregat), amb 88,5 punts.
 
35.- Pere Llorens Domingo (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú), amb 88,25 punts.
 
36.- Jordi Molins Rosés (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona), amb 88 punts.
 
37.- ex aequo: Rejwan Ahmed Fahim (Institut Joan Coromines, Barcelona),
Sergio Maldonado del Rincón (Institut Fort Pius, Barcelona),
Noelia Gómez Crisóstomo (Institut Maria Aurèlia Capmany, Cornellà de Llobregat), amb 87 punts.
 
Inici  



Fundació Cellex. Impulsora de les beques CIMS + Cellex


   
   Tota la informació del Cangur 2019:
       Illes Balears
       País Valencià
       Catalunya i Franja de ponent