XXII Prova Cangur de la SCM. 2017

Mencions de l'1% de millors puntuacions
Seus de Catalunya





  • En cada nivell, fins a l'1% de millors puntuacions reben un diploma de menció honorífica i un petit obsequi, que el seu centre escolar podrà recollir al corresponent CRP.  En aquesta pàgina es fan constar els nois i les noies que obtenen aquesta distinció
  • S'indica la posició obtinguda. En els empats, indicats amb ex aequo, tots els participants amb la mateixa puntuació tenen la mateixa posició en la classificació i l'ordenació s'ha fet aleatòriament.



Nivell de 5è d'EP del Cangur-SCM-2016

19, ex aequo.- Xavier Rodríguez Valentín (Llor, Sant Boi de Llobregat),
    Toni Pons Picart (Sadako, Barcelona),
    Noemí Criado Simón (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    Nil Escuder Potti (FEDAC-Pineda, Pineda de Mar),
    Martina Parra Iglesias (Escola Montserrat, Sant Salvador de Guardiola),
    Martí Miralda Ferrer (Escola Montserrat, Sant Salvador de Guardiola),
    Lorién Molina Figuera (Sant Gervasi, Mollet del Vallès),
    Jordi Blanch Calvet (Escola de Xerta, Xerta),
    Joan Puntí Espinet (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Enrique Bataller Garrido (La Salle Bonanova, Barcelona),
    Carlota Berthold Garcia (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    Anna Rodríguez Rodríguez (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès), 93,75 punts
31.- Camilla Yoshizawa Kuribara (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès), 92,25 punts
32, ex aequo.- Tian Torras Soler (Escola Farigola, Seva),
    Lluc Jabal Martínez (Gravi, Barcelona), 92 punts
34, ex aequo.- Gerard Sánchez Torra (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Cristina Vera Salardón (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
    Bet Gòdia Lagunilla (Sagrada Família-Horta, Barcelona), 91,25 punts
37.- Marc Andrieux Surinyach (Garbí Pere Vergés, Badalona), 91 punts
38, ex aequo.- Tania Gómez Altamira (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    Pau Bosch Cañada, (Escola Pia d'Olot, Olot),
    Oriol Pérez Pérez (Ginebró, Llinars del Vallès),
    Montserrat Cerdà Pau (Escola Bernardí Tolrà, Vila-rodona),
    Max Villalba Pons (Escola Sol i Vent, Vilafant),
    Martí Monteis García (Escorial, Vic),
    Maroua Chouiben (Escola La Draga, Banyoles),
    Marina Inserte González (Escola Salvador Espriu, Granollers),
    Laia Pérez Juvanteny (Escola de Llers, Llers),
    Laia Faig Fabre (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Guillem Alós Álvarez (Gravi, Barcelona),
    Aina Moser Gol (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Adrià Agell Osorio (FEDAC-Pineda, Pineda de Mar), 90 punts
51.- Oriol Quintana Calero (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona), 89,75 punts
52, ex aequo.- Yago Chapí Ortega (Peter Pan, Barcelona),
    Victòria Durán Aranda (Sant Josep, Sant Boi de Llobregat),
    Sergi Rueda Sola (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
    Roger Caro Figueras (Casa Nostra, Banyoles),
    Ramon Dagà Cruañas (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Pol Rosell Oliver (Empordà-San José, Roses),
    Pol Montserrate Castaño (Cardenal Vidal i Barraquer, Cambrils),
    Pol Miras Mateo (Sant Gervasi, Mollet del Vallès),
    Paula Mula Pacheco (Escola Les Passeres - ZER Tres Branques, Castellolí),
    Pau Guim Ferrero (Proa, Barcelona),
    Ona Fernández Arnau (Escola Charles Darwin, El Prat de Llobregat),
    Mireia Carrasco López (Empordà-San José, Roses),
    Martina González Villanova (Joan Roca 1953, Barcelona),
    Marta Majó Rudé (Escola Pla de Girona, Girona),
    Lluc Falceto Fernández (Escola La Bòbila, Cambrils),
    Laura Sánchez Prat (La Salle Bonanova, Barcelona),
    Judith Pascual Lozano (Escola Salou, Salou),
    Joel Rodero Guerrero (Sant Domènec Savio, Badalona),
    Jessica Villaret Flores (Escola Pia de Calella, Calella),
    Jacob Villafranca Lucas (Maristes Montserrat, Lleida),
    Hugo Villalabeitia Ramírez (Llor, Sant Boi de Llobregat),
    Héctor Bertólez Ocón (Escola Sagrada Família, Santa Coloma de Gramenet),
    Guillem Pluvinet Solano (Mare Nostrum, Tarragona),
    Guillem Gàlvez Blasco (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
    Eloi Vitalla Llargués (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
    Delfín Armora Lahuerta (Mare Nostrum, Tarragona),
    David Lara Martínez (Escola Molí de Vent, Torredembarra),
    Carla Ferrer Moser (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Berta Guinart Lozano (Mireia, Montgat),
    Berta De Gracia Fernández (Sant Joan Baptista, Barcelona),
    Anna Maria Tikhonova (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Alexandra Filip Filip (Vedruna, Palamós),
    Albert Claravall Badia (Infant Jesús, Barcelona),
    Alba Rabadán Martínez (Sant Josep Obrer, L'Hospitalet de Llobregat),
    Adrià Rovira Rissech (Escola Puig de les Cadiretes, Llagostera),
    Adrià Navajas González (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Adrià Lorente Boronat (Vedruna, Malgrat de Mar), 88,75 punts
89.- Marc Borrell Hormaechea (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 88,25 punts
90, ex aequo.- Víctor Medina Pacheco (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
    Roger Bartés Segalés (Escola Les Escoles, Gurb),
    Paula Lorite Lupiañez (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    Nil ?Vila Sabat? (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
    Jan Gómez Escobar (Gravi, Barcelona),
    Izan Garcia Sabola (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    Fátima Casimiro Manrique (SEK-Catalunya, La Garriga),
    Bruno Tricas Santolaria (Escola Sant Martí, Barcelona),
    Adrià Conde Roca (Infant Jesús, Barcelona), 87,5 punts
99, ex aequo.- Júlia Blasco Blescia (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Jan Parra Montmany (Escola Les Escoles, Gurb),
    Biel Del Río Sanchez (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
    Albert Ferrer (Tecnos, Terrassa),
    Albert Carbasse Sanz (Puigcerver, Reus),
    Ainara Gómez Puigvert (Betània-Patmos, Barcelona), 86,25 punts
105, ex aequo.- Daniel Solana Carretero (Escola Monsenyor Gibert, Sant Fruitós de Bages),
    Carlos Gómez Damas (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat), 86 punts
107, ex aequo.- Marc Olivo Ríos (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
    Cristina Segués Sanchís (Escola la Creu, Torrefarrera), 85,75 punts
109, ex aequo.- Valeria Mateu Beltran (John Talabot, Barcelona),
    Tomàs Casadevall Jauhiainen (Sadako, Barcelona),
    Sara Calpe Escobar (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Santiago Canalda Álvarez (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Pol Vidal Garreta (Sadako, Barcelona),
    Pau Serra García (Arrels I, Solsona),
    Pau Figueras Llort (Thau, Sant Cugat del Vallès),
    Oriol González Orradre (Betània-Patmos, Barcelona),
    Martina Ponsatí Elias (Cor de Maria, La Bisbal d'Empordà),
    Martí Plana Piñol (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida),
    Marta Mon Gomis (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Mar Iranzo Mena (La Salle, Premià de Mar),
    Luis Maristany Bambalere (Infant Jesús, Barcelona),
    Juan José Serrano Blanco (Virgen de la Salud, Sant Feliu de Llobregat),
    Jofre Villena Albertí (Escola Lacustària, Llagostera),
    Jiabo Chen , (Escola Pau Delclòs, Tarragona),
    Guillermo Viñuales Mombiela (Escola Molí de Vent, Torredembarra),
    Guillem Garcés Pérez (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    Carla Carbonell Puig (Escola Les Savines, Cervera),
    Berta Vicens Barneda (Escola Annexa - Joan Puigbert, Girona),
    Àlex Mendivil Baldelomar (Escola Pràctiques II, Lleida),
    Aina Bonjoch Catasús (Nostra Senyora de Lurdes, Barcelona),
    Adrian Farrés Ivanova (La Salle, Premià de Mar), 85 punts
132, ex aequo.- Xènia Costa I Bergé (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Unai Díaz Navarro (Garbí Pere Vergés, Badalona),
    Nicolás Solores Monedero (Sant Miquel, Barcelona),
    Miguel Angel Pindado Giralt (Sant Ignasi, Barcelona),
    Mariona Terricabras Cordero (Escola Les Escoles, Gurb),
    Júlia Varas Pérez (Garbí Pere Vergés, Badalona),
    Joel Cartañá Garay (Proa, Barcelona),
    Bruna Torner Cerdà (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Arnau López Berrospi (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
    Álvaro Jiménez Fernández (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
    Alexandre Ramírez Gómez (Escola L'Arjau, Vilanova i la Geltrú),
    Alexandra Núñez González (Escola Àngel Guimerà, El Vendrell), 84,75 punts

Inici 

Nivell de 6è d'EP del Cangur-SCM-2016 (12.561 participants)

20, ex aequo.- Sara Sedó Cabré (Escola Sant Isidre - ZER Les Vinyes, Capçanes),
    Javier Rodríguez Sanz (Escola Pràctiques II, Lleida), 97 punts
22, ex aequo.- Pol Piquet Las Heras (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Jofre Amorós Niubó (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Daniela Trias Marzá (Nostra Senyora de Lurdes, Barcelona),
    Cristian-Rangsiman Herrera Sonogbua (Escola Bernat de Mogoda, Santa Perpètua de Mogoda),
    Berta Solé Claur (Betània-Patmos, Barcelona),
    Ainhoa Jiménez Garví (Montjuïc, Girona), 96,25 punts
28, ex aequo.- Unai Aguilera Arenas (Escola Joan Rebull, Reus),
    Thomas Gauci Pomar (Escola Sant Pau, Sant Pol de Mar),
    Sara Alvarez Jorrín (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Saperas Casellas Adrià (Doctor Masmitjà, Girona),
    Roger Lidón Ardanuy (Minguella, Badalona),
    Rita López Sales (Escola Marinada, El Masnou),
    Pau Pons Places (Mowgli, Igualada),
    Pablo Vega Medrano (Cardenal Vidal i Barraquer, Cambrils),
    Oriol Fàbregas Soler (Madres Concepcionistas de la Enseñanza, Barcelona),
    Nil Rosell Borrull (Escola Joan Maragall, Ripoll),
    Miquel Salvadó González (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Maria Serral Hernández (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    Lucas Luna Rodríguez (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa),
    Lluis Ignasi Porta Garcia (Escola Arrels, Santa Margarida i els Monjos),
    Laia Esteve Coral (Escola Arrels, Santa Margarida i els Monjos),
    Joel Segarra Dalmau (Escola Santa Caterina, Vinyols i els Arcs),
    Joel Filella Santamaria (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Joana Vallmajor Fuster (Escola Les Escoles, Gurb),
    Jana Arroyo Tercero (IPSI, Barcelona),
    Isaac Cañis Ros (Escola Arrels, Santa Margarida i els Monjos),
    Gerard Vera Puig (Sadako, Barcelona),
    Gerard Gómez Anglès (Escola l'Arrabassada, Tarragona),
    Gabriel Alegre Conchello (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa),
    Ferran López Morales (Lumen, Terrassa),
    Elie Chouaib Bravo (Escola de Xerta, Xerta),
    Dídac Mir Daza (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès),
    Derek Bornes Mauri (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    David González Garcia (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    David Elias Pardo (Escola Cristòfor Mestre, Vilafranca del Penedès),
    Cristina Martín Ferran (Nostra Senyora de Montserrat, Parets del Vallès),
    Biel Martínez Aymerich (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa),
    Beatriz Giménez Jiménez (Escola Ronçana, Santa Eulàlia de Ronçana),
    Arnau Vázquez Porta (IPSE, Barcelona),
    Andreu Clotas Burgas (Escola Josep Pallach, Figueres),
    Ana Belen Alonso Saez (Escola Mestral, Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant),
    Albert De Torner Vidal (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Adrià Pardo Borja (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona), 95 punts
65, ex aequo.- Yeray Reyes Ocón (Sant Miquel, Barcelona),
    Pol Garcia Serra (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Pol Comas Ripoll (Escola Montagut, Santa Susanna),
    Marc Rozas Bellido (Escola Pax, Tarragona),
    Mar Fernández Ruiz (Escola de Llers, Llers),
    Laura Vidal Corominas (Thau, Barcelona),
    Júlia Fontserè Homs (Escola Doctor Fortià i Solà, Torelló),
    Joan Mercader Rufí (Escorial, Vic),
    Jhan Carla Tapia Zenteno (Escola Puig de les Cadiretes, Llagostera),
    Bruna Peris Nadal (Escola L'Aixart, Cervià de Ter),
    Alicia Berrocal Díaz (Sant Domènec Savio, Terrassa),
    Aitana Talavera Pistrin (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona), 93,75 punts
77, ex aequo.- Laia Oleart Rabanal (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Amal Dokkar El Hamoudi (Escola Ferran Sunyer, Barcelona), 92 punts
79, ex aequo.- Roger Gargallo Galindo (IPSI, Barcelona),
    Míriam Céspedes Sánchez (Salesians Sabadell, Sabadell),
    Mikel Viola Cilleros (Gravi, Barcelona),
    Maria Roldán Revilla (Escola Progrés, Badalona),
    Jan Duque Vegas (Sant Ferran, Castelldefels),
    Guifré Albets Mortés (Arrels I, Solsona),
    Eduardo Oliver Soriano (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
    David Moreno Pascual (Ateneu Instructiu, Sant Joan Despí),
    Carles Carrera Prat (Escorial, Vic),
    Bosco Soler De Dalmau (Sant Ignasi, Barcelona),
    Anna Anguera Travé (Claver, Lleida),
    Alex Pinillo Abel (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Adrià Mínguez Arroyo (Escola Pia d'Igualada, Igualada), 91,25 punts
92, ex aequo.- Guillem Torralba Caballero (Escola Pompeu Fabra, L'Hospitalet de Llobregat),
    Diego Elía Miravalles (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona), 91 punts
94, ex aequo.- Pablo González Hernández (Escola Pau Boada, Vilafranca del Penedès),
    Marcel Oliveras Mogas (Escola Les Mimoses, Santa Maria de Martorelles),
    Enric Flores Torres (Gravi, Barcelona),
    Alexánder Macià Alcántara (La Salle, Premià de Mar),
    Àlex Manero Tomàs (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
    Albert Pérez Padilla (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat), 90,75 punts
100, ex aequo.- Víctor Rocha Jiménez (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Roger Alsina Muro (Escola Bages, Manresa),
    Queralt Lledó Subirà (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    Paula Justicia Cano (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    Pablo Roma De Manuel (Sant Miquel, Barcelona),
    Oriol García Campaña (Sagrada Família, Sabadell),
    Núria-Irma Capatina (Escola Salou, Salou),
    Narcís Valls Martinez (Sant Felip Neri, Barcelona),
    Miquel Martín Viñeta (Escola La Sagrera, Santa Eulàlia de Ronçana),
    Mateo Prado Pérez (Peter Pan, Barcelona),
    Maria Teresa Rué Llorach (Claret, Valls),
    Maria Arrufat Gorga (EIC, Salou),
    Marcel Torrent Batalla (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Marc Salat Giner (Escola Antoni Brusi, Barcelona),
    Mar Carré Esperó (Escola Doctor Alberich i Casas, Reus),
    Manuel Font Martin (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Maite Otero Fernández (Vedruna Immaculada, Barcelona),
    Lucía Rodríguez Arrieta (FEDAC-Lleida, Lleida),
    Lluís Eudald Sàrries Mas (FEDAC-Guissona, Guissona),
    Liam Abreu Rodríguez (Mowgli, Igualada),
    Jordi Fernández Alba (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Joaquín De La Calzada Alonso (Betània-Patmos, Barcelona),
    Joana Andreu Bellera (Vedruna Immaculada, Barcelona),
    Jan Revilla Montaner (Escola Pau Romeva, Barcelona),
    Jan García Comas (Llor, Sant Boi de Llobregat),
    Izan Jaén Rico (Escola García Lorca, Santa Margarida de Montbui),
    Iratxe Lahoz Villafaina (Escola Taula Rodona, Sant Quirze del Vallès),
    Hèctor Monfort Torres (Peter Pan, Barcelona),
    Ferran Grau Ribas (IPSI, Barcelona),
    Emma Stone Roig (Sant Felip Neri, Barcelona),
    Edna Brunet Ruiz (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    David Vidal Parés (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès),
    David Sanllehí Vico (Empordà-San José, Roses),
    Artur Colomés Plana (Escola Sant Jordi, Oliana),
    Ariadna Mestre Molino (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Ariadna García Barragan (Escola Prat de la Riba, Esplugues de Llobregat),
    Alba Garcia Bordons (Escola Cristòfor Mestre, Vilafranca del Penedès),
    Adriana Martínez Pont (EIC, Salou),
    Adrià Pareja Bufias (IPSE, Barcelona),
    Abraham Ruiz Vásquez (Sant Miquel, Barcelona), 90 punts


Inici  

Nivell de 1r d'ESO del Cangur-SCM-2017
17.- Joan Ramos Quintero (Institut Eugeni d'Ors, Vilafranca del Penedès), 128,75 punts
18, ex aequo.- Vidal Perea Cívico (Institut La Garrotxa, Olot),
    Teresa Ferrer De Noguera (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
    Martí Sol Culleré (Institut Joan Oró, Lleida), 128,5 punts
21, ex aequo.- Raquel Trull Bàguena (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
    Marti Canals Codina (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Jordi Labartra Estrella (Institut Alfons Costafreda, Tàrrega),
    Iker Martín Hernández (Sant Antoni Maria Claret, Cornellà de Llobregat),
    David Castro Paniello (La Immaculada, Sabadell), 127,5 punts
26.- Laia Royo Rion (Institut Montserrat Roig, Sant Andreu de la Barca), 127,25 punts
27, ex aequo.- Vittorio Scarani (Sant Jordi, Fornells de la Selva),
    Quim Rosselló Garriga (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Pasqual Toral Sabaté (Institut Salvador Vilaseca, Reus),
    Ferran Rocamora Martorell (Meritxell, Mataró), 126,25 punts
31.- Roger Castells Martínez (Mestral, Jorba), 126 punts
32.- Grigory Bulygin (Institut Ernest Lluch, Barcelona), 125,5 punts
33, ex aequo.- Yerai Abad Muñoz (Institut Josep Lluís Sert, Castelldefels),
    Joel Sendra Revuelta (Claver, Lleida),
    Diego Parejo-Merino Fernández (Viaró, Sant Cugat del Vallès), 125 punts
36, ex aequo.- Matteo Jonas Amar (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Manel Matas Albiol (Institut de Masquefa, Masquefa),
    Gerard Grau García (Institut Ernest Lluch, Barcelona), 124,75 punts
39, ex aequo.- Marc Gamell Mòdol (La Salle, Premià de Mar),
    Guillem Guilera Aulet (Lestonnac, Barcelona),
    Enzo Lodato Paz (Institut de Sant Feliu de Guíxols, Sant Feliu de Guíxols),
    David Víctor Juanas (Institut L'Alzina, Barcelona),
    Aroa Díaz Domingo (Vedruna Balaguer, Balaguer), 123,75 punts
44, ex aequo.- Martí Layola Benet (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Iván Russell Vega (Institut XXV Olimpíada, Barcelona), 123,5 punts
46.- Emilio Martín Castillo (Institut Els Pallaresos, Els Pallaresos), 123,25 punts
47, ex aequo.- Sergi Torrebadella Ortíz (Institut Vinyes Velles, Montornès del Vallès),
    Marc Martí Koritke (Betània-Patmos, Barcelona),
    Jordi Teixidó Moro (Institut de Pallejà, Pallejà),
    Cristian Rey Márquez (Institut Montserrat Miró i Vila, Montcada i Reixac),
    Bartomeu Enrich Lucas (Anoia, Igualada), 122,5 punts
52, ex aequo.- Marta Caballero Navarrete (Sant Miquel, Barcelona),
    Guim Rovira Galofré (Institut Moisès Broggi, Barcelona), 122,25 punts
54, ex aequo.- Pau Marti Biosca (Institut Eugeni d'Ors, Vilafranca del Penedès),
    Mariona Mateu (Sec. d'Institut Sunsi Móra, Canet de Mar),
    Marc Herrando Vilamala (FEDAC-Horta, Barcelona),
    Lucas Vilaseca Berenguer (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 121,25 punts
58, ex aequo.- Raul Toribio Abalde (Institut Montserrat, Barcelona),
    Pablo Gomez Montañez (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona), 121 punts
60, ex aequo.- Ramon Costa Patel (Institut Alt Penedès, Vilafranca del Penedès),
    Arnau Masip Ciurana (Cor de Maria, Valls),
    Alexandre Rosales Dalmau (Sant Gregori, Barcelona), 120,75 punts
63, ex aequo.- Sofia Marti Moya (Institut de Terrassa, Terrassa),
    Sergi Puga Martínez (Institut de L'Arboç, L'Arboç), 120 punts
65, ex aequo.- Guim Casadellà Cors (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),
    Ekaterina Chantal (Katya) Sánchez Guseva (Sant Pau, Barcelona), 119,75 punts
67.- Miquel París Marcet (Institut Pere Vives i Vich, Igualada), 119 punts
68, ex aequo.- Xavier Torrens Fitó (Tecnos, Terrassa),
    Martina Flaqué Pous (Betània-Patmos, Barcelona),
    Laia Oriol Zapata (Àgora, Sant Cugat del Vallès),
    Joseph Thomas Francisco Phillips Hutchinson (Betània-Patmos, Barcelona), 118,75 punts
72, ex aequo.- Miquel Pou Tuset (Bell-lloc del Pla, Girona),
    Ana Martínez Galán (Institut Alt Penedès, Vilafranca del Penedès),
    Àlex Baró Carreras (Institut de Ponts, Ponts), 118,5 punts
75.- Pol Pachón Pérez (Cingle, Terrassa), 118,25 punts
76.- Diego Rebés Navarro (Sant Ignasi, Barcelona), 118 punts
77, ex aequo.- Zackary Bradford Walker (John Talabot, Barcelona),
    Nil Macià Codera (Lestonnac, Barcelona),
    Marc Wegbrans Giró (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern),
    Marc Polonio Cullell (Institut Cendrassos, Figueres),
    Lucas Bartolomé Grosso (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona),
    Iker Gracia Torres (Institut Pic del Vent, Caldes de Montbui),
    Arnau Sánchez Abad (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
    Abril Galera Marín (Institut de Tordera, Tordera), 117,5 punts
85, ex aequo.- Marina Rúbies Bedós (Institut Salas i Xandri, Sant Quirze del Vallès),
    Júlia Alegre Bosch (Institut Joan Oró, Lleida), 117,25 punts
87, ex aequo.- Guillem Olivart Garrofé (Vedruna Balaguer, Balaguer),
    Anna Urraca I Castrillo (La Salle, Girona), 117 punts
89, ex aequo.- Oriol Sitjà Amela (Institut Salas i Xandri, Sant Quirze del Vallès),
    Arnau Montiel Ubeda (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona), 116,5 punts
91, ex aequo.- Sara Díez Gras (Montserrat, Cerdanyola del Vallès),
    Noel Guim Arisó (Institut Leonardo da Vinci, Sant Cugat del Vallès),
    Isabel Salazar Brufau (La Salle Bonanova, Barcelona),
    Hong Wei Zheng (Institut Marta Mata, Montornès del Vallès),
    Guillem Moreno Garcia (Institut Montserrat, Barcelona),
    Francesc Flores Gámez (Institut Ausiàs March, Barcelona),
    Aniol Anglada Trias (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell), 116,25 punts
98.- Marco Horcajuelo Ballabriga (Viaró, Sant Cugat del Vallès), 116 punts
99, ex aequo.- Sara Gómez Palau (Institut Valldemossa, Barcelona),
    Pol Crespiera Rodoreda (Escolàpies Sant Martí - Barcelona, Barcelona), 115,75 punts
101.- Júlia Bidó Mercadé (Puigcerver, Reus), 115,5 punts
102, ex aequo.- Marc Mas Gibert (IPSI, Barcelona),
    Lescure Palou Nil (Institut Pau Vila, Sabadell),
    Hugo Fernández De La Riva (Betània-Patmos, Barcelona),
    David Diestre Rubio (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
    David Adell Cortés (Thau, Sant Cugat del Vallès),
    Angel Martínez Pérez (Mare de Déu de la Salut, Sabadell),
    Andreu Bisús Cases (FEDAC-Lleida, Lleida),
    Amina Kherafa (La Salle, Mollerussa), 115 punts
110.- Enric Jaume Masferrer (Institut de Santa Coloma de Farners, Santa Coloma de Farners), 114,75 punts
111.- Cristina Rubió Jiménez (Sant Ignasi, Barcelona), 114,5 punts
112.- Max Van Der Aa Pérez (Institut Icària, Barcelona), 114,25 punts
113, ex aequo.- Pau Pueyo Amorós (Llor, Sant Boi de Llobregat),
    Mireia Schaafstal Callau (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus),
    Mar Domínguez Galcerán (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Daniel Sansó Sánchez (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
    Clàudia Caselles Bodet (Institut Josep Vallverdú, Les Borges Blanques), 113,75 punts
118.- Marcel Medina Planchuelo (Palcam, Barcelona), 113,5 punts
119, ex aequo.- Joaquim Bosch Oliveda (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona),
    Aina Llum Castells Solé (Institut Pere Ribot, Vilassar de Mar), 113,25 punts
121.- Nil Puigdemont Rodríguez (Institut Serrallarga, Blanes), 113 punts
122.- Aleix Moragas Roig (Sadako, Barcelona), 112,75 punts
123, ex aequo.- Noelia Pacheco Guijo (Casal dels Àngels, L'Hospitalet de Llobregat),
    Joana Llach Girbau (Institut de Granollers, Granollers),
    Jan Trota Aymerich (Institut Santiago Sobrequés i Vidal, Girona),
    Ferran Pérez Sánchez (Institut Isaac Albéniz, Badalona),
    Eduard Morera Nadal (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
    Brandon Valenzuela García (Institut Pic del Vent, Caldes de Montbui),
    Alex Hinojal Rodríguez (Institut Celestí Bellera, Granollers),
    Alejandro Romero Díaz (Institut Ausiàs March, Barcelona), 112,5 punts
131.- Anna Sopena Escoté (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona), 112,25 punts
132, ex aequo.- Raul Rodríguez Casino (Sadako, Barcelona),
    Ibai Martínez Hernández (Institut Arquitecte Manuel Raspall, Cardedeu),
    Anna Algueró Manrique (Institut Escola 3 d'Abril, Móra la Nova), 112 punts
135, ex aequo.- Xavier López Asensio (Institut El Cairat, Esparreguera),
    Shuo Hao Huang (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Nura Bertran Solà (Institut Montserrat, Barcelona),
    Mariona Sánchez Alaix (Institut Front Marítim, Barcelona),
    Lluís Almirall Pérez (Santa Dorotea, Barcelona),
    Jorge Pascual Gonzalo (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona),
    Joana Roura Cortada (Institut Cendrassos, Figueres),
    Jia Chen (Institut Enric Borràs, Badalona),
    Javier Guarner Escribano (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
    Isidro Bosom Conesa (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
    Eloy Rodríguez Gómez (FEDAC - Santa Coloma, Santa Coloma de Gramenet),
    Ariadna Millan García (Sant Ignasi, Barcelona),
    Andrea Sopena López (FEDAC-Lleida, Lleida), 111,25 punts
148, ex aequo.- Paula Gázquez Quílez (Sagrada Família-Horta, Barcelona),
    Laia Querol Alturo (Institut Torredembarra, Torredembarra),
    Joan Gómez Català (Institut Pere Fontdevila, Gironella),
    Armando Martínez Muñoz (Institut Banús, Cerdanyola del Vallès), 111 punts
152, ex aequo.- Laia Pérez Argemí (Institut La Sedeta, Barcelona),
    Álvaro Martín Moreno (Mare Nostrum, Tarragona),
    Alexis Mariano Rybicov (Escolàpies Figueres, Figueres), 110,75 punts
155, ex aequo.- Pau Batallé Cornudella (Montcau-La Mola, Matadepera),
    Laia Cascón González (Institut Quatre Cantons, Barcelona),
    Albert Casals Vilar (Avenç, Sant Cugat del Vallès), 110,5 punts
158, ex aequo.- Pau Amigó Porqueres (Puigcerver, Reus),
    Jan Artur Margalef Regné (Tecnos, Terrassa), 110,25 punts
160, ex aequo.- Santiago Espada (Institut Pere Borrell, Puigcerdà),
    Roman Garcia Triquell (Maristes Montserrat, Lleida),
    Ramón Vilajosana Mallen (Egara, Terrassa),
    Pol López Pérez (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú),
    Núria Pfenning Hernández (Institut Valldemossa, Barcelona),
    Nestor Escolà Garcia (La Salle, Premià de Mar),
    Marc Cano Tomàs (Institut Jaume Huguet, Valls),
    Lucía Calzado García (Pare Manyanet, Barcelona),
    Judit Vázquez López (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
    Iria Ceballos Aballe (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),
    Ferran Armengol Ayats (Institut Les Corts, Barcelona),
    David Sanz Martínez (Elisabeth, Salou),
    Daniel Brugal Izquierdo (IPSE, Barcelona),
    Clara Bausells Vicente (IPSE, Barcelona),
    Aniol Parareda Domènech (Institut Pere Barnils, Centelles), 110 punts
175, ex aequo.- Paloma Ponce Reinoso (Pare Manyanet, Barcelona),
    Oriol Nebot Vallés (Institut Montserrat, Barcelona),
    Marc Sleigh Romeu (Institut Moianès, Moià),
    Enric Rosinach Salafranca (Mater Salvatoris, Lleida),
    Emma Ventura Font (La Vall, Bellaterra),
    Cristina Landa Oroquieta (La Salle, Manresa),
    Carlos Mazarico Ballarín (Institut Joan Oró, Lleida),
    Albert Pastor Roca (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona), 109,75 punts
183.- Isolda Fita Matas (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 109,5 punts
184, ex aequo.- Mar Carol Olivares (Institut de Vilanova del Vallès, Vilanova del Vallès),
    Joel Martí Térmens (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès),
    Biel Lacasa Diaz (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú),
    Anna Fité Abril (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida),
    Abril Castillo Camacho (La Mercè, Martorell), 109,25 punts
189, ex aequo.- Miquel Barnadas Bargalló (Betània-Patmos, Barcelona),
    Jan Lladós Gasca (Sant Miquel, Barcelona), 109 punts
191, ex aequo.- Victor Anton Martín (Lestonnac, Barcelona),
    Pau Hidalgo Pujol (Casa Nostra, Banyoles),
    Pau Gelabert Sachse (Sant Ignasi, Barcelona),
    Oriol Sanahuja Gacén (La Salle, Reus),
    Martí Antolín Canteria (Sec. d'Institut Turó d'en Baldiri, Teià),
    Malena Casale Quiñones (Escolàpies Figueres, Figueres),
    Magí Pascual Parrillas (Betània-Patmos, Barcelona),
    Leah Revill Robles (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Kiril Montoro Averin (Sant Miquel, Barcelona),
    Joaquim Deu Recasens (Sant Ignasi, Barcelona),
    Emma Valsells Mitjans (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Eloi Monturiol Llongarriu (Sec. d'Institut Germans Vila-Riera, Camprodon),
    Carla Suñer Arboix (Prats de la Carrera, Palafrugell),
    Berta Pedrós Aldomà (Institut Antoni Torroja, Cervera), 108,75 punts
205, ex aequo.- Yaiza Añó López (Sant Felip Neri, Barcelona),
    Sara Horspool Villar (Casa del Roure, Barcelona),
    Pau Blasi Tejedo (Sagrada Família, Sabadell),
    Laura Rodríguez Jordán (Escola Pia de Balaguer, Balaguer),
    Joan Rossell Aran (Institut Juan Manuel Zafra, Barcelona),
    Gerard Balastegui I Mera (Institut Carles Rahola i Llorens, Girona),
    Eudald Gil Galindo (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus),
    Arnau Llorens Clavell (Institut Arquitecte Manuel Raspall, Cardedeu),
    Arnau Borrisé Pericot (Maristes Girona, Girona),
    Alícia Peña Vasquez (Lestonnac-l'Ensenyança, Tarragona), 108,5 punts

Inici  

Nivell de 2n d'ESO del Cangur-SCM-2017
18.- Maria Vilajoana Martín (Institut Quatre Cantons, Barcelona), 137,5 punts
19, ex aequo.- Sergi Vázquez Méndez (Institut Vila de Gràcia, Barcelona),
    Pol Aguilera Anguera (La Salle, Mollerussa),
    Guillermo González Carnicero (Casa del Roure, Barcelona), 136,25 punts
22.- Guiu Carol Masoliver (Institut Jaume Callís, Vic), 136 punts
23, ex aequo.- Sergi Moyano Gago (Institut Vil·la Romana, La Garriga),
    Pau Comas López (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
    Mireia Safont Colet (Joviat, Manresa),
    Laia Capellà Solé (Santa Anna-Eixample, Barcelona), 135 punts
27.- Artjoms Antonovs (Institut Bernat Metge, Barcelona), 134,75 punts
28.- Jan Sagristà Castañé (Institut Fort Pius, Barcelona), 134,5 punts
29, ex aequo.- Sara Velasco Fàbrega (Institut La Garrotxa, Olot),
    Roger Salvador Carreté (Llor, Sant Boi de Llobregat),
    Pau García Comas (Llor, Sant Boi de Llobregat),
    Óscar Pérez Romero (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
    José González Quiñones (Institut Montserrat Roig, Terrassa),
    Jordi Juanchic Oliva (Institut Montilivi, Girona),
    Irene Llobera Querol (Institut Joan Oró, Lleida),
    Guillermo Resina Martínez (Institut Bellulla, Canovelles),
    Gemma Esteve Valls (Institut Eugeni d'Ors, Vilafranca del Penedès),
    Francesc Alsina Mases (Institut Joan Oró, Lleida),
    Ferran Serra Vancells (Petit Estel - La Nova, Terrassa),
    Carles Lleida Serra (Guinardó, Barcelona),
    Andreu Fitó Castellví (La Salle Bonanova, Barcelona), 133,75 punts
42, ex aequo.- Pol Masdeu Serra (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Paula Juan Royo (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Pau Arroyo Serrano (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Julia Alia Castillejos (Institut Les Corts, Barcelona),
    Jan Riopedre Coya (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat),
    Eugeni Soler Forn (Anoia, Igualada),
    Daniel Ruiz Esteban (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Alex Rodríguez García (Institut Hipàtia d'Alexandria, Lliçà d'Amunt),
    Adrià Ferré Calleja (Institut Pons d'Icart, Tarragona),
    Ada Julbe Canals (Institut Montilivi, Girona), 132,5 punts
52, ex aequo.- Víctor Rodríguez Dargallo (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Sergi Urbieta Garcia (Pare Manyanet, Barcelona),
    Joel Ros Peropadre (Institut Terres de Ponent, Mollerussa),
    Jan Torrabadella Castells (Institut Mig-Món, Súria),
    Eric Carbonell Rodilla (Institut Joaquim Mir, Vilanova i la Geltrú),
    Damià Porter Hoet (Santa Anna-Eixample, Barcelona),
    Cristòfol Girbau Contero (Institut Duc de Montblanc, Rubí),
    Ariadna Robbrecht Godino (Daina Isard, Olesa de Montserrat), 131,25 punts
60.- Joan Pascual Canadell (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona), 130,75 punts
61, ex aequo.- Rubén Laorden Poveda (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Pau Burgos Amorós (Sant Josep Obrer, L'Hospitalet de Llobregat),
    Oriol Muñoz Zapater (Institut Castellbisbal, Castellbisbal),
    Lucas Bonmatí Roca (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    José Martín Alcaide (Institut Olorda, Sant Feliu de Llobregat),
    Issac Domínguez I Bosch (Institut Moianès, Moià),
    Ignacio Ramo Irurre (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
    Blanca Gasparín José (Institut Sòl de Riu, Alcanar),
    Berta Retana Ferres (Mary Ward, Barcelona),
    Aitor Castañeda Márquez (Institut Torre de Malla, Parets del Vallès), 130 punts
71, ex aequo.- Martí Puertas Juvés (Oms i de Prat, Manresa),
    Jairo Calvente Segura (Institut Tarragona, Tarragona), 129,75 punts
73, ex aequo.- Marc Silvestre Claros (Sant Nicolau, Sabadell),
    Manuel Piñera Velasco (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Joan Coma Bages (Institut Gelida, Gelida),
    Íria Sallent Fernández (Àgora, Sant Cugat del Vallès),
    Enrique Rebollo Romera (Institut Baix Penedès, El Vendrell),
    David Martí Felip (Salesians Sabadell, Sabadell),
    Albert Mateu Carrasco (Àgora, Sant Cugat del Vallès),
    Albert Canals Sabaté (Àgora, Sant Cugat del Vallès), 128,75 punts
81.- César García Medina (Sant Josep Obrer, L'Hospitalet de Llobregat), 128,5 punts
82.- Sergi Alsina Sera (Institut Joan Ramon Benaprès, Sitges), 128,25 punts
83, ex aequo.- Pol Ribera Moreno (Puigcerver, Reus),
    Pau Blancafort Guardiola (Institut Montserrat, Barcelona),
    Laia Batlle Cardó (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
    Joan Parejo Lopez (John Talabot, Barcelona),
    Joan Palou Fortea (Empordà-San José, Roses),
    Eloi Aranda Zampa (Institut Vila de Gràcia, Barcelona),
    Arnau Agustin Portilla (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Alejandro Samaniego (Institut Matadepera, Matadepera), 127,5 punts
91.- José Angel Conde Mateos (Institut de Sant Andreu, Sant Andreu de la Barca), 127,25 punts
92.- Victor López Archilla (Institut Icària, Barcelona), 126,5 punts
93, ex aequo.- Yaika Van Der Knokke (Sec. d'Institut Germans Vila-Riera, Camprodon),
    Víctor Sempau Garcia (Vedruna, Palamós),
    Víctor Alarcón Guerri (Llor, Sant Boi de Llobregat),
    Marta Doz Cárceles (Institut Escola Industrial, Sabadell),
    Laura València German (Ginebró, Llinars del Vallès),
    Josep Rossell Lladós (Claver, Lleida),
    Gerard Pujol Rigol (Sant Ignasi, Barcelona),
    Fèlix Fernández Peñafiel (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
    Elena Holly Miró (Institut Manuel Carrasco i Formiguera, Barcelona),
    Andreu Grau Olivé (Institut Jaume Callís, Vic),
    Alex Müller Bort (Institut Narcís Monturiol, Barcelona), 126,25 punts
104.- Elena Balici (Institut Joan Mercader, Igualada), 126 punts
105.- Lorenzo De_Navas Gómez (Casa del Roure, Barcelona), 125,5 punts
106, ex aequo.- Xavier Medina Vallès (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
    Pere Mateu Raventós (Institut Alt Penedès, Vilafranca del Penedès),
    Júlia Aguilera Bort (Institut El Castell, Esparreguera),
    Jonathan Rodríguez Barja (Institut Can Mas, Ripollet),
    Isaac Torné Velarde (Jesús Maria, Barcelona),
    Carla Arribas Iglesias (IPSI, Barcelona),
    Bruno Pont Coronas (Casa del Roure, Barcelona),
    Astrid Aragonés Vinagre (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
    Andreu Rodríguez Barrero (Institut Cubelles, Cubelles),
    Andreu Perelló Armentano (Maristes Sants - les Corts, Barcelona), 125 punts
116, ex aequo.- Pau Milà I Pasano (Institut Tarragona, Tarragona),
    Mireia González Alfós (Escola Pia de Terrassa, Terrassa),
    Marc Pertíñez Anfruns (Institut L'Alt Berguedà, Bagà), 124,75 punts
119, ex aequo.- Mariam Harb Marcó (Montessori-Palau, Girona),
    Aniol Cortada Garcia (Institut Cendrassos, Figueres), 124,5 punts
121.- Sonsoles Par Par (Mary Ward, Barcelona), 124,25 punts
122, ex aequo.- Xavier Ballester Maymó (Infant Jesús, Barcelona),
    Raquel Molina Wielopolski (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
    Rafael Jiménez Parra (Institut S'Agulla, Blanes),
    Queralt Gamisans Carbonell (Institut de Viladecavalls, Viladecavalls),
    Pol Tobella Jacomet (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern),
    Pau Urbano Gutiérrez (Institut Torredembarra, Torredembarra),
    Miquel Llobera Pol (Vedruna, Malgrat de Mar),
    Max Puente Piró (Proa, Barcelona),
    Mariona Brusi Ferrés (Institut Montilivi, Girona),
    Marc Flores Catllà (Joviat, Manresa),
    Marc Colomer Xaus (Institut Joan Mercader, Igualada),
    Judit Puig González (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
    Jordi Ventosa Altimira (El Carme, Sabadell),
    Ignasi Lloveras Madrid (Gem, Mataró),
    Francisco Campos Cordón (Proa, Barcelona),
    Eva Corgos Alonso (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
    Enric Figa Fusellas (Institut Mediterrània, El Masnou),
    David Durban Rodrigues (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
    David Bonnin Obach (Sant Pau Apòstol, Tarragona),
    Alejandro De Las Heras Pato (Acesco, Parets del Vallès), 123,75 punts
142, ex aequo.- Tai Villanueva Saiz (Institut Puig Castellar, Santa Coloma de Gramenet),
    Joana Suñé Olivé (Proa, Barcelona), 123,5 punts
144, ex aequo.- Mariona Juncà Xaus (Institut Joan Mercader, Igualada),
    Ariadna Bas Martínez (Institut Montserrat Roig, Terrassa), 123 punts
146.- Laia Obiols Foixench (IPSE, Barcelona), 122,75 punts
147, ex aequo.- Víctor González Bentué (Lestonnac, Barcelona),
    Tomàs Lloret Martínez (Institut Castelló d'Empúries, Castelló d'Empúries),
    Sofia De Pedro Muñoz (Teresià, Tortosa),
    Paula Egea Canalis (Institut Escola Industrial, Sabadell),
    Ot Oset Valls (Escolania de Montserrat, Monistrol de Montserrat),
    Olaf Llàcer Salgado (Institut Ausiàs March, Barcelona),
    Núria Paniagua Alarcon (Freta, Mataró),
    Mireia Roca Loureiro (Sec. d'Institut Bisaura, Sant Quirze de Besora),
    Miquel Plana Piñol (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida),
    Martí Trullols Òdena (Institut Joan Amigó i Callau, L'Espluga de Francolí),
    Júlia Borrell Kuchinow (Institut d'Alella, Alella),
    Javier Cortés Oliden (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona),
    Jana Jordana Canut (Institut Els Tres Turons, Arenys de Mar),
    Héctor Sancha Nogales (IPSI, Barcelona),
    Gabriel Rodríguez Gener (Sant Pau, Barcelona),
    Eric Ramón Rubio Poch (Maristes Champagnat, Badalona),
    David Gómez Farré (Institut Francisco de Goya, Barcelona),
    Damián Aguilar Ruiz (Singuerlín, Santa Coloma de Gramenet),
    Álex Jiménez Sanso (Institut Ribera Baixa, El Prat de Llobregat), 122,5 punts
166, ex aequo.- Maria Del Mar Casals Llinàs (Institut Domènec Perramon, Arenys de Munt),
    David Cantons Puentes (Institut Pere Ribot, Vilassar de Mar), 122,25 punts
168.- Frederick Anthony Taylor (John Talabot, Barcelona), 122 punts
169.- Jana Corsellas Bergadà (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona), 121,5 punts
170, ex aequo.- Xavi Castelló Martí (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
    Tomás Brillas Buxeda (Sant Ignasi, Barcelona),
    Paula Plaza Rubio (Institut El Castell, Esparreguera),
    Paula Gálvez Serrano (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
    Pau Serés Canela (Joan Pelegrí, Barcelona),
    Martí Nieto Padrosa (Institut Narcís Xifra i Masmitjà, Girona),
    Marçel Garreta Piñol (Institut de Terrassa, Terrassa),
    Marc Sans Falip (Escola Pia de Sabadell, Sabadell),
    Marc Jordi Casanoves (Guinardó, Barcelona),
    Louis Gourseaud Dezalay (Sant Josep, Sant Feliu de Guíxols),
    Jesús Parejo-Merino Fernández (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
    Jana Lleó Balmaña (Montserrat, Barcelona),
    Helena Sánchez Ulloa (Sagrada Família, Sabadell),
    Helena Marcer Espunya (Institut Arquitecte Manuel Raspall, Cardedeu),
    Helena Gibert Esteban (IPSI, Barcelona),
    Eulàlia Benito Gavilan (Joan Pelegrí, Barcelona),
    Esteban Gatein (Institut Castelló d'Empúries, Castelló d'Empúries),
    Elisa Alcoverro Brunel (Institut Lluís de Requesens, Molins de Rei),
    Elba Martinez Figueras (Sant Pau Apòstol, Tarragona),
    Clara Jordà Pinatella (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
    Arnau Quirante i Viladrich (Institut Moianès, Moià),
    Andrea Fóffani Pifarré (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Andrea Flores Baltrons (Santa Maria, Blanes),
    Albert Ruiz Carreras (Sant Domènec Savio, Badalona), 121,25 punts

Inici  

Nivell de 3r d'ESO del Cangur-SCM-2016 (15.067 participants)
16, ex aequo.- Vsevdod Ipatov (Institut Icària, Barcelona),
    Sergio Gómez Damas (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
    Hao Zhou (Sil, Barcelona),
    Benet Fité Abril (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida),
    Arnau Añols Bordas (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
    Ariel Àlvaro Corral (Institut Banús, Cerdanyola del Vallès), 140 punts
22.- Luis Gonzaga Pretus García-Escudero (Aula Escuela Europea, Barcelona), 139,75 punts
23, ex aequo.- Pau Blasco Roca (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),
    Maria Arroyo Alvarez (Sant Gabriel, Viladecans),
    Julia Serrano Marina (Institut Premià de Mar, Premià de Mar), 138,75 punts
26.- Bernat Molina Portas (Escola Pia d'Olot, Olot), 137 punts
27.- Albert De Dios Carbajal (IPSI, Barcelona), 136,25 punts
28.- Abel Capdevila Piquer (IPSI, Barcelona), 136 punts
29.- Guillem Ortiz Folguera (Institut Antoni Torroja, Cervera), 135 punts
30, ex aequo.- Víctor Sort Rubio (Lestonnac, Barcelona),
    Pau Anguera Salvat (Santa Teresa de Jesús, Tarragona),
    Óscar Fernández Acacio (Institut Joaquim Rubió i Ors, Sant Boi de Llobregat),
    Marc Martí Aranda (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Armando Aguilar Campos (Institut Narcís Monturiol, Barcelona), 133,75 punts
35, ex aequo.- Sergio Cárdenas Gracia (FEDAC - Santa Coloma, Santa Coloma de Gramenet),
    Helena Monsó Mas (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès), 132,5 punts
37, ex aequo.- Pau Cantos Coll (IPSI, Barcelona),
    Laura Herencia Ruiz (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat), 132,25 punts
39.- Marcel Tomàs Bernal (Sant Ignasi, Barcelona), 132 punts
40, ex aequo.- Nil Badia Pérez (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Marta Martinez Herrero (Madres Concepcionistas de la Enseñanza, Barcelona),
    Jordi Roca Olivé (Vedruna Tàrrega, Tàrrega),
    Guillém Massagué Querol (Institut d'Argentona, Argentona),
    Elena Miranda Casasola (Montserrat, Cerdanyola del Vallès),
    Adrián Calet Jiménez (Montserrat, Cerdanyola del Vallès), 131,25 punts
46.- Sergi Campuzano Cabot (Institut Llavaneres, Sant Andreu de Llavaneres), 131 punts
47.- Alba Perna Lotina (Maristes Montserrat, Lleida), 130,75 punts
48, ex aequo.- Martí Pons Mir (Institut Pere Barnils, Centelles),
    Cristina Camacho Rivas (Jesús, Maria i Josep, Barcelona), 130 punts
50, ex aequo.- Juan Cadafalch Cerdà (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
    Clàudia Rafart Medina (Arrels II, Solsona),
    Arnau Bolós Argerich (Pare Manyanet, Barcelona), 129,75 punts
53.- Neri Ruiz Lupón (Àgora, Sant Cugat del Vallès), 129 punts
54, ex aequo.- Susana Yu (Anna Ravell, Barcelona),
    Marta Neira Martínez (Palcam, Barcelona),
    Joan Ainaud Fondevila (Institut d'Alella, Alella),
    Jaume Gómez Puig (Montessori-Palau, Girona),
    Èric Roy Almonacid (FEDAC-Manresa, Manresa),
    Albert Canales Ros (Institut Marius Torres, Lleida), 128,75 punts
60, ex aequo.- Victor Rodríguez Matas (Institut L'Alzina, Barcelona),
    Paul Buha (Institut Roquetes, Roquetes),
    Héctor Sama Salinas (La Farga, Sant Cugat del Vallès), 128,25 punts
63.- Inés Deiros Gras (Institut Icària, Barcelona), 127,5 punts
64.- Roger Cerdan Buil (Institut Valldemossa, Barcelona), 127,25 punts
65.- Guillermo Sáenz Rubio (Institut d'Argentona, Argentona), 127 punts
66, ex aequo.- Manuel Arnau Fernández (Gem, Mataró),
    Iker Rivero Sierra (Institut Ermessenda de Girona, Girona),
    Iker Prieto Ruiz (Institut de Sant Feliu de Guíxols, Sant Feliu de Guíxols),
    Anna Brusosa Baulenas (Sant Miquel dels Sants, Vic), 126,25 punts
70, ex aequo.- Magí Andreu Pallarés (Institut Tarragona, Tarragona),
    Daniel Peñalver Muñoz (Institut Sabadell, Sabadell),
    Bru Codina Mauricio (Proa, Barcelona), 126 punts
73, ex aequo.- Claudia Almansa Vallés (Institut de La Sénia, La Sénia),
    Albert Gómez Cabedo (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
    Alba Civit Baltà (Institut Martí l'Humà, Montblanc), 125,75 punts
76, ex aequo.- Iris Martí Pujolràs (La Salle, Girona),
    Ander Capel Mariscal (Sant Josep-Teresianes, Barcelona), 124,75 punts
78, ex aequo.- Pol Roca Iruela (Institut Pere Barnils, Centelles),
    Maria Godó Jiménez (Les Alzines, Girona),
    Marçal Tarrida Levy (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
    Laia Muntané Roca (Institut Francisco de Goya, Barcelona),
    Ivan Ramírez Bonillo (Institut Ausiàs March, Barcelona), 123,75 punts
83.- Bernat Frangi Mahiques (Institut Marius Torres, Lleida), 123 punts
84, ex aequo.- Guillem Eliasson Silvestre (Joan Pelegrí, Barcelona),
    Fermín Lloret Gutiérrez-Colón (Lestonnac-l'Ensenyança, Tarragona),
    Arnau Tehas Asencio (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès), 122,5 punts
87, ex aequo.- Lluís Gil Vives (Escola Pia de Sabadell, Sabadell),
    Claudia Cazalla Pozo (Immaculada Concepció, Lloret de Mar), 122,25 punts
89.- Miquel Munné Núñez (Institut Escola Jacint Verdaguer, Sant Sadurní d'Anoia), 122 punts
90, ex aequo.- Galo Macias Zambrano (Institut La Serreta, Rubí),
    Enric Castillo Pla (Vedruna, Malgrat de Mar),
    David Horspool Villar (Casa del Roure, Barcelona), 121,25 punts
93, ex aequo.- Noa Cabello Carbonell (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
    Hugo Fernández Ríos (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès), 121 punts
95, ex aequo.- Oriol Baldrís Vendrell (Vedruna Sant Elies, Vilafranca del Penedès),
    Marc Franquesa Monés (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
    Jordi Porredon Blàzquez (Institut Francesc Ribalta, Solsona), 120,75 punts
98, ex aequo.- Miguel Benedicto Soriano Gómez (Institut Can Jofresa, Terrassa),
    Alberto Velasco García (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès), 120 punts
100, ex aequo.- Miquel Tàssies Bascó (Tecnos, Terrassa),
    Gemma Solà Vilardell (Institut Moianès, Moià),
    Andreu Rocamora Martorell (Meritxell, Mataró), 119,75 punts
103.- Adrián Sucías Schmitz (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès), 119,25 punts
104.- Josep Jordà Baleri (Sant Jordi, Fornells de la Selva), 119 punts
105, ex aequo.- Marc Albesa Vives (Nuestra Señora de la Consolación, Tortosa),
    Juanjo Morillas Montalban (Institut La Talaia, Calafell),
    Berta Tena Martín (La Salle Bonanova, Barcelona), 118,75 punts
108, ex aequo.- Josep Maria Vila Pereiro (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
    Guerau Dasca Martí (Institut Priorat, Falset), 118,5 punts
110, ex aequo.- Pau Amaré Arnàez (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
    Aina Muñoz Franco (Canigó, Barcelona), 118 punts
112, ex aequo.- Xavier Miquel Lirón (Garbí Pere Vergés, Badalona),
    Marçal Font Elias (Institut Montgrí, Torroella de Montgrí),
    Manel Heras Juvé (Institut de L'Arboç, L'Arboç),
    Albert Fugardo Cortada (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui), 117,5 punts
116.- Javier Ruiz Lupón (Àgora, Sant Cugat del Vallès), 117,25 punts
117, ex aequo.- Mar González Català (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú),
    Biel Lacuesta Mariné (Institut Josep Pla, Barcelona), 117 punts
119, ex aequo.- Martin González Yu (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
    Héctor Fortuño Martí (La Salle Bonanova, Barcelona), 116,75 punts
121, ex aequo.- Marina Alvarez Lopez (Montseny-Poblenou, Barcelona),
    Jobim Riera Mostaza (Tecnos, Terrassa),
    Domènec Huerta Estradé (L'Escola Jaume Viladoms, Sabadell),
    Ariadna Mon Gomis (Aula Escuela Europea, Barcelona), 116,25 punts
125, ex aequo.- Pavlos Gkikas Voudantas (Institut La Bisbal, La Bisbal d'Empordà),
    Mateo Kazuo De Boni Yamashiro (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès), 116 punts
127, ex aequo.- Marcos Olmo Valenzuela (Institut de Viladecavalls, Viladecavalls),
    Iban Cid Ortega (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Anna González Murgadas (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 115,75 punts
130.- Oliver Pérez Fonolleras (Institut Illa de Rodes, Roses), 115,25 punts
131, ex aequo.- Mauro Barrera Trujillo (Sec. d'Institut Bosc de Montjuïc, Barcelona),
    Jordi Cunillera Reinal (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Guillem Fontanet Orga (Institut Lo Pla d'Urgell, Bellpuig),
    Eric Castellano Batllés (Institut Bellulla, Canovelles),
    Alba Cánovas Maled (Sant Miquel, Barcelona), 115 punts
136, ex aequo.- Marc Jené Castillo (Palcam, Barcelona),
    Franc Canadell Taberner (Betània-Patmos, Barcelona),
    Albert González Fina (Garbí Pere Vergés, Badalona),
    Aina Gea Reina (Institut Valldemossa, Barcelona), 114,75 punts
140.- Isaac Martí Canalias (Institut Montsacopa, Olot), 114,5 punts
141.- Robert Creixell Bermudo (Escola Pia d'Igualada, Igualada), 114,25 punts
142, ex aequo.- Yexin Wu (Institut Vila de Gràcia, Barcelona),
    Víctor Ramírez Gutiérrez (Proa, Barcelona),
    Samuel Rovira Renaux (Montagut, Vilafranca del Penedès),
    Pau Castán Llopis (Institut Valldemossa, Barcelona),
    Martí Bruix Fernández (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
    Hector Arribas Jarandilla (Montseny-Poblenou, Barcelona),
    Eric Vallés López (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
    David Nielsen Soler (Institut Lluís Domènech i Montaner, Canet de Mar),
    Arnal Estrada Farret (Institut Lluís Domènech i Montaner, Canet de Mar),
    Albert Pérez Paredes (Institut La Ferreria, Montcada i Reixac), 113,75 punts
152, ex aequo.- Marcel Claramunt Bassegoda (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Jordi Adell Moreno (Sant Ignasi, Barcelona),
    Adrià Castelló Martí (Institut Puig Cargol, Calonge), 113,5 punts
155, ex aequo.- María Valderrama Veciana (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
    Jordi Acosta Montañola (Institut Tarragona, Tarragona), 113,25 punts
157, ex aequo.- Rita Allué Nueno (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Jordi Palomera Palomar (Institut Jaume Callís, Vic), 113 punts
159.- Francisco Pablo Salvador (Institut Júlia Minguell, Badalona), 112,75 punts
160, ex aequo.- Roger Jordi Martinez Pardell (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida),
    Paula Torner Porté (Institut Manuel de Montsuar, Lleida),
    Mario Sánchez Céspedes (Casal dels Àngels, L'Hospitalet de Llobregat),
    Júlia Prat Ferrer (Sant Miquel, Barcelona), 112,5 punts
164, ex aequo.- María Lazaro Clos (Mare Nostrum, Tarragona),
    Eva Monllaó López (Institut Pons d'Icart, Tarragona), 112,25 punts
166, ex aequo.- Gerard Sánchez Gonell (Institut de Viladecavalls, Viladecavalls),
    Ernest Sans Cornet (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Edgar Guardiola Navarrete (Puigcerver, Reus),
    David Gonzalez Forner (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),
    Damià Canyameres Morante (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
    Clara Petit Cabarrocas (Institut Santiago Sobrequés i Vidal, Girona), 112 punts


Inici    

Nivell de 4t d'ESO del Cangur-SCM-2016 (8.795 participants)
16.- Jofre Costa Delgado (Institut Pere Alsius i Torrent, Banyoles), 131,25 punts
17.- Arnau Noguera Segura (Institut Antoni Torroja, Cervera), 129,5 punts
18, ex aequo.- Pol Plans Calvo (IPSI, Barcelona),
    Pau Redon Muñoz (Escolàpies El Masnou, El Masnou), 128,75 punts
20, ex aequo.- Rafael Bardisa Rodes (Institut Secretari Coloma, Barcelona),
    Carla Aullón Coral (Institut Eugeni d'Ors, Vilafranca del Penedès), 127,5 punts
22.- Gonzalo Rodríguez (Montserrat, Barcelona), 127 punts
23.- Aniol Escofet Majoral (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú), 126,25 punts
24, ex aequo.- Ariadna Sorribas Bono (Pare Manyanet, Barcelona),
    Álvaro Domingo Reguero (Mare Nostrum, Tarragona), 125 punts
26.- Maria Kishik (Institut Vila de Gràcia, Barcelona), 124,75 punts
27.- Magí Bernat Pascual (Institut Alt Penedès, Vilafranca del Penedès), 124,5 punts
28, ex aequo.- Pol Pérez (Montserrat, Barcelona),
    Paula Rincón Cucurella (Institut Ramon Casas i Carbó, Palau-solità i Plegamans),
    Pau Roig Pérez (Escolàpies Sant Martí - Barcelona, Barcelona),
    Pau Biosca Marron (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Lluc Segura Lladó (Institut Montserrat, Barcelona),
    Jordi Brota Tricaz (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus),
    Guillermo Ruíz Carmona (Institut Salvador Espriu, Barcelona),
    Diego Montes Martínez (Sant Josep, Sant Boi de Llobregat),
    Aina Solsona Pujol (Anoia, Igualada), 123,75 punts
37.- Alex Grañena Rubio (Institut XXV Olimpíada, Barcelona), 123,5 punts
38.- Adrià Canellas Sellarès (La Salle, Manresa), 123 punts
39.- Sergi Esturi Vinyals (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 122,5 punts
40, ex aequo.- Lucía Thielke Diego (Institut Santiago Sobrequés i Vidal, Girona),
    Àngel Ros López (Institut Montserrat Miró i Vila, Montcada i Reixac), 122,25 punts
42, ex aequo.- Marta De Juan Cavaller (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
    Joan Armero Jurado (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
    Irene Ciércoles Lopez (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
    Eloi Batalla Tortajada (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Àlex Freixes Serrano (La Farga, Sant Cugat del Vallès), 121,25 punts
47, ex aequo.- Jordi Claramunt Serra (Escorial, Vic),
    Gerard Prats Gili (Institut Ausiàs March, Barcelona),
    Aleix Alburquerque Viola (Maristes Montserrat, Lleida), 121 punts
50, ex aequo.- Ricardo Luque Echevarria (Sant Jordi, Fornells de la Selva),
    Jordi Martínez Sanz (Cingle, Terrassa),
    Ignasi Verneda Esteve (Betània-Patmos, Barcelona), 120 punts
53, ex aequo.- Lucía Uribe Zamora (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Lidia Rossell Rodriguez (Institut Euclides, Pineda de Mar),
    Josep Pérez Guinovart (Institut Baix a mar, Vilanova i la Geltrú),
    Guillem Vidal Moreno (Institut Pons d'Icart, Tarragona),
    Arnau Alegrí Rojas (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
    Anna Riu Lozano (Institut Jaume Balmes, Barcelona), 118,75 punts
59.- Ferran Solé Pijuan (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida), 118,25 punts
60, ex aequo.- Martí Mas De Xaxars Jarque (Jesús, Maria i Josep, Barcelona),
    Irina Castellà Torrus (Institut Manuel Carrasco i Formiguera, Barcelona),
    Arnau Lleixà Dambrosio (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 117,5 punts
63.- Catalina Palacios Waldbillig (Aula Escuela Europea, Barcelona), 117 punts
64, ex aequo.- Sònia Monfort Fabregat (Pare Manyanet, Barcelona),
    Pere Dolcet Monés (Institut Josep Pla, Barcelona),
    Nasar Roca Olivé (Sec. d'Institut Can Record, Sant Esteve de Palautordera),
    Jordi Frittoli Rigoni (SEK-Catalunya, La Garriga),
    Helena Arias Casals (IPSI, Barcelona),
    Biel Majó Cornet (Institut Pius Font i Quer, Manresa), 116,25 punts
70, ex aequo.- Víctor Escolano Rubio (Institut Montserrat, Barcelona),
    Daniel Codina Calvo (Thau, Barcelona), 116 punts
72.- Oriol Castellà Jou (Institut de Ponts, Ponts), 115,75 punts
73, ex aequo.- Roger Abadías Arencibia (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
    Martí Juanola Ametller (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
    Lluís Aymerich Gimeno (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
    Joel Campo Moyà (El Carme, Lleida),
    Astrid Corina Mayné Arévalo (La Salle Bonanova, Barcelona),
    Alejandro Calvera Rayo (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona), 115 punts
79, ex aequo.- Ricard Jové Robert (Cor de Maria, Blanes),
    Mariona Olivella Tous (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Joel Coll López (Institut Josep Pla, Barcelona), 114,75 punts
82, ex aequo.- Neila Franch González (Sant Miquel, Barcelona),
    Marc Vallcorba Font (Sec. d'Institut Manuel Carrasco i Formiguera, Sant Feliu de Codines),
    Marc Juanes Duran (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
    Gerard Castro López (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
    Dídac Jaquet Rosell (La Mercè, Martorell),
    Amadeu Carceller Pardina (Aula Escuela Europea, Barcelona), 113,75 punts
88, ex aequo.- Oriol Vich Masachs (Vedruna Sant Elies, Vilafranca del Penedès),
    Eloi Bertrans Vilaró (Institut Castell de Quer, Prats de Lluçanès), 113,5 punts
90.- Lluís Isern Sánchez (Institut de Viladecavalls, Viladecavalls), 113,25 punts
91, ex aequo.- Xi Zheng Zhu (Institut La Garrotxa, Olot),
    Sergio Hernández Anton (Institut Gelida, Gelida),
    Sergio Fernandez León (Institut Frederic Mompou, Sant Vicenç dels Horts),
    Marc Heras Villacampa (Escola Pia d'Olot, Olot),
    Jon Bárcena De Las Heras (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    David Ramal Ungria (Institut Torrevicens, Lleida),
    Arnau Riba Pagès (Institut Les Corts, Barcelona),  
    Ana Sánchez Ferrón (Institut Torras i Bages, L'Hospitalet de Llobregat), 112,5 punts


Inici    

Nivell de 1r de batxillerat del Cangur-SCM-2017 
16, ex aequo.- Marta Pavón Ortega (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
    Javier López-Contreras González (Aula Escuela Europea, Barcelona), 101,25 punts
18.- Guillem Sans Olivella (Institut de L'Arboç, L'Arboç), 100,5 punts
19.- Marta Masramon Muñoz (Aula Escuela Europea, Barcelona), 99,75 punts
20.- Luis Sierra Muntané (Casa del Roure, Barcelona), 99,5 punts
21.- Espinalt Xixons Arnau (Institut d'Auro, Santpedor), 99 punts
22, ex aequo.- Ana García Romañach (Institut Icària, Barcelona),
    Albert Martin García (Salesians Sant Vicenç dels Horts, Sant Vicenç dels Horts), 98,75 punts
24.- Vicenç Palmero Arans (Institut Pau Vila, Sabadell), 98,25 punts
25, ex aequo.- Àngel-Joan Moran Margalef (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus),
    Andrea Tomás Pulgarín (Pare Manyanet, Barcelona), 97,5 punts
27, ex aequo.- Paula Serrano Colomé (Institut Lluís Domènech i Montaner, Canet de Mar),
    Mario Raya Vázquez (Institut Sabadell, Sabadell),
    Maria Elisabeth Segon Mayans (La Salle Bonanova, Barcelona), 97,25 punts
30.- Alba Bermejo Soler (Institut Josep Brugulat, Banyoles), 97 punts
31, ex aequo.- Iker Jiménez Quijada (Institut La Vall de Tenes, Santa Eulàlia de Ronçana),
    Gonzalo Hernández Vila (La Salle Bonanova, Barcelona), 96,25 punts
33, ex aequo.- Susana Mercè Ballart (Institut d'Alcarràs, Alcarràs),
    Jaume Asensio Bosch (Vedruna, Terrassa),
    Amàlia Simón Ribas (Cumbres-3, Esplugues de Llobregat), 96 punts
36.- Ferran Baraut Gimbernat (Institut de Vilafant, Vilafant), 95,75 punts
37, ex aequo.- Enrique Ji (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
    Andreu Seara Mora (Institut Ernest Lluch, Barcelona), 95 punts
39.- Gerard Romero Alvarez (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus), 94,75 punts
40, ex aequo.- Victor Jose Escudero Aksaeva (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
    Pau Vinyals Vinyallonga (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui), 93,75 punts
42.- Alvaro Luque Merino (Institut Infanta Isabel d'Aragó, Barcelona), 93,5 punts
43, ex aequo.- Marc San José Martínez (Jesús, Maria i Josep, Barcelona),
    Ferran Agulló Manobens (Escola Pia Sant Antoni, Barcelona),
    Alexandra Rigal Carreras (Institut Ernest Lluch i Martí, Cunit), 92,5 punts
46.- Jordi Llatser (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona), 92,25 punts
47, ex aequo.- Nacho Blázquez Romañá (La Salle Bonanova, Barcelona),
    Francesc Holly Miró (Institut Joan Brossa, Barcelona),
    Eduard Pozuelo Terradas (Institut Pius Font i Quer, Manresa), 92 punts
50, ex aequo.- Victor Arres Chillon (Institut de Sant Feliu de Guíxols, Sant Feliu de Guíxols),
    Esther Ruano (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
    Eloi Campeny Roig (Institut Lluís Domènech i Montaner, Canet de Mar), 91,25 punts
53.- Joel Álvarez Puig (Institut Els Alfacs, Sant Carles de la Ràpita), 90,5 punts
54.- Miquel Salicrú Llanos (Sant Gregori, Barcelona), 90,25 punts
55, ex aequo.- Taha Shiek (Institut Miquel Tarradell, Barcelona),
    Roger Sala Guadaña (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Miquel Miramunt Aqguiló (La Salle Bonanova, Barcelona),
    Bernat Rovira Segú (Súnion, Barcelona), 89,75 punts
59.- Adriana Devant Cerezo (Institut de Viladecavalls, Viladecavalls), 89,5 punts
60.- Oriol Berlinches Planas (Institut Vilatzara, Vilassar de Mar), 89,25 punts

Inici  


Nivell de 2n de batxillerat del Cangur-SCM-2017
16.- ex-aequo  Jesús Sánchez Rodríguez (Santo Ángel, Gavà) i
       Èric Oliva Ripoll (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei), 103,75 punts
18.- Mireia Planas Lisbona (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 102,75 punts
19.- Xavier Garcia-Mascaraque Pascual (Institut Canigó, Almacelles), 102,25 punts
20.- Baurier Gasch Pablo (Sant Ignasi, Barcelona), 101,5 punts
21.- Ferran Arévalo Martínez (Institut Can Mas, Ripollet), 100,75 punts
22.- Samuel Capellas Coderque (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 100,25 punts
23, ex aequo.- Jana Farran Oliva (Institut Antoni Torroja, Cervera),
    Jan Cuadrat Martí (Maristes Montserrat, Lleida), 99,5 punts
25, ex aequo.- Queralt Portell De Montserrat (Institut Manuel Carrasco i Formiguera, Barcelona),
    Jordi Domingo Capellà (Institut Maria de Bell-lloc, Bigues i Riells), 98,75 punts
27, ex aequo.- Roger Gibert Serra (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Martí Riba Pons (Institut Pere Vives i Vich, Igualada),
    Albert Rocafort Camafreita (Empordà-San José, Roses), 98,5 punts
30.- Ferran Bergadà Batlles (Institut Maria de Bell-lloc, Bigues i Riells), 98,25 punts
31.- Berta Pedret Sagnier (Aula Escuela Europea, Barcelona), 97,5 punts
32.- Guillermo Abad López (Institut L'Alzina, Barcelona), 97 punts
33.- Jan-Bernat Roselló Sbert (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern), 96,75 punts
34.- Albert Estop Cepero (Institut Leonardo da Vinci, Sant Cugat del Vallès), 96,5 punts
35.- Albert Camp Torres (Montagut, Vilafranca del Penedès), 95,75 punts
36, ex aequo.- Pol Escales Malgrat (Institut Joan Brudieu, La Seu d'Urgell),
    Oriol Pedrós Gàmez (Institut Manuel de Pedrolo, Tàrrega),
    Héctor Antona Pizá (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Eduard Bosch Mustaros (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
    Artur Xarles Esparreguera (Institut Castell d'Estela, Amer), 95 punts


Inici  



El XXI Cangur de la SCM ha rebut una subvenció de 
              
entitat impulsora de les

Beques CiMs+Cellex
per al batxillerat internacional en Ciència i Matemàtiques


   
   Tota la informació del Cangur 2017:
       Illes Balears
       País Valencià
       Catalunya i Franja de ponent