XXII Prova Cangur de la SCM. 2016

Premis i distincions
Seus de Catalunya





  • Els nois i les noies que tenen premi i apareixen en aquesta pàgina web són convidats a l'acte d'entrega de premis amb la seva família i un representant del centre. La capacitat de la sala i el nombre de premiats i premiades fan que s'hagi d'indicar un màxim de 4 acompanyants de la persona premiada, preferiblement 3.
  • En la prova Cangur 2017 els premis es descriuen així: Primer premi; Segon Premi, Tercer premi,  Premis de categoria A  (de les posicions 4 a la 9) Premis de categoria B (de les posicions 10 a la 15)  però el fet que hi hagi empats fa que en algun nivell del concurs alguns d'aquests tipus de premis no apareguin, perquè s'han acumulat a una altra categoria.  Tots els alumnes empatats amb la mateixa puntuació es consideren amb els mateixos mèrits; noe s busca cap criteri de desempat.
  • En cada nivell, fins a l'1% de millors puntuacions rebran un diploma de menció honorífica i un petit obsequi, que el seu centre escolar podrà recollir al corresponent CRP però no són convidats a l'acte d'entrega de premis. 
    Enllaç a la relació  de mencions honorífiques.




L'acte d'entrega de premis de la XXII Prova Cangur de la SCM
i d'altres activitats individuals de la Societat Catalana de Matemàtiques
  tindrà lloc el dia 29 de maig de 2015
a les 6 de la tarda

al Teatre Poliorama. de Barcelona

per gentilesa de la Reial Acadèmia de Ciències i Arts de Barcelona
entitat fundada el 1764.

Les persones convidades rebran la invitació institucional,
i un missatge amb tots els detalls de l'acte, al seu centre escolar, per correu electrònic.
 


Nivell de 5è d'EP del Cangur-SCM-2017

Primer premi
1.- Arnau Palou Atamari (Escorial, Vic), 100 punts
Segon premi
2.- Lluc Sàbat Ferreté (Llor, Sant Boi de Llobregat), 96,25 punts
Tercer premi
3.- Joaquín Millán Aldaz (Maristes Montserrat, Lleida), 96 punts
Premis de categoria A
4, ex aequo.- Marc Pascual Ribera (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
    Gerard Gallego Manteca (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
    Arnau Noguera Moreno (Escola Sot del Camp, Sant Vicenç de Montalt),
    Aleix Ruf Martin (La Salle, Premià de Mar),
    Emma Ceres Arteman (Casa Nostra, Banyoles),
    Guillem Solanelles Masot (Escola la Creu, Torrefarrera),
    Joan Magrané Serret (Escola l'Arrabassada, Tarragona),
    Sara Gibert Medina (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Isona Freixenet Pérez (Escola Joan XXIII, Balenyà),
    Alba Corea Gil (Gravi, Barcelona),
    Feng Chen (Mare de Déu del Roser, Barcelona),
    Eva Torner Alonso (Sant Miquel, Barcelona),
    Adriana Aguiló Martinez (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Chloé Tonnaire Urdiales (Escola Antoni Brusi, Barcelona),
    Dafne Unsal Nuchi (Escola Fluvià, Barcelona), 95 punts


Inici 

Nivell de 6è d'EP del Cangur-SCM-2017

Primers premis, ex aequo
    Maria Olives Gómez (Escola Dos Rius-ZER El Jonc, Camarasa),
    Dúnia Pérez Sala (Escola de Llers, Llers),
    Marçal Figueras Llauradó (Escola Doctor Alberich i Casas, Reus),
    Xavier Barnadas Contreras (Escola Pau Casals, El Vendrell),
    Laia Abio Buil (Escola Sant Pau, Sant Pol de Mar),
    Iván Morales Alemany (Hamelín-Internacional Laie, Alella),
    Alèxia Escudero Ribó (Escola d'Alins - ZER Alt Pallars Sobirà, Alins),
    Adrià Hesse Prats (Escola Pax, Tarragona),
    Gael Sánchez Montés (Escola Pax, Tarragona),
    Xavier Parés Albareda (Mare Nostrum, Tarragona),
    Guillem Martínez Pons (Santa Teresa de Jesús, Tarragona),
    Guillem Pastor Salvador (Escola La Sínia, Cerdanyola del Vallès),
    Pablo Rodríguez Manzano (Shalom, Barcelona),
    Nora Bonafonte Pardàs (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Miguel Rodríguez López (Sant Ramon Nonat-Sagrat Cor, Barcelona),
    Luis Díaz González (Thau, Barcelona),
    Jan Balayla Ceres (Thau, Barcelona),
    Daniel Moreno Romero (Sant Lluís, Barcelona),
    Max Augusto Goldenberg Josende (Betània-Patmos, Barcelona), 100 punts

Inici  

Nivell de 1r d'ESO del Cangur-SCM-2017
Primer premi
1.- Laia López Parés (Mireia, Montgat), 143,75 punts
Segon premi
2.- Leire Oliver Martínez (Tecnos, Terrassa), 140 punts
Tercers premis
3, ex aequo.- Joan Jubany Mulet (Institut Damià Campeny, Mataró),
    Guerrero Rodríguez Pablo (Montserrat, Barcelona),
    Olau Vinyals Roca (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona), 138,75 punts
Premis de categoria A
6.- Àlex Font Segura (Aula Escuela Europea, Barcelona), 136,25 punts
7, ex aequo.- Pol Stein Florensa (Institut Lo Pla d'Urgell, Bellpuig),
    Joan Cintas Navarro (Aula Escuela Europea, Barcelona), 133,75 punts
9.- Nagore Martínez Arranz (Sant Miquel, Barcelona), 133,5 punts
Premis de categoria B
10, ex aequo.- Carlota Esclassans Parrilla (Montagut, Vilafranca del Penedès),
    David Xifré Palacios (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus),
    Pau Monfort Esteban (Nuestra Señora de la Consolación, Tortosa),
    José Ignacio Urrego Gil (Sant Ramon Nonat-Sagrat Cor, Barcelona), 132,5 punts
14.- Laura Guberna Arraiza (Aula Escuela Europea, Barcelona), 131,25 punts
15, ex aequo.- Judit Llobet Tort (Institut Joan Mercader, Igualada),
    Meritxell Solana Raduà (Sant Josep, Reus), 130 punts
Inici  

Nivell de 2n d'ESO del Cangur-SCM-2017
Primer premi
1.- Pau Goberna Díaz (Institut Valldemossa, Barcelona), 146 punts
Segons premis
2, ex aequo.- Joan Vila Miñana (Sadako, Barcelona),
    Martí Lucas Varela (Institut Francisco de Goya, Barcelona),
    Jan Tarrats Castillo (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Joana Pech Alberich (Institut Les Corts, Barcelona), 145 punts
Premis de categoria A
6, ex aequo.- Pol Pifarré Cots (Claver, Lleida),
    Paula Esquerrà Giné (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès),
    Ángel Rodríguez Salvador (Casa del Roure, Barcelona), 143,75 punts
9.- Daniel Huertas Díaz (Vedruna, Palamós), 141,25 punts
Premis de categoria B
10, ex aequo.- Helena Tejero López (Institut Can Vilumara, L'Hospitalet de Llobregat),
    Anton Soler García (Institut Joaquim Mir, Vilanova i la Geltrú), 140 punts
12, ex aequo.- Jaume Salvadó Fernández (Institut Can Vilumara, L'Hospitalet de Llobregat),
    Lucas Martínez Delgado (Amor de Déu, Sant Adrià de Besòs),
    Mariona Llenas Cabello (Institut La Bisbal, La Bisbal d'Empordà),
    Pau Insa Fajardo (Institut Salvador Dalí, El Prat de Llobregat),
    Caterina Llauradó Pladellorens (Santa Anna-Eixample, Barcelona),
    Sílvia Fàbregas Salazar (Institut Joan Boscà, Barcelona), 138,75 punts

Inici  

Nivell de 3r d'ESO del Cangur-SCM-2017
Primers premis
1, ex aequo.- Aitor Josep López Cortés (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
    Enric Ruiz Pibernat (Institut Escola Lloret de Mar, Lloret de Mar),
    Óscar Martínez Santiago (Salesians Sabadell, Sabadell),
    Blanca Sabé Santacana (Montserrat, Barcelona),
    Pol Forner Gómez (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona), 150 punts
Premis de categoria A
6, ex aequo.- Henar Clavero Fernandez (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),
    Paula Ramió Mediavilla (IPSI, Barcelona), 146 punts
8, ex aequo.- Luis Becerril Lajourdie (Institut Escola Lloret de Mar, Lloret de Mar),
    Oriol Ologaray Arasa (Institut Joaquin Bau, Tortosa),
    Rosa Minguella Rafecas (Institut de L'Arboç, L'Arboç),
    Víctor Conchello Vendrell (Sant Pere Chanel, Malgrat de Mar),
    Marta Moreno Serra (Sagrada Família, Sabadell),
    Albert Gener Jorge (Salesians Sabadell, Sabadell), 145 punts
Premis de categoria B
14, ex aequo.- Sergi Marsol Torrent (IPSI, Barcelona),
    Èric Ryhr Mateu (Joan Pelegrí, Barcelona), 141,25 punts


Inici    

Nivell de 4t d'ESO del Cangur-SCM-2017
Primer premi
1.- Albert López Bruch (Aula Escuela Europea, Barcelona), 145 punts
Segons premis
2, ex aequo.- Jan Gasulla Rabionet (Institut Rafael Campalans, Anglès),
    Hug Camps Regàs (Institut Ernest Lluch, Barcelona), 141,25 punts
Premis de categoria A
4, ex aequo.- Albert Gimó Contreras (Institut Can Margarit, Corbera de Llobregat),
    Oriol Baeza Guasch (Institut de Terrassa, Terrassa),
    David Candela Rubio (Institut Montserrat Roig, Terrassa), 140 punts
7, ex aequo.- Marc Gabernet Rodríguez (Institut de Ponts, Ponts),
    David Olivar Lacambra (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès), 137,5 punts
9, ex aequo.- Pere Llorens Domingo (El Cim, Vilanova i la Geltrú),
    Abiel Teixidó Bonfill (Institut Priorat, Falset), 136,25 punts
Premis de categoria B
11.- Miguel Nasarre Budiño (Voramar, Barcelona), 135,75 punts
12.- Laura Solé Domènech (Institut Berenguer d'Entença, Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant), 135 punts
13, ex aequo.- Sergi Soler Arrufat (Institut Lacetània, Manresa),
    Arnau Padrés Masdemont (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
    Pablo Mercader Pérez (Sagrado Corazón, Barcelona), 133,75 punts


Inici    

Nivell de 1r de batxillerat del Cangur-SCM-2017
Primer premi
1.- Edgar Moreno Martínez (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 127 punts
Segon premi
2.- Roger Pujadas Rello (Aula Escuela Europea, Barcelona), 123,75 punts
Tercers premis
3, ex aequo.- Joan Hernanz Ibañez (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Miguel Medina Diez (Institut Icària, Barcelona), 122,5 punts
Premis de categoria A
5.- Xavier Povill Claros (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 113,75 punts
6.- Iker Barragán Martín (Llor, Sant Boi de Llobregat), 110 punts
7.- Miquel Martínez de Morentin Cardoner (Súnion, Barcelona), 107,5 punts
8, ex aequo.- Marta Durante Escutia (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
    Juan Pablo Mantilla Carreño (La Salle, Girona), 106,25 punts
Premis de categoria B
10.- Eduard de Vidal (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona), 106 punts
11.- Èlia Adroher Llorens (Institut Olivar Gran, Figueres), 105,5 punts
12.- Sergi Bastardas López (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona), 104,25 punts
13.- Álvaro Ribot Barrado (Viaró, Sant Cugat del Vallès), 103,75 punts
14.- Aleix Torres Camps (Bell-lloc del Pla, Girona), 102,75 punts
15.- Max Balsells Pàmies (Aula Escuela Europea, Barcelona), 102,5 punts

Inici  


Nivell de 2n de batxillerat del Cangur-SCM-2017
Primer premi
1.- Jordi Guillem Rodríguez Manso (Aula Escuela Europea, Barcelona), 150 punts
Segon premi
2.- Jan Olivetti Auladell (Aula Escuela Europea, Barcelona), 127,5 punts
Tercer premi
3.- Pau Cartanyà Caro (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 126 punts
Premis de categoria A
4.- Nil Fons Miret (Institut Josep Lladonosa, Lleida), 122,5 punts
5.- David Anton Martin (The American School of Barcelona, Esplugues de Llobregat), 122,25 punts
6.- Antoni Garí Chia (Institut Josep Lladonosa, Lleida), 120,75 punts
7.- Pau Autrand Caballero (Aula Escuela Europea, Barcelona), 117,5 punts
8.- Guillem Quingles Daví (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona), 114,75 punts
9.- Quan Ivar van der Knokke (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 112,5 punts
Premis de categoria B
10.- Pablo Crucera Barrero (Roca, Barcelona), 110 punts
11.- Oscar Sauchelli (The American School of Barcelona, Esplugues de Llobregat), 108,75 punts
12.- Marc Julià Boronat (Institut de Cassà de la Selva, Cassà de la Selva), 106,75 punts
13.- Marc Pascual Roig (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei), 105 punts
14, ex aequo.- Jordi Vilà Casadevall (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
    Héctor Candela Rubio (Institut Montserrat Roig, Terrassa), 104,75 punts

Els Pins de Plata del Cangur  2014-2017

La Societat Catalana de Matemàtiques té establerta una distinció especial del Cangur, que anomena el pin de plata, que es considera una distinció per a la globalitat dels territoris del nostre Cangur.

La comissió Cangur catalano-valenciano-balear està analitzant el rendiment de diverses persones que han assolit molt bones puntuacions i classificacions i, ben aviat, se'n farà pública la relació (però, de moment a les illes Balears i al País Valencià encara no són públiques les puntuacions del Cangur 2017)





El XXI Cangur de la SCM ha rebut una subvenció de 
              
entitat impulsora de les

Beques CiMs+Cellex
per al batxillerat internacional en Ciència i Matemàtiques


   
   Tota la informació del Cangur 2017:
       Catalunya i Franja de ponent
       Illes Balears
       País Valencià