XXVII Prova Cangur de la SCM. 2022



Mencions de l'1% de millors puntuacions
Seus de Catalunya

Pàgina de premis del Cangur 2022



  • En cada nivell, fins a l'1% de participants amb millors puntuacions reben un diploma de menció honorífica i un joc elaborat per w4kangoeroe, la delegació Cangur als Països Baixos.
  • En aquesta pàgina es fan constar els nois i les noies que obtenen aquesta distinció. Els centres rebran un missatge per a explicar la manera de recollir o de rebre les mencions.
    • S'indica la posició obtinguda. En els empats, indicats amb ex aequo, tots els participants amb la mateixa puntuació tenen la mateixa posició en la classificació i es presenten en una ordenació generada aleatòriament quan es va elaborar la pàgina.

Us pot interessar: Campus Cangur 2022

A partir de l'impuls de la SCM, s'anuncia el Campus-Cangur 2022.

  • L'obsequi que la SCM ofereix com a  premi de la prova Cangur 2022, per a concursants que l'han obtingut (15 per nivell escolar, que consten a la pàgina  cangur.org/premis) és l'assistència gratuïta al Campus-Cangur, que es realitzarà el mes de setembre amb l'organització de eXplòrium, serveis educatius

  • Tanmateix la possibilitat de participar en el Campus-Cangur s'obre a totes les noies i tots els nois que han participat en la prova Cangur 2022 a Catalunya, molt en especial a aquelles i aquells que han obtingut menció honorífica i apareixen en aquesta pàgina o bé els que apareixen a les llistes del millor 6%. Informació del campus en aquest enllaç.



Nivell de 5è d'EP del Cangur-SCM-2022 (13.327 participants)

16.- ex aequo Hector Sola Alenda (Nen Jesús de Praga, Badalona),
     Josep Contini Vallès (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
     Biel Gimeno Martín (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
     Laia Fuster Riberas (Jesuïtes Gràcia - Kostka, Barcelona),
     Ainara Angulo Meler (Claret, Barcelona),
     Jiaqi Huang Qiu (Asunción de Nuestra Señora, Barcelona),
     Martina González Boix (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     Carla Laguarda Carrascosa (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
     Biel Herreros Muntané (Escola Ginesta, Matadepera),
     Nicolàs Alonso Sardina (Nostra Senyora de Montserrat, Parets del Vallès),
     Roc Bausà Ginesti (Escola Enric Casassas, Sabadell),
     Roger Fabra Pons (Escola Enric Casassas, Sabadell),
     Marc Martínez Permanyer (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès),
     Ferran Rios Rangel (Escola El Cim, Teià),
     Mariona Tio Solanes (Escola Doctor Joaquim Salarich, Vic),
     Leo Quílez Claveria (Llor, Sant Boi de Llobregat),
     Miguel Rodríguez Campa (Montseny-Poblenou, Barcelona),
     Albert Jimenez Castillo (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
     Paula Dumont Ferret (Escola Cristòfor Mestre, Vilafranca del Penedès),
     Arnau Aragües Roy (Escola Pompeu Fabra, Barcelona),
     Joan Fabregat Collado (Escola Pompeu Fabra, Barcelona),
     Ester Pita López (Escola Sant Martí, Barcelona),
     Adrià González Moriscot (Escolàpies Figueres, Figueres),
     Andreu Pastor Cuadrado (Escola M. Àngels Anglada, Figueres),
     Nil Zapata Casals (Escola Pràctiques II, Lleida),
     Paula Fortuny Navarro (Escola Josep M. Soler i Gené, Montbrió del Camp),
     Josep Forasté Guardiola (Puigcerver, Reus),
     Dídac Manye Pujol (Escola de Pràctiques, Tarragona),
     i Robert Arce Yang (Escola Vora Mar, Salou),115 punts
45.- ex aequo Jaikel Davidson Vergés (Peter Pan, Barcelona),
     Victor Masip Ordoyo (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
     Aimar Cristóbal Roch (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
     Oliver Sánchez del Río (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
     Ignasi Carbonell Fusté (L'Avet, Terrassa),
     Víctor Rodríguez Gallardo (Escola de Can Llong, Sabadell),
     Aran Baulida Llanas (Institut Escola Mossèn Cinto, Folgueroles),
     Martí Barba Serarols (Escola Annexa - Joan Puigbert, Girona),
     Núria Arzuaga Morancho (Empordà-San José, Roses),
     Aitor González Mesas (Sant Josep, Sant Feliu de Guíxols),
     i Ona Donker Gisbert (Escola Els Quatre Vents, Sant Jaume dels Domenys),113,75 punts
56.- ex aequo Martina Rubio Perez (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
     i Maria del Carme Pallarès Pèrez (Escola Pompeu Fabra, Barcelona),112,5 punts
58.- ex aequo Guillermo Matas Gonzalez (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
     Joan Fitó Arnet (Betània-Patmos, Barcelona),
     Teseo Solé Hervello (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     Madlen Enikolopova (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     Laia Sánchez Fernández (Oms i de Prat, Manresa),
     Mar Simon Roca (Sant Nicolau, Sabadell),
     Mikhail Nadirashvili (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
     Pablo Peret Ramos (Institut Escola Pla de l'Avellà, Cabrera de Mar),
     David Turiel Lloveras (Escola Les Mèlies, Vilafant),
     i Xènia Pié Corts (Escola Bernardí Tolrà, Vila-rodona),111,25 punts
68.- ex aequo Ferriol Salvador Alberich (Escola L'Esquirol - ZER Vall de Ter, Ogassa),
     i Edurne Fernández Beneyto (Escola Aldric, Cassà de la Selva),111 punts
70.- Roger Díez Piqué (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),110,75 punts
71.- ex aequo Pol Peix Pano (Sant Felip Neri, Barcelona),
     Guillem Peiret Puigmulé (La Salle Bonanova, Barcelona),
     Alba Ribas León (La Salle Bonanova, Barcelona),
     Shiori Haginoya (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona),
     Luana Dieulefait (Peter Pan, Barcelona),
     Miquel Mer i Palacios (Sadako, Barcelona),
     Erika Riera Ruppmann (Sant Lluís, Barcelona),
     Biel Tudela Puig (El Clot, Barcelona),
     Vega Torres Meijide (IPSI, Barcelona),
     Biel Marcos Camps (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     Daniel Pastor de Castro (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     Iván Arjona Bereza (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     Ton Pujol Perramon (Mowgli, Igualada),
     Gerard Roig Sorroche (Mowgli, Igualada),
     Arianna Garcia Colombo (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
     Daniil Efimov (Escola Marià Cubí i Soler, Malgrat de Mar),
     Adrià Ruiz Jiménez (Amor de Déu, Sant Adrià de Besòs),
     Gabriel Ferrer Durany (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
     Carla Jimenez Limones (FEDAC - Santa Coloma, Santa Coloma de Gramenet),
     Martí Artigas Sanchez (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
     Íngrid Jimenez Berenguer (Escola Cristòfor Mestre, Vilafranca del Penedès),
     Asier Linares Mir-Mir (Escola Serena Vall, Sant Andreu de Llavaneres),
     Pau Casanovas Salvadó (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
     Nil Viñas Roig (Escola Annexa - Joan Puigbert, Girona),
     Santiago Seguí Varela (Doctor Masmitjà, Girona),
     Pau Boada Güell (Escola Josep Madrenys, Vilobí d'Onyar),
     Martí Palol Palahí (Escola Migdia, Girona),
     i Bru Font Bardera (Escola Josep Pallach, Figueres),110 punts
99.- Joaquim Trepat Fucho (Thau, Barcelona),109,75 punts
100.- ex aequo Naia Bayés González (Thau, Barcelona),
     Laia Codina Vila (Thau, Barcelona),
     Martí Gavaldà Fan (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona),
     Iago Soler de Dalmau (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona),
     Joana Hernández Queralt (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
     Juana Pérez Ereño (Proa, Barcelona),
     Isaac Vilaret Ramos (FEDAC-Sant Andreu, Barcelona),
     Tània Victori Escrich (Claret, Barcelona),
     Cervilla Murga Ferran (Meritxell, Mataró),
     Carla Miguel Vives (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès),
     Paula Sánchez Gómez (FEDAC-Súria, Súria),
     Júlia Borges de Villasante (El Cim, Vilanova i la Geltrú),
     Vera Cruixent Ardite (Escola Sant Jordi, Sant Vicenç de Montalt),
     Valeria Fernández Solé (Escola Sant Jordi, Sant Vicenç de Montalt),
     Biel Galofré Utset (Escola Creu Alta, Sabadell),
     Marc Fernàndez Zaballos (Escola Progrés, Badalona),
     Adam Pérez Bagdad (Escola Els Picots, Lliçà d'Amunt),
     Aran Sivill Pla (Institut-Escola Guillem de Balsareny, Balsareny),
     Ían Martin Teixidor (Escola Bora Gran, Serinyà),
     Quim Cañada Ribera (Sant Jordi, Fornells de la Selva),
     Nil Bernet Treviño (Escola Pia de Balaguer, Balaguer),
     Carla Díaz Barroso (Escola Jaume Balmes, Cervera),
     Max Naves Carrasco (Escola Mossèn Albert Vives, La Seu d'Urgell),
     Júlia del Olmo Subirà (La Salle, Reus),
     Mireia Wangzhang (La Salle, Reus),
     Oriol González Novés (El Carme, Tarragona),
     i Liane Sánchez Stjà (Esc.Fam.Agr.Campjoliu, L'Arboç),108,75 punts
127.- Clàudia Segarra i Gabarró (Aula Escuela Europea, Barcelona),108,25 punts
128.- Jordi Reixach Julià (Escola La Vall del Terri, Cornellà del Terri),108 punts
129.- ex aequo Isaac Calderé Sabidó (Escola Mogent, Montornès del Vallès),
     Santi Romagosa Prickett (Escola La Serreta, Alella),
     Berta Quingles Daví (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
     i Cesc Soldevila Díaz (Jesuïtes Lleida - Col·legi Claver Raimat, Lleida),107,5 punts
133.- Aleix Gil Anguas (Escola Josep M. Soler i Gené, Montbrió del Camp),107 punts

Inici 

Nivell de 6è d'EP del Cangur-SCM-2022 (13.774 participants)

25.- ex aequo Pol Martínez Vázquez (La Salle Bonanova, Barcelona),
     Alessandro Ciavattone Delgado (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
     Ania Guijarro Maria (Hamelín-Internacional Laie, Montgat),
     Abril Ibáñez Cuadrat (Escola Sant Martí, Barcelona),
     Laia Gimeno Peiró (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
     i Oscar Martin Caldentey (Sant Pau Apòstol, Tarragona),116,25 punts
31.- ex aequo Lucas Sereno Miño (Palcam, Barcelona),
     i Oriol Serrano Estevan (Escola Marinada, El Masnou),116 punts
33.- ex aequo Éric Gonzalo Timón (Garbí Pere Vergés, Badalona),
     Oriol Berenguer Peguera (Thau, Barcelona),
     Llibert Cabrero Ruiz (Thau, Barcelona),
     Albert Barba Boj (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona),
     Hamlet Arsenyan (Sant Lluís, Barcelona),
     Arnau Martínez Torrents (El Clot, Barcelona),
     Arnau García Jaen (Claret, Barcelona),
     Núria Vilaseca Sarri (Escola Alta Segarra, Calaf),
     Xavi Lozano Turet (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
     John Dylan Goya García (Monalco, Igualada),
     Gerard Currius Estragués (Escola El Rocal - ZER Els Castells, Montesquiu),
     Paula Santos Cabos (Mare de Déu de la Salut, Sabadell),
     Guillem Lara Gallardo (La Miranda, Sant Just Desvern),
     Adam Ajbir Mamouni (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa),
     Nil Mustieles Vazquez (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
     Queralt Sorroche de Buen (Escola Tagamanent, La Garriga),
     Leo Suncheng (Hamelín-Internacional Laie, Montgat),
     Albert Pérez Boj (Escola La Pau, Sant Sadurní d'Anoia),
     Claudio Márquez Ortuño (Escola Campderrós, Vallirana),
     Alba Cucarull Zorrilla (Escola La Sagrera, Santa Eulàlia de Ronçana),
     Álex Marcos Fonseca (Àgora-Masia Bach, Sant Esteve Sesrovires),
     Gina Ausellé Casadevall (Escola Annexa - Joan Puigbert, Girona),
     Huibo Chen (Escola Pla de Girona, Girona),
     Jan Jiménez Plantalech (Doctor Masmitjà, Girona),
     Ferran Pujol Coll (Escola Carme Guasch i Darné, Figueres),
     Jordi Aiguabella Catalán (Escola Ramon Farrerons, Bell-lloc d'Urgell),
     Ingrid Gil Formentí (Escola La Mitjana, Lleida),
     Mia Badenas Dueñas (Escola Santa Caterina, Vinyols i els Arcs),
     i Roc Vela Obiols (EIC, Salou),115 punts
62.- ex aequo Aniol Guillén Armario (Jesuïtes Gràcia - Kostka, Barcelona),
     Luis González Andrés (Sant Miquel, Barcelona),
     Dímitra Lioumpi (IPSI, Barcelona),
     Bernat Roig Castell (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     Enric Llorente Enrich (Escolania de Montserrat, Monistrol de Montserrat),
     Jan Sans Egea (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
     Hugo Iniesta Palacio (Mare de Déu del Carme, El Prat de Llobregat),
     Gerard Bracons López (Escola Enric Casassas, Sabadell),
     Miguel Raigosa Hurtado (Montseny-Poblenou, Barcelona),
     Aleix Bau Camp (Escola Tagamanent, La Garriga),
     David Jiménez Ferrero (Doctor Masmitjà, Girona),
     Eloi Puig Verdaguer (Escola Lacustària, Llagostera),
     Guim Gallegos Costa (Escola Josep Madrenys, Vilobí d'Onyar),
     Maria Garriga Moreno (Escola L'Estació, Sant Feliu de Guíxols),
     Victor Batalla Carpi (Mater Salvatoris, Lleida),
     Mar Baró Vila (Escola Arnau Berenguer, El Palau d'Anglesola),
     Roc Rubió Cardona (Escola El Tallat - ZER Riu Corb, Sant Martí de Riucorb),
     Ferran Vilamajó Fontanet (Escola Teresa Bergadà, Alguaire),
     Pablo Diaz Igelmo (Cardenal Vidal i Barraquer, Cambrils),
     Eloi Palau Guasch (Escola Els Quatre Vents, Sant Jaume dels Domenys),
     Paula Martínez Orpí (Escola Els Quatre Vents, Sant Jaume dels Domenys),
     Jordà Miró Garcia (Esc.Fam.Agr.Campjoliu, L'Arboç),
     i Laia Jaffré Martínez (Escola Salou, Salou),113,75 punts
85.- ex aequo Daniel Espinosa Iglesias (IPSI, Barcelona),
     i Joan Sangenís Vallverdú (Sant Rafael, La Selva del Camp),113 punts
87.- ex aequo Sara Casero Griñón (Tecnos, Terrassa),
     Lluís Caimel González (Vedruna Tordera, Tordera),
     i Martí Pons Mercadé (Avenç, Sant Cugat del Vallès),112,25 punts
90.- Ares Petanás Sarvisé (Sagrada Família, Lleida),112 punts
91.- ex aequo Blanca Basolí Dunjó (Badalonès, Badalona),
     Grant Aurelio Xu Kayen (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
     Martí Baena Ferrer (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     Marina Tuñas Passolas (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     Núria Sol Vila (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
     Xavi Amatller Cabanes (Escola Granullarius, Granollers),
     Alex Zhen Xu . (La Miranda, Sant Just Desvern),
     Gerard Esquena Sanmartín (Doctor Masmitjà, Girona),
     Marc Casaramona Macià (Escola Marinada, Vilanova de Bellpuig),
     i Jacobo Martín Moreno (Mare Nostrum, Tarragona),111,25 punts
101.- ex aequo Abril Mendoza Trepat (Escola Fluvià, Barcelona),
     i Arlet Guardiola Gabarró (Escola L'Estel, Sant Guim de Freixenet),111 punts
103.- ex aequo Llàtzer Pérez Baradad (Escola Ginesta, Matadepera),
     Guillem Bayer Dávila (Àgora-Masia Bach, Sant Esteve Sesrovires),
     i Maria Durà Ros (Escola Josep Madrenys, Vilobí d'Onyar),110,75 punts
106.- ex aequo Lola Balle Pérez (Sant Felip Neri, Barcelona),
     Joana Caldés Fernández (Thau, Barcelona),
     Xavier de Andrade Álvarez (Proa, Barcelona),
     Anna Anguera Gironés (Sant Miquel, Barcelona),
     Paula Mercé Casas (Sant Miquel, Barcelona),
     Guillem Martínez Blanco (FEDAC-Horta, Barcelona),
     David Barajas Alcalde (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     Joel González Auferil (Escola El Turó, Bigues i Riells),
     Martina Pareras Esteve (Sagrats Cors, Centelles.),
     Jana Corral Corral (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
     Pol Rubio Kohler (Joan XXIII, L'Hospitalet de Llobregat),
     Clara Adarve Tejerina (FEDAC-Montcada, Montcada i Reixac),
     Raul Pérez Carrasco (Sant Nicolau, Sabadell),
     Laia Fito Pacheco (Amor de Déu, Sant Adrià de Besòs),
     Aleix Aranda Castilla (La Immaculada, Vilassar de Dalt),
     Pol Dalmau Arnedo (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
     Biel Clemente Boix (Escola Salvador Espriu, Granollers),
     Ferran Moyano Dulsat (Escola Turó del Drac, Canet de Mar),
     Nil Sanyé Sánchez (Escola Guerau de Liost, Les Franqueses del Vallès),
     Bruno Ariza Ramos (Escola Guerau de Liost, Les Franqueses del Vallès),
     Roger Canals Marcos (Escola La Cabana, Les Cabanyes),
     Unai Noblom Cosgaya (Institut Escola Barnola, Avinyó),
     Aleix Hidalgo Mantovani (Escola Joan Maragall, Lleida),
     i Agnès Solé Robert (Escola Beat Bonaventura Gran, Riudoms),110 punts
130.- ex aequo Rafael Castillo Gómez (Escola Bertí, L'Ametlla del Vallès),
     Tim Carpio Immenkötter (Escolàpies El Masnou, El Masnou),
     Oriol Morató Jordana (Escorial, Vic),
     i Pau Mercader Viñas (Escola Can Puig, Banyoles),109,75 punts
134.- Martina Marimon Retuerto (La Presentació, Reus),109,25 punts
135.- ex aequo Joel Murat Mora (Sant Domènec Savio, Badalona),
     Víctor Fuentes Jiménez (Badalonès, Badalona),
     Helena Vidal Corominas (Thau, Barcelona),
     Guillem Rodríguez-Palmero Castellà (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona),
     Oriol Garcia Gonçalves (Proa, Barcelona),
     Nil Payet Tarruella (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
     Silvia Pérez Marchena (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
     Daniel Nars Martin (Sant Lluís, Barcelona),
     Adrià Freixes Guillamón (El Clot, Barcelona),
     Xavier Armenter Almenar (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     Mar Coscollola Collado (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     Mira Anglada Gavara (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     Erola Portet Batlle (Escola Les Escoles, Gurb),
     Nil Aiguadé Peña (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
     Oriol Porté Bigorda (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès),
     Martina Cardona Vazquez (Escola Montserrat, Sant Just Desvern),
     Queralt Díaz Muñoz (Tecnos, Terrassa),
     Pol Badenas Fernández (Goar, Viladecans),
     Alejandro Jose Daza Caño (Montseny-Poblenou, Barcelona),
     Biel Valls Fernandez (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
     Queralt Coca Martínez (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
     Sarai Lynch Deschouwer (Escola Lola Anglada, Sant Quirze del Vallès),
     Aina Portés Casadevall (Escola Lacustària, Llagostera),
     Clàudia Ararà Rigau (Sant Josep, Sant Feliu de Guíxols),
     Gil Treserra Duran (Escola L'Estel, Sant Guim de Freixenet),
     Júlia Manchado Llopis (Mare de Déu de la Serra, Montblanc),
     Marc Barbosa Salas (Escola Sant Sebastià, Els Pallaresos),
     i Martina Monje Arauz (Sant Pau Apòstol, Tarragona),108,75 punts
 

Inici  

Nivell de 1r d'ESO del Cangur-SCM-2022  (21.574 participants)

20.- ex aequo Gabriel Dominguez Meuleman (Sant Pau, Barcelona),
     Judit Corchero Macarrilla (Sant Josep Obrer, L'Hospitalet de Llobregat),
     Sara Martín Mateu (Sant Miquel dels Sants, Vic),
     Jorge Perez Lozano (Institut Can Planas, Barberà del Vallès),
     Aleix Roig Sánchez (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
     i Pol Castell Sanz (Institut de La Sénia, La Sénia),133,75 punts
26.- ex aequo Toni Qingxin Chi (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
     Àlex Murillo Guijarro (Virolai, Barcelona),
     Biel Orriols Rodríguez (El Clot, Barcelona),
     Núria Nadal Miró (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     Ferran González Castillo (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
     Pilar Solanas Rovira (Montessori-Palau, Girona),
     i Marc Torres Díez (Institut Terres de Ponent, Mollerussa),132,5 punts
33.- Laia Duran Codina (Institut de Guissona, Guissona),132 punts
34.- ex aequo Ariel Tournay Montiel (Institut Alexandre Satorras, Mataró),
     i Bruna Ametller López (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern),131,25 punts
36.- ex aequo Paolo Giralt Balestero (Virolai, Barcelona),
     Yixuan Jin (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
     Miquel García Subirà (Institut Montmeló, Montmeló),
     Pau Font Martínez (Institut-Escola Sala i Badrinas, Terrassa),
     Aleix Gómez García (Institut Ermessenda de Girona, Girona),
     i Guiu de los Rios Blanch (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),130 punts
42.- ex aequo Roger Vázquez Llebot (El Clot, Barcelona),
     Max Jaime de Brugerolles de Vazeilles (Claret, Barcelona),
     Abel Vilamajó Azor (El Carme, Sabadell),
     María Belén Viúdez Miñana (La Vall, BELLATERRA),
     Ian Lanzarote Fernández (Mestral, Sant Feliu de Llobregat),
     Enric Martínez Trell (Escola Pia de Terrassa, Terrassa),
     Sergi Gutiérrez Figueras (Montagut, Vilafranca del Penedès),
     Oriol Jané Guinovart (Els Arcs, Barcelona),
     i Paula Marco Celaya (Institut Gallecs, Mollet del Vallès),128,75 punts
51.- ex aequo Joan Lecha Augé (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona),
     Ignacio González Santacana (Casa del Roure, Barcelona),
     Alejandra Brugarolas Martínez (La Vall, BELLATERRA),
     Paula Monés Aliguer (FEDAC-Vic, Vic),
     Lluc Sala Sisó (Institut Front Marítim, Barcelona),
     Gerard Serra Rondón (Institut Castell d'Estela, Amer),
     i Alejandro Pastor Laserna (Mare de Déu del Carme, Tarragona),127,5 punts
58.- Santiago Villate Pérez (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),127,25 punts
59.- Marçal Sanromà Ríos (Puigcerver, Reus),127 punts
60.- ex aequo Alexandra Singer Cruz (Casa del Roure, Barcelona),
     Teo Ruiz Olmos (El Cim, Vilanova i la Geltrú),
     Jan Martínez Permanyer (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
     Lucas Jin (Montessori-Palau, Girona),
     Martín Sesé Galindo (Institut l'Olivera, La Granadella),
     Roger Cuberes Enrich (Institut d'Alpicat, Alpicat),
     i Jaume Maurín Pons (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),126,25 punts
67.- ex aequo Jordi Domínguez Pascual (Claret, Barcelona),
     i Joel Garcia Loste (Institut Montilivi, Girona),126 punts
69.- Gerard Macià Peris (Vedruna Sant Elies, Vilafranca del Penedès),125,75 punts
70.- ex aequo Qiwei Yuan (Casa del Roure, Barcelona),
     Edurne Ortigosa Gárate (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona),
     Xavi Martí Sanz (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
     Laia Sala Juncadella (Institut Miquel Bosch i Jover, Artés),
     i Pol Rambaud Peña (Institut Ermessenda de Girona, Girona),125 punts
75.- ex aequo Yago Alegret (Montserrat, Barcelona),
     Laia Ballester Llagostera (Jesuïtes Gràcia - Kostka, Barcelona),
     Marc Guinart Arranz (IPSI, Barcelona),
     Yeray Tipan Arrabal (Institut Vall d'Hebron, Barcelona),
     Ferdinand Franz Mehrle (Institut d'Argentona, Argentona),
     Silvia Benavent González (Institut Joan Brossa, Barcelona),
     Aniol Latre Puig (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
     Pau Pino Jacomet (Institut Montilivi, Girona),
     Oriol Jiménez Gutiérrez (Institut de Vilablareix, Vilablareix),
     Pol Roma Lorenzo (Institut La Mitjana, Lleida),
     Xavier Olivé Miró (Institut Martí l'Humà, Montblanc),
     i Bruno Cid Bernaus (Institut Tarragona, Tarragona),123,75 punts
87.- ex aequo Miquel Ortega Pérez (Claret, Barcelona),
     i Xingyi (Sofia) Chen (Hamelín-Internacional Laie, Montgat),123,5 punts
89.- ex aequo Arlet Padreny Moli (Sadako, Barcelona),
     i Josep Doménech Sánchez (Institut Front Marítim, Barcelona),123,25 punts
91.- ex aequo Marcell Nyeki (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona),
     Inés Giannini Suarez (Casa del Roure, Barcelona),
     Duna Laviña Termes (Institut Badalona VII, Badalona),
     Bernat Palacio Torrents (Institut d'Argentona, Argentona),
     Jan Farrús Capdevila (Thau, Sant Cugat del Vallès),
     Biel Estrada Cornellana (Institut Pedralbes, Barcelona),
     Haowen Chen (Institut Pla de l'Estany, Banyoles),
     Yuhao Chen (Sagrada Família, Lleida),
     i Oriol Dolcet Freixanet (Jesuïtes Lleida - Col·legi Claver Raimat, Lleida),122,5 punts
100.- ex aequo Mireia Plana Erra (Institut del Voltreganès, Les Masies de Voltregà),
     Lluc Rovira Güell (Escola Pia d'Olot, Olot),
     i Bruno Viñes del Río (La Salle, Reus),122,25 punts
103.- Niko Rodríguez González (Institut Lauro, Les Franqueses del Vallès),122 punts
104.- Irati Papió Jiménez (Institut Jaume I, Salou),121,75 punts
105.- ex aequo Yannick Shalom Nagid Liu (Sil, Barcelona),
     Yago Tristante Gallego (Santa Dorotea, Barcelona),
     Oriol Sardà Barba (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     Martí Viñas Salvà (Joan Pelegrí, Barcelona),
     Eric Farreny Garcia (El Carme, Sabadell),
     Roger Puerto Molina (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
     Oriol Kaikkonen Pérez (Institut d'Argentona, Argentona),
     Marc Vallejo Muela (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
     Jordina Pi Mas (Institut Montilivi, Girona),
     Judith Ruiz Daban (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
     Martina Vázquez Valls (Empordà-San José, Roses),
     Èric Solé Mauri (Escola Pia de Balaguer, Balaguer),
     i Arnau Gonzalez Reñé (Institut La Serra, Mollerussa),121,25 punts
118.- ex aequo Guillem Parés Portero (Minguella, Badalona),
     Pol Folch Pedrerol (Proa, Barcelona),
     i Daniel Wang (Institut Baix Camp, Reus),121 punts
121.- Leonardo Alsina Pérez (Escola Pia de Mataró, Mataró),120,5 punts
122.- ex aequo Aitana Perea Lévano (Jesuïtes Gràcia - Kostka, Barcelona),
     José Manuel García Herrera (Joan Pelegrí, Barcelona),
     Anna Vila Soler (Institut Lluís de Peguera, Manresa),
     Enric Simó Benítez (Institut Escola Industrial, Sabadell),
     Hugo Jiménez Casado (Institut Francesc Xavier Lluch i Rafecas, Vilanova i la Geltrú),
     Olga Alonso Aneas (Institut Nicolau Copèrnic, Terrassa),
     Ronel Daniel de la Cruz Gonzáles (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
     i Jordi Esquís Traver (Vedruna, Ripoll),120 punts
130.- ex aequo Bru Mateu Perelló (Sant Gregori, Barcelona),
     Pau Rodes i Subiranas (Jesuïtes Gràcia - Kostka, Barcelona),
     i Roger Montalvo Mas (Institut Joan Guinjoan i Gispert, Riudoms),119,75 punts
133.- ex aequo Millán de Larrazábal Martín (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona),
     Marc Santana Villa (Valldaura, Barcelona),
     i Artur Plana Ballber (Joviat, Manresa),119,5 punts
136.- Mateu Borrell Roqueta (Viaró, Sant Cugat del Vallès),119,25 punts
137.- Èric Cuende González (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei),119 punts
138.- ex aequo Marc Álvarez Forga (Casa del Roure, Barcelona),
     Diego Arangüena Garanto (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
     Abril Tufet Comellas (Escola Pia de Mataró, Mataró),
     Bruno Saenz Fernández (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
     Cesar Vall (John Talabot, Barcelona),
     Martí Guinjoan Juárez (Institut Manuel Blancafort, La Garriga),
     Bernat Vergara Jiménez (L'Horitzó, Barcelona),
     Gabriel Porta Martínez (Institut Montserrat Roig, Barcelona),
     Arnau Sabater Pous (Institut La Bisbal, La Bisbal d'Empordà),
     Marc Perera Bassas (Jesuïtes Lleida - Col·legi Claver Raimat, Lleida),
     Elena Armora Lahuerta (Mare Nostrum, Tarragona),
     i Ignacio Chinea Alonso (Institució Tarragona, Reus),118,75 punts
150.- ex aequo Bruno Fernández Antón (Sadako, Barcelona),
     Blanca Planas Benéitez (Institut Poeta Maragall, Barcelona),
     Clara Martí Piñero (Sec. d'Institut Turó d'en Baldiri, Teià),
     Adriana Sánchez Rodríguez (Sec. d'Institut Begues, Begues),
     i Marc Jurca Szabo (Vedruna, Palamós),118,5 punts
155.- ex aequo Gonzalo Font Sainz (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona),
     Teo Fernandez Girona (Sadako, Barcelona),
     i Pau Ramírez Llevadot (IPSI, Barcelona),118,25 punts
158.- ex aequo Oriol Osuna Puig (Institut Guillem de Berguedà, Berga),
     Eloi Font Naspler (Escola Pia de Sabadell, Sabadell),
     Aitor Lorente Fierrez (Mare de Déu de la Salut, Sabadell),
     Julio Mejide Jimenez (John Talabot, Barcelona),
     Adrià Santafé Pérez (Institut Les Corts, Barcelona),
     Pau Padrós Montagut (Institut Vil·la Romana, La Garriga),
     Anatole Hugo Levy Kasser (Institut La Sedeta, Barcelona),
     Aurora Gafas (Institut Puig Cargol, Calonge),
     Jan Pardo Pernias (Institut de Vilablareix, Vilablareix),
     Pau Sentoll Pubill (Institut Ronda, Lleida),
     Pol Senso Vilet (Puigcerver, Reus),
     i Núria Fibla Salvadó (Institut Terra Alta, Gandesa),117,5 punts
170.- ex aequo Claudia González Vila (La Vall, BELLATERRA),
     Guillem Gascó Castellnou (Escorial, Vic),
     Marc Moré Bataller (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès),
     i Pau Piñol Fité (Institut Joan Brudieu, La Seu d'Urgell),117,25 punts
174.- Marc Forrellat Santacreu (El Carme, Sabadell),117 punts
175.- ex aequo Oriol Busquets Chen (Casa del Roure, Barcelona),
     Arnau Alegret Garcia (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
     Rubén Gil Pizarro (Valldaura, Barcelona),
     Iu Llàcer Arribas (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
     Pol Franch Mata (El Carme, Sabadell),
     Alejandro Cortina Mercadé (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
     Enric Duran Padilla (Institut La Vall del Tenes, Santa Eulàlia de Ronçana),
     i Joan Domingo Cebamanos (Institució Tarragona, Reus),116,25 punts
183.- ex aequo Álvaro Herranz Fernàndez (Jesús, Maria i Josep, Barcelona),
     Fermín Sánchez Ramos (Maristes Sant Pere Chanel, Malgrat de Mar),
     Luca Rodríguez Garcia (Rocaprevera, Torelló),
     Roc Anglada Soto (Institut Vil·la Romana, La Garriga),
     Pau Duran Gamón (Institut Matadepera, Matadepera),
     Lisa Zhou Zhao (Institut Matadepera, Matadepera),
     i Abril Gómez González (Institut Vescomtat de Cabrera, Hostalric),116 punts
190.- ex aequo Bruna Malet Sabaté (Escorial, Vic),
     Marçal Deulofeu (Institut Arquitecte Manuel Raspall, Cardedeu),
     i Antoni Arbonés Barreto (Institut Quatre Cantons, Barcelona),115,75 punts
193.- Joan Castells Pellicer (Sec. d'Institut Turó d'en Baldiri, Teià),115,5 punts
194.- ex aequo Diego Rasa Abad (Sagrado Corazón, Barcelona),
     Artem Sorochanov (Betània-Patmos, Barcelona),
     Pol Vílchez García (Escoles Freta Educació Maresme, Mataró),
     Biel Domingo Prats (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
     Laura Piñot Bernecker (Institut d'Auro, Santpedor),
     Manuel Gómez Pérez (Institut Narcís Monturiol, Figueres),
     i Ona González Montserrat (La Salle, Reus),115 punts
201.- ex aequo Felipe Vivot Parma (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
     Blai Miró Caño (Joan Pelegrí, Barcelona),
     Gabriela Ripoll Reuber (Petit Món-Felisa Bastida, Castelldefels),
     Martí Crespillo Pijuan (Institut Mig-Món, Súria),
     Alex Pueyo Serena (Europa, Sant Cugat del Vallès),
     i Hèctor Bermejo Baños (Sec. d'Institut Begues, Begues),114,75 punts
207.- ex aequo Lorenzo Távara Burillo (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
     Martina López Gámiz (Pérez Iborra, Barcelona),
     Sol Matrichuk Andreu (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
     Adrià Conde González (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
     Emma Saula Godoy (Institut Escola Montseny, Breda),
     i Janna Boix Prats (La Presentació, Reus),114,5 punts
213.- ex aequo Pau Garcia Creus (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
     Jaime García Solé (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
     i Lidia Cavadas Vélez (Institut Can Planas, Barberà del Vallès),114,25 punts
216.- ex aequo Bruna Rocamora Sibina (El Carme, Tarragona),
     Abel Esteban Roldan (Institut Escola Castell d'Òdena, Òdena),
     Aran Brugarolas Ribas (Institut Escola El Martinet, Ripollet),
     Gil Ramon Vilaseca (Institut Escola Marta Mata, Torelló),
     Carla Cazorla Casado (Institut Mig-Món, Súria),
     Pol Sucarrats Costa (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),
     Anna Zheng (Institut Jaume Callís, Vic),
     Anna Rebollo Crespo (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
     Teo Escribano Pou (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
     i Jiaxuan Qiu (Mare de Déu del Roser, Barcelona),113,75 punts
 

Inici  

Nivell de 2n d'ESO del Cangur-SCM-2022 (22.022 participants)

16.- Oriol Orteu Farré (Institut Manuel de Montsuar, Lleida),126,75 punts
17.- Joel Puig Medrano (La Presentació, Reus),126,25 punts
18.- Joaquim Cruzet Fernández (Sant Pau, Barcelona),126 punts
19.- ex aequo Eloi Sastre Saperas (Jesuïtes Gràcia - Kostka, Barcelona),
     i Ricardo Batanero Moranchel (Sant Antoni Maria Claret, Cornellà de Llobregat),125 punts
21.- Vera Morancho Bargas (Aula Escuela Europea, Barcelona),124,75 punts
22.- ex aequo Jan Borwankar Visa (Sant Pau, Barcelona),
     Adrià Sánchez Perelló (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
     i Laia Bulach Masgrau (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès),123,75 punts
25.- Daniel Falcón Lafarga (Mare de Déu del Carme, Tarragona),122,25 punts
26.- ex aequo Iván Pizarro Funes (Sant Miquel, Barcelona),
     i Èlia Rius de la Rosa (Institut Poeta Maragall, Barcelona),121,25 punts
28.- Abril Catalán Ribolleda (Institut Ernest Lluch, Barcelona),121 punts
29.- ex aequo Iago Moreno Hornas (Institut Escola Castell d'Òdena, Òdena),
     i Laura Xifré Palacios (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus),119,75 punts
31.- ex aequo Pau Borràs Borrell (Institut Montilivi, Girona),
     i Queralt Amill Tarrafeta (Institut Martí l'Humà, Montblanc),119,5 punts
33.- ex aequo Lloréns Dueñas Roberto (Nazaret, Esplugues de Llobregat),
     Marc Cabero Morera (Montessori-Palau, Girona),
     i Galen Elvis Gibson-Kerek (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),118,75 punts
36.- Níl Torrents Inglés (Institut Olivar Gran, Figueres),118,25 punts
37.- ex aequo Pol Ibarra Bach (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
     Konrad Danielewicz (Institut Josep Lluís Sert, Castelldefels),
     i Shun Wang (Montessori-Palau, Girona),117,5 punts
40.- ex aequo Dan Clotet Mas (Joviat, Manresa),
     i Odo Sarkar Cuadrado (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès),117 punts
42.- Daniel Font Loures (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida),116,75 punts
43.- ex aequo Martí Prado Curell (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     Ander Romero Aldana (Institut Milà i Fontanals, Barcelona),
     Izan Vera Vázquez (Sant Antoni Maria Claret, Cornellà de Llobregat),
     Anton Meneses Julià (Institut Teresa Pàmies, Barcelona),
     i Ferran Calamonte Morata (Institut El Cairat, Esparreguera),116,25 punts
48.- Leila Pons Mauvezin (Institut Nou de Vilafranca del Penedès, Vilafranca del Penedès),115,75 punts
49.- Álvaro Onandia del Coto (Casa del Roure, Barcelona),115,5 punts
50.- ex aequo Lucía Cisneros Verde (Sil, Barcelona),
     Arnau Camps Salgueda (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona),
     Eric Miranda Lucas (Escola Pia d'Igualada, Igualada),
     Laia Amaré Arnàez (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
     i Iago García Marcote (Montessori-Palau, Girona),115 punts
55.- Artur Ghrmajyan (Institució Tarragona, Reus),114,75 punts
56.- ex aequo Marc Castellà Rivero (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
     Pablo Rodriguez Maza (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     i Sander Grootscholten Vila (Institut Les Corts, Barcelona),113,5 punts
59.- Clara Castelló Santacruz (IPSI, Barcelona),113 punts
60.- Tomás Griffitths Pérez (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),112,75 punts
61.- Roger Coll Balletbó (Ins La Sureda, Palafrugell),112,5 punts
62.- ex aequo Scott Alexander Mcdowell (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
     Norma Abella Blazquez (Infant Jesús, Barcelona),
     i Berta Ventura Güell (Institut Josep Brugulat, Banyoles),112,25 punts
65.- ex aequo Bruna Vazquez Barrio (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona),
     i Mireia Llorens Cabarrocas (Institut de Celrà, Celrà),112 punts
67.- ex aequo Antonio Wieczorek García (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
     Xiangbo Yang (Monlau, Barcelona),
     i Martí Franco de Juan (Institut Pedralbes, Barcelona),111,25 punts
70.- ex aequo Andrés Arroyo Álvarez (Sant Gabriel, Viladecans),
     i Martí Bach González (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès),111 punts
72.- ex aequo Dani del Rio Baena (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
     Guillem Esteve Casals (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     Camila Simonsohn Husid (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     i Enzo Ligens Barbosa (Cor de Maria, Mataró),110 punts
76.- Izan Romero Labá (Institut Lluís de Requesens, Molins de Rei),109,75 punts
77.- Jan Sangüesa Fernández (Institut Joan Brossa, Barcelona),109,5 punts
78.- Pol Sánchez Chacón (Institut La Mar de la Frau, Cambrils),109,25 punts
79.- ex aequo Biel Salas Reixach (Institut Vall de Llémena, Sant Gregori),
     i Anna Ríos Vera (IES Ramón J. Sender, Fraga),108,75 punts
81.- ex aequo Emilio Nilo Paredes (Sil, Barcelona),
     Teo Muñoz Matilla (Mare de Déu del Carme, Terrassa),
     i Jaume Hermosa Doménech (Institut Vapor del Fil, Barcelona),108,5 punts
84.- ex aequo Maria Badia Cases (Institut Mig-Món, Súria),
     Xènia Solé (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès),
     i Ziyao Xu (Montessori-Palau, Girona),108 punts
87.- Biel Martí López (Puigcerver, Reus),107,75 punts
88.- ex aequo Enzo Kai Tian Carlo Liu (Minguella, Badalona),
     Castells Biel (Sant Gregori, Barcelona),
     Teo Carbó Casado (Casa del Roure, Barcelona),
     Albert Amador Cuadrado (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
     Cecília del Llano Ponce (Sant Lluís, Barcelona),
     Kimi Garcia Alexandre (IPSI, Barcelona),
     Ivan de la Cruz López (Institut Joan d'Àustria, Barcelona),
     Martín Vondrak Diez (El Carme, Sabadell),
     Pablo Limones Buenacasa (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern),
     Oriol Costa Rigau (Ginebró, Llinars del Vallès),
     Marçal Sansó Busquets (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
     i Víctor García Gutiérrez (La Salle, Reus),107,5 punts
100.- ex aequo Pau León Ortiz (Europa, Sant Cugat del Vallès),
     Josep Noel Arnó Novell (Lestonnac-l'Ensenyança, Lleida),
     i Roger Carrillo Burriel (Institut Joan Oró, Lleida),107,25 punts
103.- Aitana Soler Espuig (Sant Jordi, Fornells de la Selva),107 punts
104.- Guillem Buscà Esteba (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès),106,75 punts
105.- Francesca Villagrasa Umbert (Tabor, Santa Perpètua de Mogoda),106,5 punts
106.- ex aequo Gabriel Osberger Serrano (Institut Can Record, Sant Esteve de Palautordera),
     i Roger Viñas Cardona (Elisabeth, Salou),106,25 punts
108.- ex aequo Biel Talón Hernández (Institut Leonardo da Vinci, Sant Cugat del Vallès),
     Ot Ciberta (Institut Puig Cargol, Calonge),
     i Blanca Latorre Pitarch (Sant Pau Apòstol, Tarragona),105,75 punts
111.- Pep Camaño Baranera (Institut de Tona, Tona),105,5 punts
112.- ex aequo Quim Ribaudí Llenas (Institut Pere Vives i Vich, Igualada),
     Jan de Muelas Hervella (Institut Olorda, Sant Feliu de Llobregat),
     Marc Faust Betriu Ollé (Lestonnac-l'Ensenyança, Lleida),
     Arnau del Hallazgo Grau (Mare de Déu del Carme, Tarragona),
     Emma Verrilli Ventura (Sagrada Família, Tortosa),
     i Josep Carrasco Nicolau (Esc.Fam.Agr.Campjoliu, L'Arboç),105 punts
118.- ex aequo Biel Serra Corral (La Salle Bonanova, Barcelona),
     Víctor Villanueva Barranquero (Institut Egara, Terrassa),
     Yunru Sofia Wang (Montseny-Poblenou, Barcelona),
     Adrià Campos Jassé (Institut Daniel Blanxart i Pedrals, Olesa de Montserrat),
     Arnau Cases Torres (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès),
     i Luís Rodríguez Martínez (Sagrada Família, Sant Carles de la Ràpita),104,75 punts
124.- ex aequo Aitana Ruiz López (Institut Santa Eulàlia, L'Hospitalet de Llobregat),
     i Marco Robles Doche (Thau, Sant Cugat del Vallès),104,25 punts
126.- ex aequo Joan Carbó Pascual (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
     Eloy Navarro Gil (Institut Frederic Mompou, Sant Vicenç dels Horts),
     Pau Escobosa Rosique (Institut de la Roca del Vallès, La Roca del Vallès),
     i Bernat Casafont Guilanyà (Arrels II, Solsona),103,75 punts
130.- ex aequo Alexandra Svinareva (Montseny-Poblenou, Barcelona),
     Sebastian Gerbasi Herrera (Montjuïc, Girona),
     i Victor Martín Caldentey (Sant Pau Apòstol, Tarragona),103,5 punts
133.- ex aequo Daniela Kaltenbrunner Vera (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
     i Emma Canals Marcos (Institut Nou de Vilafranca del Penedès, Vilafranca del Penedès),103,25 punts
135.- ex aequo Marc Llinàs Ródenas (Betània-Patmos, Barcelona),
     i Guiu Ferrer Morer (Escola Pia de Terrassa, Terrassa),103 punts
137.- ex aequo Conrad Lopez Garcia (Infant Jesús, Barcelona),
     Pablo Onandia Serrano (Casa del Roure, Barcelona),
     Paula Iglesias Martin (Institut Euclides, Pineda de Mar),
     i Berta Rubio Casanovas (Institut Cabrils, Cabrils),102,75 punts
141.- ex aequo Angel Fernandez Gonzalez (Institut Les Termes, Sabadell),
     Lara Vicente López-Osornio (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès),
     Carlos Galvez Benito (Institut Pedralbes, Barcelona),
     Adrià Pérez López (Institut Vallvera, Salt),
     Enric Pensí Oliva (Arrels II, Solsona),
     i Francisco Diego López Fernández (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),102,5 punts
147.- ex aequo Nora Fernandez Fernandez (Sant Josep Obrer, L'Hospitalet de Llobregat),
     Neus Cusó Rodríguez (Mireia, Montgat),
     i Adrià Bartomeu Hurtado (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès),102,25 punts
150.- ex aequo Diego Pinar Fernández (Sant Pau, Barcelona),
     i Diego Singla Fernández (Abat Oliba Loreto, Barcelona),102 punts
152.- Aleix Martínez Fernandez (Institut El Calamot, Gavà),101,75 punts
153.- Matias Miranda Ferreira (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),101,5 punts
154.- ex aequo Claudia Gonzalez Fernandez (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
     Arnau Pàrraga Nieto (Institut Anna Gironella de Mundet, Barcelona),
     i Miquel Parisi Saura (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),101,25 punts
157.- ex aequo Erik Vizcaíno (Montserrat, Barcelona),
     Adrià Capdevila Fargas (Escorial, Vic),
     Daniel Benavides Yang (Institut Can Vilumara, L'Hospitalet de Llobregat),
     i Sergio Rivero Díaz (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),101 punts
161.- Ortiz Gil Daniel (Sagrada Família, Barcelona),100,5 punts
162.- ex aequo Qixuan Zhou (Joan Pelegrí, Barcelona),
     Martina Prats Vila (La Vall, BELLATERRA),
     Paul Alexandru Gurlea (Camí II, Barcelona),
     Pol Sánchez Baro (Institut Pedralbes, Barcelona),
     i Jordi Rou López de Ahumada (Institut de Vilablareix, Vilablareix),100 punts
167.- ex aequo Ruoxi Wu . (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
     Oriol de Manuel Py (El Clot, Barcelona),
     Akram Bakkali Lammari (Institut de Terrassa, Terrassa),
     i Bernat Salavert de Fàbregues-Boixar (Vedruna Sant Elies, Vilafranca del Penedès),99,75 punts
171.- ex aequo Arán López Bosch (Institut Pedralbes, Barcelona),
     Leo Casals Aguado (Institut Alexandre Deulofeu, Figueres),
     Bernat Lagares Pozo (Institut Escola Salvador Vilarrasa, Besalú),
     i Roger Solé Ramon (Vedruna Tàrrega, Tàrrega),99,5 punts
175.- ex aequo Laia Calvo Carulla (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     Bastian van Gellecum (Bell-lloc del Pla, Girona),
     i Ferran Aulina Vilarrasa (Institut Castell d'Estela, Amer),99,25 punts
178.- ex aequo Bruna Palou Novillo (Institut Vall de Llémena, Sant Gregori),
     Héctor Bermúdez Gallinad (IES Ramón J. Sender, Fraga),
     Martí Galcerán Sánchez (Institut La Valira, La Seu d'Urgell),
     David Porras Miladinov (Institut d'Alpicat, Alpicat),
     i Kateryna Polkovodtseva (Institut de Deltebre, Deltebre),98,75 punts
183.- ex aequo Santiago Díez Pizarro (Sant Feliu, Cabrera de Mar),
     Jan Forés Arasa (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
     Pau Carrillo Nadeu (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès),
     i Valentina Sans Bayo (Institut Vila de Gràcia, Barcelona),98,5 punts
187.- ex aequo Joan Galup Hernández (Súnion, Barcelona),
     Àlex Ramírez González (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern),
     i Oscar Fernández Alcoba (Institut Viladomat, Barcelona),98,25 punts
190.- David Lorenzo Bleda (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès),98 punts
191.- ex aequo Martí Amat Massó (Súnion, Barcelona),
     Adriel Mateo Espejo Corcuera (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
     Àlex Moreno Augé (Sant Josep, Sant Boi de Llobregat),
     Luis Moscatel Fuster (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
     Takumi Sánchez (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès),
     Joel Jiménez Casado (Institut El Sui, Cardedeu),
     Eduard Carrillo González (Institut Alexandre Deulofeu, Figueres),
     i Ce Wang (Institut Baix Penedès, El Vendrell),97,5 punts
199.- ex aequo Paula Cumplido López (Valldaura, Barcelona),
     Manuel Pérez Pacheco (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
     Pol Maymó Oliart (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès),
     i Biel Soriano Garcia (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),97,25 punts
 
Inici  

Nivell de 3r d'ESO del Cangur-SCM-2022 (17.073 participants)

16.- ex aequo Martí González Andrés (Sant Miquel, Barcelona),
     i Cesc Barrera Serra (Sant Miquel dels Sants, Vic),118,75 punts
18.- ex aequo Aleix Castro García (Institut Marta Mata, Montornès del Vallès),
     i Lluís Porta Isant (Institut Escola d'Oliana, Oliana),118,5 punts
20.- Roger Soler Galindo (Institut Domènec Perramon, Arenys de Munt),117,5 punts
21.- Adrià Martínez González (Institut Quatre Cantons, Barcelona),115,5 punts
22.- Ewan Ellman Soler (Súnion, Barcelona),114 punts
23.- Ot Ortega Travé (Institut Guillem de Berguedà, Berga),113,75 punts
24.- ex aequo Judith Mondéjar San Nicolás (Sant Gregori, Barcelona),
     i Marc García Comas (Llor, Sant Boi de Llobregat),113,5 punts
26.- Cinta Ortega Basora (Mare de Déu del Carme, Terrassa),112,75 punts
27.- ex aequo Nicolás Benitez Aristoy (Jesuïtes Gràcia - Kostka, Barcelona),
     Laia Puig Cucurella (Joviat, Manresa),
     i Nicolas Almar Raidó (Viaró, Sant Cugat del Vallès),111,75 punts
30.- Eric Franquesa Velasco (Sadako, Barcelona),111 punts
31.- Bru Ubach Quintana (Institut Nicolau Copèrnic, Terrassa),110,75 punts
32.- Aina Alonso Riera (Avenç, Sant Cugat del Vallès),110,5 punts
33.- Pol Tarriño Pujol (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),109,5 punts
34.- ex aequo Roger Gasull Santjust (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona),
     Abel Caballé Folch (Vedruna Tordera, Tordera),
     i Elena Oliva Planas (Escorial, Vic),109,25 punts
37.- ex aequo Roger Rius Ayala (Thau, Barcelona),
     Liam Navarra Masquefa (FEDAC-Horta, Barcelona),
     i Laia Garriga Ferret (Institut Milà i Fontanals, Vilafranca del Penedès),108,75 punts
40.- ex aequo Joan Noguera Giralt (Proa, Barcelona),
     i Antòn Borisov (Sant Josep, Reus),108,5 punts
42.- ex aequo Pietro Manfredi (Institut Poeta Maragall, Barcelona),
     María López Francàs (Institut Antoni Cumella, Granollers),
     Adrià Ametller López (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern),
     i Arnau Barquet Vilar (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona),107,75 punts
46.- Héctor Bricio Rodríguez (Aula Escuela Europea, Barcelona),107,5 punts
47.- ex aequo Pol Moreno Nofrerías (Badalonès, Badalona),
     Aran Gasull Batiste (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona),
     Ariadna de Vet Garcia (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
     Moisés Aloy Moya (Institut Investigador Blanxart, Terrassa),
     i Daniel Bort Quintana (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès),107,25 punts
52.- ex aequo Marina Pérez Correro (Empordà-San José, Roses),
     i Marc Rams Domenech (Institut Escola Mare de Déu del Portal, Batea),107 punts
54.- Ramon Serrahima Susany (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona),106,25 punts
55.- ex aequo Ariadna Olivares Gras (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona),
     i Blanca Pont Clemente (Institut Montserrat, Barcelona),106 punts
57.- Pere Molist Costa (Escorial, Vic),105,5 punts
58.- ex aequo Eric Capdevila Farran (Institut Montserrat, Barcelona),
     Roger Aranès Márquez (Montagut, Vilafranca del Penedès),
     Alejandro Hermoso Arias (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
     Arnau Vilà Estrada (Cor de Maria, La Bisbal d'Empordà),
     i Jordi Duran Colomé (Teresià, Tortosa),105,25 punts
63.- ex aequo Iván Soriano Sánchez (Claret, Barcelona),
     Naoki Esteve Takahashi (Institut Joan Oró, Martorell),
     i Roger Saborit Tarragó (El Carme, Lleida),104,75 punts
66.- Marc Zoyd Murray Sanchez (Institut Jaume Balmes, Barcelona),104,5 punts
67.- ex aequo Roger Botana Miralles (Institut Joan Miró, Cornellà de Llobregat),
     i Octavi Prades Dalmases (Anoia, Igualada),104,25 punts
69.- ex aequo Martí Fuertes (Thau, Barcelona),
     Arnau Casanovas González (Santa Teresa de Jesús, Vilanova i la Geltrú),
     Albert García Sastre (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
     i Ivan Campos Egea (Institut de Vilafant, Vilafant),103,75 punts
73.- Uriel Sánchez Gangonells (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),103,5 punts
74.- Sergi Sans López (Sant Josep, Vilafranca del Penedès),103,25 punts
75.- Eric Sucarrats Costa (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),103 punts
76.- Jana Guezala Ruana (Àgora-Masia Bach, Sant Esteve Sesrovires),102,5 punts
77.- ex aequo Jaume Baró Cayetano (Escola Pia de Granollers, Granollers),
     Pol Barberà López (Sant Pau Apòstol, Tarragona),
     i Pau Arévalo Brull (Institut Tarragona, Tarragona),101,75 punts
80.- Daniel Delgado Pascual (Sant Gabriel, Viladecans),101,5 punts
81.- ex aequo David Pina López (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona),
     Roc Bou Zaragoza (Institut Pompeu Fabra, Martorell),
     Santi Ruiz Terradas (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
     Joan Ayala Pérez (Santa Teresa de Jesús, Vilanova i la Geltrú),
     i Martí Cervera Raluy (Institut Castell d'Estela, Amer),101,25 punts
86.- Diego Garrido Sánchez (Aula Escuela Europea, Barcelona),100,75 punts
87.- ex aequo Aniol Rovira Galofré (Institut Moisès Broggi, Barcelona),
     Erola Rodríguez Vila (Sagrats Cors, Centelles.),
     Héctor Anguis Santisteban (Montseny-Poblenou, Barcelona),
     i Olivia Uxue Solé Walshaw (Sant Pau Apòstol, Tarragona),100,5 punts
91.- ex aequo Pau Pérez Argemí (Institut Teresa Pàmies, Barcelona),
     Jan Vicens Carreras (Bell-lloc del Pla, Girona),
     i Caroline Lange (Institut Santa Eugènia, Girona),100,25 punts
94.- ex aequo Roi Cortegoso Pérez (Palcam, Barcelona),
     Leonard Kapfer Puig (Institut Narcís Monturiol, Barcelona),
     Marc Elizalde Aleixandre (John Talabot, Barcelona),
     i David Cabero Prieto (Bell-lloc del Pla, Girona),100 punts
98.- ex aequo Àlex Castañé López (Proa, Barcelona),
     Ariadna Serra Gias (Sant Feliu, Cabrera de Mar),
     Francesc Xavier Andrés Pérez (Institut Pau Vila, Sabadell),
     i Ignasi Martínez Oliva (La Farga, Sant Cugat del Vallès),99,5 punts
102.- ex aequo Sofia Larrosa Romanillos (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     i Àlex Sánchez Varela (Institut de Pineda de Mar, Pineda de Mar),99,25 punts
104.- ex aequo Andrea Soler Serra (Betània-Patmos, Barcelona),
     Quim Cantos Cabello (Claret, Barcelona),
     i Dante Companys Aldeamil (Institut Bitàcola, Barberà del Vallès),99 punts
107.- ex aequo Marina Iracheta Sala (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona),
     Jan de Antonio Tudela (Vedruna Sant Elies, Vilafranca del Penedès),
     Arnau Tous Mateu (La Salle, Mollerussa),
     i Alba Navarro Bueno (Institut Berenguer d'Entença, Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant),98,75 punts
111.- ex aequo Bruno Rojo Sánchez (IPSI, Barcelona),
     Genís Vázquez Compta (Institut La Garrotxa, Olot),
     i Nil March Gensana (Institut La Serra, Mollerussa),98,5 punts
114.- ex aequo Jaume Ferrer Lee (La Salle Bonanova, Barcelona),
     i Shivam Asnani (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),98,25 punts
116.- ex aequo Pablo Sanz Serrano (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     Jofre Martí Casado (Institut Carles Rahola i Llorens, Girona),
     i Àgel Lorenzo Besa (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida),98 punts
119.- ex aequo Daniel Guirado Victoria (Sant Pau, Barcelona),
     Èric Falcó Andreu (Vedruna Immaculada, Barcelona),
     Bruna Gili Serch (Els Arcs, Barcelona),
     Alejandro Gascón Martel (SEK-Catalunya, La Garriga),
     Guillem Lemus Senram (Institut Pedralbes, Barcelona),
     i Gerard Samín Nogués (Institució Tarragona, Reus),97,75 punts
125.- ex aequo Jordi Salvador Castro (Institut Duc de Montblanc, Rubí),
     i Yi Wang (Institut Escola Baldomer Solà, Badalona),97,5 punts
127.- ex aequo Elisa Barberan Covarrubias (Sadako, Barcelona),
     Pablo Cuevas Iglesias (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
     i Daniel Blasco Martín (Montserrat, Cerdanyola del Vallès),97,25 punts
130.- ex aequo Alex Le Franc González (Abat Oliba Loreto, Barcelona),
     Eric Carrasco Méndez (La Salle Horta, Barcelona),
     Biel Ballester Guitart (Institut Montserrat, Barcelona),
     i Martí Folch Roda (Institut Arquitecte Manuel Raspall, Cardedeu),97 punts
134.- ex aequo Pau Moreno Centelles (Ramar 2, Sabadell),
     i César Alonso Sáez (Institut Berenguer d'Entença, Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant),96,75 punts
136.- Lluc Mestre Montaner (Súnion, Barcelona),96,5 punts
137.- ex aequo Jan Rius Bertrán (Casa del Roure, Barcelona),
     Joel Moreno Martín (Sant Miquel, Barcelona),
     Jordi Leal Losa (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
     Marc Carreras Ribas (Bell-lloc del Pla, Girona),
     Young Hoon Kim Hong (Montessori-Palau, Girona),
     Arnau Teixidor Viñals (Institut de Celrà, Celrà),
     i Ona Bonet Alabart (Institut de Flix, Flix),96,25 punts
144.- ex aequo Natalia Palacios Tomás (Sant Domènec Savio, Badalona),
     Yi Shu Chen (Escola Pia de Mataró, Mataró),
     Pablo Borrell Albert (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
     i Gabriel Joossen Lorenzo (Montserrat, Cerdanyola del Vallès),96 punts
148.- ex aequo Ignacio Tusquets Codina (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona),
     Maria Pineda Caraballo (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
     i Pol Gómez Romero (Vedruna, Palamós),95,75 punts
151.- Sergi Martin Macau (Escolàpies Figueres, Figueres),95,5 punts
152.- ex aequo Daniel Torralba Arqueros (Arrels-Esperança, Badalona),
     Eric Álvarez López (Sant Antoni Maria Claret, Cornellà de Llobregat),
     i Víctor Puigbó Rincón (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),95,25 punts
155.- ex aequo Pablo Gordún Gastey (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     Marçal Prats Miret (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
     Martí Hernández Carrasco (Institut Mercè Rodoreda, L'Hospitalet de Llobregat),
     Víctor García Quirós (Institut Mercè Rodoreda, L'Hospitalet de Llobregat),
     Pau Blazquez Baena (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei),
     Nael Caballero Tremoleda (Institut Castell del Quer, Prats de Lluçanès),
     Ariadna Muñoz Márquez (Institut Pedralbes, Barcelona),
     Aina Perales Silvestre (Institut Carles Rahola i Llorens, Girona),
     i Gerard Blasco Amigó (La Salle, Reus),95 punts
164.- ex aequo Diego Távara Burillo (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
     Adrià Muñoz Batlle (Sant Lluís, Barcelona),
     Èric Hidalgo Calle (Jesús, Maria i Josep, Barcelona),
     i Joan Sinfreu Niubó (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),94,75 punts
168.- Vera Blanco Casahuga (Mare de Déu del Carme, Terrassa),94,5 punts
ex aequo Tània Agea Font (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
     i Dani Pérez Ramos (Institut Manuel Blancafort, La Garriga),94,25 punts
171.- Ignacio Barba Ribas (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi , Barcelona),93,75 punts
 


Inici    

Nivell de 4t d'ESO del Cangur-SCM-2022 (12.160 participants)
16.- ex aequo Miguel Angel Pindado Giralt (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona),
     i Hugo Villabeitia Ramírez (Llor, Sant Boi de Llobregat),123 punts
18.- Alejandro Vivero Puga (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),120,75 punts
19.- Ignacio Gamboa Gomez (Sant Pau, Barcelona),119,75 punts
20.- Elsa Hernández Domingo (SEK-Catalunya, La Garriga),119,25 punts
21.- Pelayo Santín Álvarez (Abat Oliba Loreto, Barcelona),117,75 punts
22.- ex aequo David Díaz Grande (Sagrat Cor, El Vendrell),
     i Marc Pardo Torne (EIC, Salou),117,5 punts
24.- Einar Ganzer Thornes (Institut Jaume Balmes, Barcelona),117,25 punts
25.- Carlos Medina Gálvez (Institut Frederic Mompou, Sant Vicenç dels Horts),116,75 punts
26.- Genis Sancho Sánchez (Institut Josefina Castellví i Piulachs, Viladecans),116,25 punts
27.- Tomás Agustín Echavarría Villasuso (Abat Oliba Loreto, Barcelona),116 punts
28.- Dídac Perdiguero Prat (Institut Reguissol, Santa Maria de Palautordera),115,5 punts
29.- Ariadna Fuster Riberas (Jesuïtes Gràcia - Kostka, Barcelona),115,25 punts
30.- ex aequo Àlex Garcia Silva (Institut Montilivi, Girona),
     Daniel Sastre Martín (Maristes Montserrat, Lleida),
     i Dídac Bonet Estudillo (Institut de Tecnificació, Amposta),115 punts
33.- ex aequo Jan Masdevall Ortego (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
     i Lucas Sánchez Díaz (Institut Ernest Lluch, Barcelona),113,5 punts
35.- ex aequo Arnau Vila Bartoló (Institut Castell del Quer, Prats de Lluçanès),
     i Diyana Dimitrov Dimova (Institut Cendrassos, Figueres),113,25 punts
37.- Ramon Dagà Cruañas (Aula Escuela Europea, Barcelona),112,5 punts
38.- Sara Akrout Sanahuja (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),112,25 punts
39.- Luis de Carlos García (Abat Oliba Loreto, Barcelona),112 punts
40.- ex aequo Raúl Eguinoa de Miguel (Sagrado Corazón, Barcelona),
     Joel García Aquerreta (Abat Oliba Loreto, Barcelona),
     i Enric Miquel Santoro (Aula Escuela Europea, Barcelona),111,75 punts
43.- Enric Almar Balsach (Viaró, Sant Cugat del Vallès),111,5 punts
44.- ex aequo Luis Duran Ortiz (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
     i Adrià Meda Cruz (Institut Manuel de Pedrolo, Tàrrega),111,25 punts
46.- Marc Borrell Hormaechea (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),111 punts
47.- ex aequo de Muller Aixalà Luís (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona),
     Anna Trinh Corbalan (Lestonnac, Mollet del Vallès),
     i Salvador Alvarez Bonet (Institut de Masquefa, Masquefa),110 punts
50.- Àlex Cervilla Murga (Meritxell, Mataró),109,75 punts
51.- Gustavo Oliveira Da Mota (Institut Badalona VII, Badalona),109,5 punts
52.- Bruno Baró Orús (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona),109,25 punts
53.- Ferran Obradors Calveras (Diocesana, Navàs),109 punts
54.- ex aequo Xènia Costa i Bergé (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     i Jacob Villafranca Lucas (Maristes Montserrat, Lleida),108,75 punts
56.- ex aequo Jan Trapero Gallart (Mare de Déu de la Salut, Sabadell),
     i Enric Soler Font (Anoia, Igualada),108,5 punts
58.- ex aequo Bastida Pascual Julián (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona),
     Laia Pera Gili (Voramar, Barcelona),
     i Bernat Pujades (Súnion, Barcelona),108,25 punts
61.- Pol Rengel Rabassa (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),108 punts
62.- Guillem Bassets Bosch (Escola Pia d'Olot, Olot),107,75 punts
63.- David Martínez Carrillo (Institut Joan Guinjoan i Gispert, Riudoms),107,5 punts
64.- Aina Subirana Trulls (Institut Josep Brugulat, Banyoles),107,25 punts
65.- ex aequo Marcos Blanc Bustamante (Sagrado Corazón, Barcelona),
     i Joan Alemany Ruz (Institut Olivar Gran, Figueres),107 punts
67.- ex aequo Izan Rodríguez del Rio (Institut Pere Vives i Vich, Igualada),
     i Florencia Luciana Bartoletti (Institut Leonardo da Vinci, Sant Cugat del Vallès),106,75 punts
69.- Antoni Rúbies Vázquez (Institut Almatà, Balaguer),106,25 punts
70.- Cama Balagué Jordi (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona),106 punts
71.- ex aequo Luis Maristany Bambalere (Infant Jesús, Barcelona),
     i Martina Riera Rico (Institut Jaume Callís, Vic),105,75 punts
73.- Ortega González Ignacio (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona),105,25 punts
74.- ex aequo Marçal Barba Carcolé (Institut Matadepera, Matadepera),
     i Víctor Padilla Bermúdez (Institut Marta Estrada, Granollers),105 punts
76.- ex aequo Lluc Sala Nonell (Institut Vall de Llémena, Sant Gregori),
     i Delfín Armora Lahuerta (Mare Nostrum, Tarragona),104,75 punts
78.- Joaquim Ramírez Ribas (Sagrada Família, Sant Carles de la Ràpita),104,5 punts
79.- ex aequo Cesc Jové Famadas (Minguella, Badalona),
     Martínez Cabrera Santiago (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona),
     Álvaro Calvo Ejarque (Madres Concepcionistas de la Enseñanza, Barcelona),
     i Eric Lin (Hamelín-Internacional Laie, Montgat),104,25 punts
83.- ex aequo Oriol Tort Lluch (Sadako, Barcelona),
     Marc Pascual Ribera (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
     i Isaac Amorós Canicio (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),104 punts
86.- ex aequo Thiago García Devouge (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
     i Thomas Carpini Mambriani (Institut de Tossa de Mar, Tossa de Mar),103,75 punts
88.- ex aequo Mar Artigas Martori (Institut Domènec Perramon, Arenys de Munt),
     Jan Hernández Sampedro (Institut Quatre Cantons, Barcelona),
     i Roger Bru Colomé (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),103,5 punts
91.- ex aequo Álex López Rodríguez (Institut Escola Eixample, Barcelona),
     i Gerard Miret Sala (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida),103,25 punts
93.- ex aequo Max Cassidy Narvaiza (Casa del Roure, Barcelona),
     Anna Barceló Teubert (Mare de Déu del Carme, Terrassa),
     Carlota Bureu Fernández (SEK-Catalunya, La Garriga),
     i Pau Arrufat Recasens (Claret, Valls),103 punts
97.- ex aequo Arnau López Berrospi (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
     i Oriol Mestres Santander (Institut Baix Penedès, El Vendrell),102,75 punts
99.- ex aequo Gemma Buch Cardona (Tecnos, Terrassa),
     i Joan Manel Cánovas Jiménez (Institut Les Termes, Sabadell),102,5 punts
101.- ex aequo Lázaro Huiza Arnau Julio (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona),
     Candela Osberger Serrano (Institut Can Record, Sant Esteve de Palautordera),
     Otto Jorna Gonzalez (Institut La Riera, Badalona),
     i Blai Mayola Rodríguez (Institut La Garrotxa, Olot),102 punts
105.- ex aequo Aleksandr Crusellas Grishina (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     Hector Berger Martínez (Institut Cabrils, Cabrils),
     i Nil Llaó Solé (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),101,75 punts
108.- ex aequo Arnau Echeverria Tolosa (Sant Pau, Barcelona),
     Izan Boluda Luque (Institut Baldiri Guilera, El Prat de Llobregat),
     David Naval Lefler (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona),
     Laia Villalonga Llord (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès),
     i Grau Serramitjana Espunya (Institut Josep Brugulat, Banyoles),101,25 punts
113.- ex aequo Eric Zamora Cobos (Institut de la Roca del Vallès, La Roca del Vallès),
     i Martí Gascón Montero (Sec. d'Institut Begues, Begues),101 punts
115.- ex aequo Arnau Ginés Batet (Escolàpies Sant Martí - Barcelona, Barcelona),
     Martí Isern Miranda (Institut Montserrat, Barcelona),
     Emma Marco Busquets (Institut Pau Vila, Sabadell),
     Urien Fernández Galiñanes (Montseny-Poblenou, Barcelona),
     i Giol Vinyals Roca (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),100,75 punts
120.- ex aequo Martina Bartra Contreras (Jesús Maria, Badalona),
     i Leire Fernández Ríos (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),100,5 punts
122.- ex aequo Martí Pagès Sánchez (Institut Marta Estrada, Granollers),
     Adrià Vila Plana (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
     i Dániel Expósito Ridge (Sant Pau, Barcelona),100,25 punts
 


Inici    

Nivell de 1r de batxillerat del Cangur-SCM-2022 (4.522 participants)

16.- Daniel Moreno Romero (La Salle Congrés, Barcelona),
17.- ex aequo Sergio Leach Maristany (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona),
     i Hèctor Nualart Rangel (Freta, Calella),126 punts
19.- Martí Ruiz Sabater (Institut Jaume Balmes, Barcelona),125 punts
20.- Ikram Ait Hamou Ould Diffellah (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus),124,75 punts
21.- Bernat Moreno Lucena (Institut Escola Industrial, Sabadell),123,5 punts
22.- Eugeni Vasiliev Vovk (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),123,25 punts
23.- Aniol Simon Saura Wenzl (Institut Pau Vila, Sabadell),122 punts
24.- ex aequo Adrià Armengol Artigas (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
     i Amal Dokkar el Hamoudi (Aula Escuela Europea, Barcelona),121 punts
26.- ex aequo Xavier de Bolós Palomino (Bell-lloc del Pla, Girona),
     i Maria Cabré Vernet (Institut Baix Camp, Reus),119,75 punts
28.- Berta Bach Manresa (Institut Alt Penedès, Vilafranca del Penedès),118,75 punts
29.- ex aequo Roger Liria Sala (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     i Laia Oliver Ribé (Freta, Calella),118,5 punts
31.- Sergio Domínguez Alonso (Institut Viladomat, Barcelona),118,25 punts
32.- Abdel Rahim Zarfani (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei),117,5 punts
33.- ex aequo Ángel Sanz Serrano (Aula Escuela Europea, Barcelona),
     i Miguel Ardite Casilla (Institut Francesc Macià, Cornellà de Llobregat),117,25 punts
35.- Ana Belén Alonso Sáez (Institut Berenguer d'Entença, Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant),117 punts
36.- Roc Figueras Morales (Institut XXV Olimpíada, Barcelona),115,75 punts
37.- Daniel Hurtado Labandeira (Aula Escuela Europea, Barcelona),115,5 punts
38.- Yago Rebollo García (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona),115 punts
39.- Joan Vidal Garcia (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú),114,75 punts
40.- Gerard Gómez Anglès (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),113,75 punts
41.- Álvaro Trigueros Alonso (Institució Cultural del C.I.C., Barcelona),113 punts
42.- ex aequo Marc Buxó Morral (Ramar 2, Sabadell),
     i Jan Company Garrido (Institut de Celrà, Celrà),112,5 punts
44.- ex aequo Maria del Mar Vallès Mitjana (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
     i Marc Cascant Sancho (Betània-Patmos, Barcelona),112 punts
Inici  


Nivell de 2n de batxillerat del Cangur-SCM-2022 (2.721 participants)

16.- Raquel Trull Báguena (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),105 punts
17.- David Adell Cortés (Aula Escuela Europea, Barcelona),104,5 punts
18.- ex aequo Ton Blanco Ferran (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
     i Pol Resina Martínez (Aula Escuela Europea, Barcelona),104,25 punts
20.- Pol Rius Codó (Institució Cultural del C.I.C., Barcelona),104 punts
21.- Max Mira García (Institut Montserrat, Barcelona),103,75 punts
22.- Alexandre Rosales (Sant Gregori, Barcelona),103,25 punts
23.- ex aequo Marc Batalla Estrada (Escola Pia de Mataró, Mataró),
     i Jan Bassols Armengol (Institut Ernest Lluch, Barcelona),102,25 punts
25.- Oriol Riera Brufau (Montessori-Palau, Girona),101,75 punts
26.- Bernat Cortés Gibert (Institut Escola Industrial, Sabadell),101,25 punts
27.- ex aequo Irina Espasa Gomis (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
     i Ramon Bernadas Sigüenza (Escola Pia de Sabadell, Sabadell),101 punts
Inici  



Fundació Cellex. Impulsora de les beques CIMS + Cellex